Lūk, kāpēc nedrīkst fotografēt gulošos! Izrādās, tam ir saprātīgs izskaidrojums.

Advertisement
Advertisement

Laikam katrs, kam ir bijusi darīšana ar fotoaparātu, ir dzirdējis, ka nedrīkst fotografēt gulošos. Īpaši bieži šim aizspriedumam piekrīt mātes, kuras aizliedz fotografēt savus bērniņus, iegrimušus miegā.


It kā mēs visi esam civilizēti ļaudis un gandrīz vai no dzimšanas zinām, ka fotoaparāts nevar zagt cilvēku dvēseles. No kurienes tad radusies tāda māņticība?


Nolēmām uzzināt, kāpēc nevar fotografēt gulošus cilvēkus un tagad padalīsimies ar iegūtajām zināšanām.

Raksta turpinājums
Izrādījās, ka ir vairākas versijas šī aizlieguma izskaidrojumam. Galvenā no tām vēsta, ka XIX gadsimtā, kad fotografēšana tik tikko sāka izplatīties tautā, cilvēki bieži pieteica savu mirušo radinieku fotogrāfijas, jo fotogrāfija visbiežāk kļuva vienīgā piemiņa par mirušo.

Dabiski, lai nerastos asociācijas ar mirušajiem, nevienam nebija vēlēšanās fotografēt savus gulošos tuviniekus. Un pat tad, kad tradīcija uzņemt mirušos palēnām palika pagātnē , atmiņas par to dzīvoja vēl ilgi, pakāpeniski pārejot māņticībā.
Tiem, kas tic viņpasaules spēkiem, ir sava teorija par šo lietu. Pēc viņu apgalvojumiem, miega laikā dvēsele pamet ķermeni, tāpēc tādos momentos cilvēki nav nekādi aizsargāti no tumšajiem spēkiem. Burvji pēc fotogrāfijas, kurā viņš iemūžināts gulošs, viegli var uzsūtīt lāstu un pat parasti skauģi var viņu noskaust.
Nevajag aizmirst arī par jautājuma ētisko pusi. Miegā cilvēki bieži var izskaties ne visai pievilcīgi. Tāpēc diez vai kāds nopriecāsies, ieraugot savu neizskatīgo fotogrāfiju.
Bez tam, fotokameras klikšķis vai laicīgi neizslēgta zibspuldze, var pamodināt gulošo. Un, ja tas viņu saniknos, tad nelaimīgajam fotogrāfam var vienkārši nepaveikties.
Lūk, tā skaidro gulošo fotografēšanas aizliegumu. Padalies ar šīm zināšanām ar draugiem, kā arī komentāros izsaki savu viedokli par lasīto, ja zini citas atbildes uz jautājumu `Kāpēc nedrīkst fotografēt gulošos?`.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 Vakar 18:54Santaa
Ko tad pardod alkaholu lidmasinas,vai tad tas ir vajadzigs??Ir un bys vnmer kkadi individi kas radis problemas.Naw alkahols naw problemu
0 0 Aizvakar 21:56Liliy
šis ir sūds.Hihihihihihi
0 0 21:37 18.04цум
цмици
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019