Pēdējā laikā kļuvuši biežāki krāpšanas gadījumi ne tikai bankomātos, bet arī apmaksājot preci vai pakalpojumu ar karti, piemēram, restorānos vai veikalā. Internetā regulāri parādās publikācijas ar jaunu informāciju par to, kā aizsargāties no ļaunprāšiem, kuri zog datus no banku kartēm, lai iegūtu lietotāju naudu. Šodien noziedznieki diezgan bieži izmanto skimmerus – maz pamanāmas nolasīšanas ierīces, ar kuru palīdzību viņi nelikumīgi iegūst visu informāciju no kartes: tās rekvizītus, PIN kodu utt..
Daudzi no mums jau pieraduši pārbaudīt spraugas autentiskumu kartēm bankomātos, bet veikalā, maksājot ar karti, nezin kāpēc aizmirst par piesardzību. Negodīgs pārdevējs viegli var jums iedot skimmeru, kurš ļoti līdzīgs pierastajam POS terminālam. Steigā apmaiņu ne vienmēr var pamanīt.
Nesen kompānija Ingenico publicēja pamācošu materiālu, kurš palīdz atšķirt krāpnieku skimmeri no īstās apmaksas ierīces ar viņu karšu termināla Ingenico iSC250 piemēru. Kārtīgi iepazīstieties ar šo informāciju un padalieties ar jūsu tuviniekiem un paziņām!
Paskatieties uz šo fotogrāfiju. Ar sarkanu iezīmētie lauki parāda izmēru atšķirību vairāk pamanāmajām termināla daļām. Pa kreisi attēlots skimmers – uz tā daudzi elementi pamanāmi vairāk.
Drošības speciālisti no KrebsOnSecurity brīdina: `Skimmeru piestiprina īstajai apmaksas ierīcei virsū. Vairākas tās daļas izskatās ievērojami platākas un garākas, lai tas nosegtu īsto tirdzniecības terminālu. Tā ir viena no pirmajām pazīmēm, ka uz ierīces ir krāpnieku skimers.`
Piestiprinātais skimmers bloķē tastatūras apgaismojumu. Šajā fotogrāfijā pa kreisi attēlots īstais termināls, bet pa labi – termināls ar skimmeru. Labi redzams, ka viltotās uzlikas dēļ PIN koda ievadīšanai apgaismojums gandrīz nav redzams.
Uzlikām – skimmeriem, parādītiem šajā materiālā, ir savas mazas magnētu galviņas datu nolasīšanai no kartes magnētiskās joslas. Šīs sīkās galviņas nolasīšanai palēlina īstā termināla analogās ierīces darbu.
Pēc Ingenico pārstāvju paziņojuma, `uzliku – skimmeru dizains traucē termināliem informācijas nolasīšanu no karšu magnētiskās joslas, radot daudzas kļūdas.`
Praktiski visos kasu terminālos ir speciāls, piestiprināts irbulis, kuru pielieto, lai lietotāji varētu parakstīties pēc transakcijas ar karti. Skimmers, piestiprināts uz iSC250 modeļa, ar saviem izmēriem neļauj normāli piestiprināt šo irbuli savā vietā.
Iespējams, šīs informācijas publicēšana onlainā dos krāpniekiem stimulu uzlabot savu produktu un iztaisīt atšķirības mazāk pamanāmas. Tomēr tas tikai sadārdzinās tādas ierīces. No otras puses, skimmeru datu publikācija palīdzēs cilvēkiem būt uzmanīgākiem un nodrošināt sevi no kartes datu un naudas zagšanas. Jo vairāk cilvēki zin par tādām afērām, jo mazāk naudas izdosies nopelnīt krāpniekiem!