Lūk, kāpēc būt sievietei ar formām un nelielu tauciņu daudzumu ir tik svarīgi priekš…

Advertisement
Advertisement

Kopš agras bērnības mums iekaļ galvā dažādus šablonus: kā vajag uzvesties, ko runāt, kā izskatīties. Īpaši iet pāri pēdējam. Būt ar ķermeni, kuram lieki tauciņi, kaut nedaudz – tas ir neglīti, kā arī cilvēku apdraud bīstamas slimības.


Liekais svars


Korpulentajiem bieži novērojama aizdusa, paaugstināts infarktu, insultu, cukura diabēta, hipertonijas, aterosklerozes risks. Sanāk, lai atbrīvotos no visām šīm kaitēm, vajag notievēt? Ar ķermeņa masas samazināšanos daudzas no šīm slimībām atkāpjas. Taču notievējot svarīgi neiegūt jaunas kaites.


Tomēr steidzos tevi iepriecināt: man ir patīkama ziņa tiem, kuri nevar palielīties ar slaidumu. Pēc pēdējiem optimistiskiem datiem, mērens liekais svars veicina ilgu mūžu. Tātad, būt pilnīgai ir labāk nekā tievai?

Raksta turpinājums
Mēs sagatavojām priekš tevis interesantu informāciju par to, vai nebūtu labāk, ja rezervē būtu daži papildus kilogrami? Man to vajadzēja uzzināt vēl pirms gada…

Pēc VVAO datiem, normāls ķermeņa masas indeksa (ĶMI) diapazons cilvēkiem, kuri vecāki par 20 gadiem – starp 18,5 un 24,9. Šiem rādītājiem eksistē arī svarīgs arguments: ar ĶMI palielināšanos pieaug nopietnu hronisku slimību draudi. No šejienes arī agras nāves briesmas.
Vācu zinātnieku eksperimenti noveda pie interesantiem rezultātiem. Zinātnieki no Berlīnes Universitātes slimnīcas salīdzināja vairāk nekā 100 000 cilvēku rādītājus vecumā no 50 līdz 60 gadiem.

Pētījuma mērķis bija atrast tādu ĶMI, kurš būtu statistiski saistīts ar mazāko priekšlaicīgas nāves risku. No tā izrietēja neparasts secinājums: ĶMI, ar kuru cilvēki dzīvo visilgāk, saistīts ar nelielu lieko svaru.

Apbrīnojami, bet tam nebija nekā kopīga ar ideālu svaru. Nepietiekošs svars un aptaukošanās arī neizrādījās veselīgāki par nelielu lieko svaru.
Speciālisti izanalizēja 42 dažādus pētījumus, kuros tika pētīta liekā svara saistība ar slimībām, kā arī dzīves ilgums. Viņu darba rezultātus publicēja pēdējais Deutsches Ärtzeblatt International izlaidums. Vai ir vērts teikt, ka kuplām dāmām un vīriešiem miesās šī informācija ir kā īsts balzams!

Lieta tāda, ka lielākā daļa Vācijas iedzīvotāju cieš no liekā svara un ķermeņa masas indeksa rādītāji ir tālu no ideāliem. Mērens liekais svars ir līdz 40% iedzīvotāju, bet aptaukošanās 20%-tiem. Tagad ir zināms, ka ar mērenu lieko svaru mirstības procents nemainās, bet ar aptaukošanos tas paaugstinās ne vairāk par divdesmit procentiem.
Turklāt, jo vecāks cilvēks, jo nozīmīgākā mērā samazinās liekās masas ietekme uz dzīves ilgumu. Vācu zinātnieku datus par aktuāliem uzskata arī viņu Amerikas kolēģi. Viņi arī izanalizēja mirstības statistiku un, ņemot vērā vairāk nekā divu miljonu Amerikas iedzīvotāju ĶMI, atzīmēja, ka neliela svara normas pārsniegšana ir veselīga.

Tādi cilvēki retāk mirst no Alcheimera slimības, pneimonijas, Parkinsona slimības. Viņi arī slimo retāk un pat retāk gūst traumas.

Kas attiecās uz mirstību, kas pamatojas uz okoloģiskiem iemesliem, tad statistika vienāda visās grupās. Kanādas zinātnieki arī piekrīt tam, ka mērens apaļīgums drīzāk ir priekšrocība nevis trūkums.
Doto jautājumu ne mazāk pamatīgi izpētījuši Japānas zinātnieki. Tohoku Universitātes zinātnieki 12 gadu garumā vēroja 30 000 cilvēkus vecumā no 40 līdz 79 gadiem. Zinātnieki apstiprina, ka cilvēki, kuri pie 40 gadu robežas uzkrājuši dažus liekus kilogramus, vidēji par 7 gadiem dzīvo ilgāk nekā tievie.
Veselību ietekmē ļoti daudzi faktori, bet svaru – tikai viens no tiem, tomēr svarīgs. Tāpēc izskatīt sievietes dzīves veidu vajag kompleksi.

Piemēram, sieviete ar 10 – 15 liekiem kilogramiem, kurai nav kaitīgu ieradumu, nodarbojas ar fitnesu un labi jūtās, kopumā ir veselāka par sievieti ar ideālu svaru, bet ar nulles fizisko aktivitāti un kaisli pret alkoholu un ātrās ēdināšanas ēdieniem. Un tas, neierēķinot iedzimtību un sistēmu slimības!

Perspektīvā labākais variants veselībai – ir pastāvīgs normāls (fiziskā nozīmē) svars, kurš, ja arī svārstās, tad nenozīmīgi, kā arī pietiekoša muskuļu masa un veselīga tās attiecība pret tauku masu.
Cilvēku vidū ar slimīgu tievumu palielinās mirstība ne tikai no ļaundabīgiem jaunveidojumiem, bet arī no sirds – asinsvadu slimībām, infarktiem un insultiem. Viņi biežāk pakļauti grūtsirdībai un depresijai. Kopumā, paruna ‘kamēr resnais tievē, tikmēr tievais jau pie dieviem’ nav zaudējusi jēgu arī no medicīniskā viedokļa.

Redakcijas padoms

Ja tu uzskati, ka sieviete ar kuplām formām un nelielu lieko tauku daudzumu nevar būt par modeli, tad steidzos tevi pārliecināt. Pēdējā laikā sākušas parādīties plus izmēra modeles, kuras kļuvušas ļoti veiksmīgas. Piedāvāju tev uzzināt par vienu no visspilgtākajām kuplā skaistuma pārstāvēm – Stefāniju Ferario.
Supermodele daudzkārt uzstājās dažādos televīzijas raidījumos un katrā viņa cenšās pasniegt domu par to, cik svarīgi saprast, ka katra no mums ir unikāla un katrai piemīt savas ārienes īpatnības. Bet, cenšoties sevi iespiest kaut kādos šablonos, mēs tikai zaudējam savu šarmu un individualitāti.

Bet, kā tev liekās, svara problēma – tā tiešām ir problēma? Tu baidies no augsta ĶMI? Kas tev ir labāk: iemantot liekus kilogramus un dzīvot ilgāk vai atbilst ideālam, bet šķirties no ieceres nosvinēt savu simt gadu jubileju?
Ja raksts tev bija noderīgs, pastāsti par to saviem draugiem, kā arī uzzini viņu domas par šo tēmu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024