Elektroniskās ierīces ar katru gadu kļūst arvien perfektākas. Mūsu klēpjdatori, planšetdatori un telefoni aprīkoti ar brīnišķīgām video un fotokamerām, kuras ļauj uzņemt skaistu selfiju vai palīdz sazināties pa Skaipu ar saviem draugiem.
Tomēr progresam ir arī otra puse...
Pēdējā laikā arvien vairāk runā par to, ka ļaundari webkameras var izmantot savtīgos nolūkos. Un tiešām, viltīgie hakeri var uzlauzt praktiski jebkuru ierīci un izsekot tevi no sava klēpjdatora, planšetes un pat sava smartfona frontālās kameras.
Baidoties no izsekošanas, arvien vairāk cilvēku aizklāj savas kameras. Pat ASV Federālā izmeklēšanas biroja direktors Džeims Komi vienā intervijā atzinās, ka aizlīmējis sava klēpjdatora kameru ar necaurspīdīgu lentu, sekojot savu daudz vairāk pieredzējušu kolēģu piemēram.
Protams, ka FIB galvai ir no kā baidīties. Blakus viņa datoram bieži atrodas dienesta dokumenti, kuri atrodas kameras redzes laukā un to var izmantot ļaunprātīgi ļaudis. Bet no kā jābaidās parastiem pilsoņiem?
Ļaunprāši bieži izmanto iegūtos video vai attēlus šantāžai, ja viņiem izdodas pieķert upuri neķītrībās (parasti tas notiek erotisko saitu skatīšanās laikā).
Vairāk pieredzējuši ļaunprāši seko upuriem pavisam ar citu mērķi. Izrādās, pēc tās pašas `Kasperska Laboratorijas` pētījuma, katrs devītais cilvēks ir tik vieglprātīgs, ka glabā pie datora stikerus un papīrīšus, uz kuriem uzrakstītas paroles visiem kontiem, tajā skaitā arī WebMoney!
Pieprasījums rada piedāvājumu, tāpēc daudzas kompānijas laidušas pārdošanā speciālus plastikāta plāksterus, kuri aizklāj webkameru. Tiesa, speciālisti drošības jautājumos iesaka neatslābināties, jo ļaunprātīgie cilvēki var saņemt vērtīgo informāciju arī citā veidā.
Tā ka esi modrs, jo krāpnieki neguļ! Katra paša ziņā, līmēt ciet kameru vai nē, bet jebkurā gadījumā vajag atbildīgi attiekties pret personīgo informāciju. Ja šis raksts bija tev noderīgs, padalies ar to ar saviem draugiem.