Lūk, kāpēc PSRS laikos baltmaize bija garšīgāka! Bērnībā ar ievārījumu to bāzu aiz abiem vaigiem…

Advertisement
Advertisement

Vai vēl atceries griežamās baltmaizes garšu, kuru cepa vēl Padomju Savienības laikos? Reti kurš no bērniem pa ceļam no veikala uz mājām, varēja aiznest neaiztiktu šo maiznīcas izstrādājumu. Obligāti vajadzēja noēst doniņu – visgaršīgāko daļu.


Un jau mājās vajadzēja steigšus, kamēr neviens no pieaugušajiem neredz, sadabūt burku ar ievārījumu un trekni apsmērēt nekārtīgi nogriezto gaisīgo maizes mīkstumu ar piena piegaršu…

Raksta turpinājums - lapa #1
Laikos, kad mājās nepalika ne piliena ievārījuma, varēja pielietot viltību un iemērkt baltmaizes šķēlīti ūdenī, pēc tam apkaisīt to ar cukuru un ierīvējot noēst. Cik dārgas ir tādas atmiņas…
Padomju maize

Diemžēl, šodienas bērni nevar nogaršot to sagriezto baltmaizi, kuras garša ir pazīstama daudziem pieaugušajiem. Un viss tikai tāpēc, ka mainīta recepte un gatavošanas tehnoloģija.
Padomju laikos visu maizi gatavoja pēc gostiem (standartiem). Eksistēja pat speciāli raksti, kuros bija pa etapiem aprakstīts, kā sagatavot griežamo baltmaizi. Ražotājiem nebija ne mazākās iespējas atkāpties no standarta.
Galvenais tehnoloģiskais moments – maizes gatavošana ar ieraugu. Sākumā no lielākās miltu daļas (apmēram 60% no vajadzīgā daudzuma), rauga un ūdens gatavoja ieraugu. Tālāk sekoja ilgs raudzēšanas process (ap 4 stundām).
Kad ieraugs bija gatavs, tam pievienoja pārējo miltu daļu, margarīnu un cukuru. Pēc tam sekoja vēl viens raudzēšanas process (ap 1,5 stundām). Grūti iedomāties, ka kopumā vienas griežamās baltmaizes pagatavošanai pagāja ap 7 stundām!
Šodienas ražotājiem nav izdevīgi tērēt tik daudz laika maizes pagatavošanai. Un vairākums tehnoloģisko līniju nedod iespēju veikt raudzēšanu. Visbiežāk baltmaizi gatavo pēc paātrinātas tehnoloģijas, samazinot gatavošanas laiku līdz 3 stundām.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

1 2 18:54 22.04Santaa
Ko tad pardod alkaholu lidmasinas,vai tad tas ir vajadzigs??Ir un bys vnmer kkadi individi kas radis problemas.Naw alkahols naw problemu
0 0 21:56 21.04Liliy
šis ir sūds.Hihihihihihi
0 0 21:37 18.04цум
цмици
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © torno.lv 2012 - 2019