Lūk, kāpēc vieniem ir kopīgs budžets, bet citiem atsevišķs! Nauda – labākais attiecību indikators.

Advertisement
Advertisement

Nauda – viena no vitāli svarīgākajām tēmām ne tikai valsts līmenī, bet arī katras atsevišķi ņemtas ģimenes. Bieži var ievērot, ka laulātie pāri izvēlas dažādus finansiālu attiecību modeļus: vieniem ir kopīgs budžets, bet citi dod priekšroku neatkarības saglabāšanai.

Raksta turpinājums
Ģimenes budžets un izdevumi

Kāds gan modelis ir pareizākais? Un vai atsevišķs ģimenes budžets liecina par mīlestības trūkumu? Par visiem naudas attiecību smalkumiem pastāstīs psihologs Natālija Hnikina.
Kopīgs maks VS atsevišķs budžets

Speciāliste uzskata, ka katram pārim nauda ir labs attiecību indikators: “Laulātie, kuriem ir kopīgs budžets, lieliski tiek galā ar šo uzdevumu.
Bet tie, kuri nodzīvojuši zem viena jumta daudzus gadus un pie tam izvēlas atsevišķu budžetu – vai nu nav paņēmuši rokās atbildību par kārtību attiecībās, vai ir izvēlējušies neatkarīgu savstarpējo attiecību formu.”
Vai ir vieta mīlestībai atsevišķa budžeta gadījumā?

Psiholoģe ir pārliecināta, ka jūtas un mīlestība tiem pāriem piemīt, kuri neapvieno savus ienākumus. Vienkārši starp cilvēkiem izveidojušās partneru attiecības un katrs ir atbildīgs par savām saistībām ģimenē. Šeit mīlestības izpratne ir nedaudz citāda: ar beznosacījumu cieņu pret citas personas robežām un brīvību.
Atsevišķs ģimenes budžets - XXI gadsimta īpatnība

Ir jāciena izmaiņas, kuras notikušas vairāku pēdējo gadsimtu laikā. Ir jau sen aizmirsti tie laiki, kad sievietēm bija liegts piedalīties vēlēšanās un patstāvīgi apmaksāt savus pirkumus.
Mūsdienu jaunkundzes vīriešiem izgriež pogas ne tikai intelektuālā, bet arī materiālā ziņā. Tas viņām nodrošina iespēju būt pilnīgi neatkarīgām no stiprā dzimuma finansēm.
Visu kopējā katlā

Bet kopējais ģimenes budžets nekādā gadījumā nav sliktāks par atsevišķo. Tikai tas var būt veidots dažādi. Ja abi partneri ar šādu finanšu modeli nezaudē savu materiālo neatkarību, tas ir lielisks veids kā organizēt ģimenes dzīvi.
Nekādā gadījumā nedrīkst rasties situācija, kad viens no partneriem atdod visu savu algu otram. Katram laulātajam jāiedala kāda ienākumu daļa kopējiem tēriņiem: produktu iegādei, komunālo pakalpojumu apmaksai un kopīgiem ceļojumiem.
Kurš ģimenes budžeta veidošanas modelis ir labākais? Lemt tikai jums. Taču katram no laulātajiem obligāti jābūt naudai, kuru var tērēt personīgi sev. Piemēram, sievietei nav jāekonomē uz produktu rēķina, lai varētu atļauties sev nopirkt zeķu pāri.
Tas pats attiecas uz vīriešiem: vīram nav jāprasa sievai sīka nauda cigaretēm vai paciņai iemīļotajiem krekeriem. Tas nav pareizi!
Bet kā tu uzskati: ģimenes budžetam jābūt kopīgam vai atsevišķam? Obligāti padalies ar savu viedokli ar citiem lasītājiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024