Lūk, kāpēc mani draugi visi kā viens sākuši mosties 5 no rīta

Advertisement
Advertisement

Starp dažāda veida motivējošām grāmatām tikai dažas spēja iekarot tautas mīlestību un uzticēšanos. Viena no tām – Džefa Sandersa “Labrīt katru dienu. Kā agri piecelties un visu paspēt” (The 5 A.M. Miracle: Dominate Your Day Before Breakfast). Autors jau sen ir pazīstams kā veiksmīgs apraižu autors, produktivitātes un personības attīstības treneris.


Sanderss uzrakstījis veselu grāmatu par to, kā ikdienas pamošanos padarīt maksimāli komfortablu un produktīvu. Un mēs nolēmām padalīties ar tevi ar dažiem viņa padomiem. Uzreiz atzīmēsim, ka tādas universilizētas shēmas darbojas ne katram. Tomēr pamēģināt neviens netraucē.

Raksta turpinājums
Saplāno vakaru

Sākumā savu ideālo vakara režīmu uzraksti uz papīra. Obligāti nosaki robežu, pēc kuras tu tiešām iesi gulēt. Neaizmirsti pabrīdināt radus un draugus par jauno režīmu.
Komforts

Par to runā visapkārt un Sanderss nav izņēmums: ir jāprot atteikties no komforta. Pierast pie jaunā režīma, agras celšanās un fiziskiem vingrojumiem nav tik vienkārši, iesākumā jāaizmrst par vecajiem paradumiem. Jā, un kopumā tieši komforts pazemina motivāciju.
Pozitīvas sajūtas

Sanders to sauc par “brīnumu piecos no rīta”, bet laiks katram var būt individuāls. Būtība tāda, ka, ievērojot personīgo dienaskārtību, tu iegūsti pilnīgas kontroles sajūtu pār savu dzīvi, kas piešķir daudz spēka.
Labi paradumi

Ja tu esi sācis mosties agrāk, tad jauniegūto laiku patērē kam noderīgam. Tā varētu būt kā vienkārša rīta rosme, tā kaut kas patīkams, piemēram, joga. Tieši dažādas patīkamas lietas rītu padarīs vērtīgāku.
Vakara paradumi

Starp citu, plānojot vakaru, padomā, no kā tu varētu atteikties. Piemēram, pārāk daudz televizora vai Interneta pa vakariem. Neviens neprasa no tā atteikties pilnībā, tikai vienkārši sadali laiku tā, lai vakarā atbrīvotos vismaz pusstunda.
Atteikšanās no kafijas

Bet no kafijas atkarības vajadzētu atbrīvoties pēc iespējas ātrāk. Ja izslēdz kafiju no sava uztura, tu vari agrāk iet gulēt un, atbilstoši, agrāk pamosties. Ar jauno grafiku mundruma deva no rītiem būs pietiekoša arī bez kafijas.
Pāreja uz jauno režīmu

Optimālākais variants pārejai uz jauno dienaskārtību būs, iedalot laiku uz piecpadsmit minūtēm. Piemēram, ja tu mosties 7 no rīta, bet vēlies 6, tad vislabāk pakāpeniski uzstādīt modinātāja laiku par 15 minūtēm agrāk. Pēc kāda laika uzliec modinātāju vēl agrāk. Dari tā tikmēr, kamēr sasniegsi mērķi.
Ekstremālais veids

Sanderss piedāvā arī otru variantu tiem, kurus lēnas pārmaiņas nogalina. Var jau ar nākamo dienu strauji izmainīt personīgo grafiku. Tas tev ļaus uzreiz justies nogurušam kā tūristam no laika joslu maiņas. Arī pozitīvas emocijas no tāda lēmuma ir nodrošinātas.
Domāt kā cīrulim

Ne tā sliktākā ideja būs ņemt vērā kāda veiksmīga cīruļa dienas kārtību. Kas zin, iespējams, ne jau pēdējā kārtā, pateicoties saviem paradumiem Margarita Tečere prata vēsturē ieņemt pelnītu goda vietu.
Dzīvesveids

Galvenais – atcerēties, ka cīrulis – tas ir dzīves stils. Tas nav nekas iedomāts vai spontāns, cīruļiem ir pavisam cita domāšana un skats uz dzīvi.
Kopumā grāmata pati par sevi ir lielisks palīgs pašorganizācijai, tā labi prot cilvēkiem iemācīt īstenot savus sapņus dzīvē. Bet par autora mēģinājumiem pūci pārvērst par cīruli var ilgi strīdēties. Šī tēma par divu cilvēku tipu pretstatu ir aktuāla mūžīgi.

Rakstu saglabā sev!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
0 0 09:26 10.02Re
Tā nav īstā nāra
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024