Lūk, kā mūsu domas ietekmē veselību… Savu dzīvi var izmainīt ar domu spēku!

Advertisement
Advertisement

Mūsu domas ietekmē veselības stāvokli. Tu to nezināji? Tā ir taisnība, kaut arī sākumā pat neticās, ka ‘domas ir materiālas’.

 

Cilvēka domu spēks

 

Austrumu cilvēki apgalvo: ‘Cilvēka ļaunākie ienaidnieki nenodarītu tik daudz ļauna, cik daudz ļaunuma viņam nodara paša domas’.

Raksta turpinājums
Visā pasaulē slavenais persiešu ārsts Avicenna vēl mūsu ēras 10. gadsimtā teica: ‘Ārstam ir trīs līdzekļi cīņā ar slimību – vārds, augs, nazis.’ Vārds viņam bija pirmā vietā, bet tas ir tiešs domas turpinājums – tās izpausme skaņās.
Pozitīvas afirmācijas arī darbojas. Ir zināms gadījums: jauna iesācēja psiholoģe no Parīzes Emīlija Kjī, neapspriežoties ar galvaspilsētas hospitāļa galveno ārstu, veica eksperimentu. Viņa pavēlēja visiem saviem slimniekiem katru dienu skaidri un ar iedvesmu 10 reizes atkārtot frāzi: ‘Ar katru dienu es jūtos arvien labāk un labāk’, izvairoties no darbības mehāniskas izpildes.
Pēc mēneša viņas pacientu veselības stāvoklis būtiski uzlabojās ar tādu atšķirību no citiem, ka ārstes personu sāka apspriest visa Francija, bet par viņas ārstēšanas metodēm izrādīja interesi ārzemēs. Viņa īstenoja dzīvē domu spēka likumu.

Viņas praktiskā pieredze apstiprināja slavenā Šveices alķīmiķa Paracelsija hipotēzi: ‘Izdziedēšanu nes ticība.’ Šo fenomenu tagad sauc par placebo efektu.
‘Labākā aizsardzība pret visām slimībām, pret jebkuru infekciju – tā ir cieša ticība personīgai veselībai un pozitīvām emocijām, - saka Andrejs Meteļskis, psihoterapeits ar divdesmit gadu stāžu. – Negatīvas domas grauj. Piemēram, niknums izraisa kuņģa-zarnu trakta slimības. Aizvainojums ar laiku noved pie aknu, aizkuņģa dziedzera slimībām, holecistīta.’
Uzticēšanās, simpātiju, uzticības, mīlestības apliecinājums, kas izteikts otram cilvēkam vārdu formā, neticami paaugstina viņa dzīves enerģiju. Subjektīvi tas ir izjūtams kā spēku pieplūdums un garastāvokļa uzlabošanās. Atbilstoši - naidīgi izteikti ļauni vārdi rada pretēju efektu.

Ar šo procesu izpēti nodarbojas tāds medicīnas novirziens kā psihosomātika. Tās speciālisti apgalvo, ka cilvēka psihiskais un fiziskais stāvoklis cieši un pa tiešo savstarpēji saistīti. Tādēļ cilvēka veselība – viņa domāšanas tiešas sekas.
Kā izvairīties no slimību rašanās, kuras izraisa sliktas domas? Priecāties par dzīvi. Skan banāli, bet labāku un vienkāršāku recepti neizdomāsi.

Ja iedziļināties šajā tēmā, tad var teikt, ka no cilvēka mentālā noskaņojuma ir atkarīga ne tikai veselība, bet viss viņa liktenis. Visuma galvenais likums skan: ‘Tu savai dzīvei piesaisti to, uz ko koncentrētas tavas emocijas, uzmanība un domas’.
Domu pievilkšanas spēks ir milzīgs! Ja nēsā sevī gaišas domas – gaidi gaišu nākotni. Domā par slikto – sliktu arī saņemsi. Domājot par kaut ko, mēs nonākam pie pārliecības, ka tas var vai tam ir jābeidzas. Ticība rada notikumu!
Redakcijas padoms

Mēs tev iesakām domāt pozitīvi. Kā? Ievērojot divus universālus likumus, kurus ‘izstrādāja’ Roberts Eliots, kardiologs no Amerikas, speciālists sirds lietās tiešā un pārnestā nozīmē.

Likums nr. 1: neuztraucieties par sīkumiem.
Likums nr. 2: viss – ir nieks.

Ja raksts tev šķita interesants, padalies ar to ar draugiem soctīklos.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024