Lūk kāpēc Lielbritānijā vēlas aizliegt mitrās salvetes: iemesls visai banāls!

Advertisement
Advertisement

Cik reizes tu tualetē esi redzējis lapiņu ar lūgumu `nemest podā mitrās salvetes un sieviešu higiēnas līdzekļus`? Liekas, ka visiem vajadzētu saprast, ka tā nedrīkst darīt, bet šīs lapiņas ar lūgumu parādās ne jau tāpat vien.

 

Lielbritānijā visai nopietni ķērās klāt šim jautājumam un tieši tāpēc valdība taisās aizliegt mitro salvešu pārdošanu. Tikai tāpēc, ka cilvēki met šīs salvetes podā. 93% kanalizācijas cauruļu aizsērēšanās iemesls ir salvetes.

Raksta turpinājums - lapa #1
Problēma slēpjas tajā, ka salvešu sastāvā ir plastmasa, tātad tā nešķīst kā papīrs. Valsts valdība taisās nostādīt izgatavotājus izvēles priekšā: vai nu viņi gatavo salvetes bez plastmasas, vai arī tie pārstāj ražot tās.
Par polietilēna iepakojumiem mēs zinām jau sen, tik pat draudīgas ir arī mitrās salvetes. Piemēram, ja tās nokļūst okeānā, tās apēd ūdens radības, tā rezultātā aizejot bojā. Tas pats notiek arī ar savvaļas dzīvniekiem.
Lai saprastu Anglijas katastrofas apjomu, Guardians ir publicējis statistikas datus, pēc kuriem secina, ka pilsētas Kentas iedzīvotāji kanalizācijā ir izmetuši 2000 tonnas mitro salvešu. Jā, un tie ir likumus ievērojošie briti!
Kad kanalizācija aizsērējas ar mitrajām salvetēm, tur uzkrājas tauki. 2013. gadā Londonas kanalizācijā atrada sastingušu tauku gabalu un tā izmērs bija salīdzināms ar autobusa izmēriem. Atgādina šausmu filmu...
Slimnīcās un skaistumkopšanas salonos virsmas tīra ar mitrajām salvetēm, bet zinātnieki jau ir pierādījuši, ka tas palīdz izplatīt baktērijas vairāk, tātad faktiski mitrās salvetes dod baktērijām otru dzīvību.
Mitrās salvetes ir arī kaitīgas cilvēka ādai. To sastāvā ir spirts, tā dēļ āda kļūst sausa un dēļ lielā ķīmiskā sastāva, uz ādas var pat rasties alerģiskas reakcijas.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

1 2 18:54 22.04Santaa
Ko tad pardod alkaholu lidmasinas,vai tad tas ir vajadzigs??Ir un bys vnmer kkadi individi kas radis problemas.Naw alkahols naw problemu
0 0 21:56 21.04Liliy
šis ir sūds.Hihihihihihi
0 0 21:37 18.04цум
цмици
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © torno.lv 2012 - 2019