-
- 6112 x
-
https://torno.lv/RxOvvAj
Medicīna, kā zināms, jau eksistē vairākus tūkstošus gadu, bet tikai tagad ir sasniegusi augstāko punktu, kad var tikt galā ar visbriesmīgākajām slimībām. Bet zinātnieki nekad neatteicās no mēģinājumiem izpētīt cilvēka ķermeni.
Piemēram, franču neirologs Djūšens De Bulons, kurš tiek uzskatīts par elektroterapijas tēvu, pamatojoties uz muskuļu pētniecību, viņš elektrību vadīja caur mirušu un dzīvu pacientu sejām, lai redzētu, kā elektrība ietekmē muskuļu šķiedras.
Raksta turpinājums
Djūšens veica simtiem eksperimentu un ieguva dažādus rezultātus. Proti, viņš varēja sagūstīt emocijas un aprakstīja, kāda loma ir sejas muskuļiem šajā procesā. Ir dažas pat ļoti iespaidīgas ilustrācijas.
Ir zināms, ka pētījuma laikā Djūšenam palīdzēja slavenā franču fotogrāfa Nadara brālis, Adriens Turnašons, kurš arī veica šo fotografēšanu. Darba autors apgalvo, ka strāvas ietekme bija nesāpīga.
Galvenais pētījuma objekts bija bezzobains, vecs vīrietis ar dziļām grumbām uz sejas. Djūšens uzskatīja, ka tieši šāds tipāžs ir spējīgs pilnībā nodot emocijas.
Eksperimentos tika iesaistīta arī jauna meitene. Tomēr viņas sejas izteiksme nebija tik spilgta kā bezzobainajam vīrietim.
Dusmas, sāpes, bailes, atkāpšanās, skumjas, pārsteigums - šādas emocijas var redzēt uz šo cilvēku sejām. Lai gan patiesībā neko līdzīgu neviens no viņiem neizjuta.
Ar šīm ilustrācijām neirologs Djūšens de Bulons ir sniedzis lielu medicīnas darbu, kas tika publicēts 1862. gadā. Tas ir veltīts muskulatūrai dažādu cilvēku emociju izpausmēm.
Tā bija interesanta un tajā pašā laikā dīvainā ekskursija vēsturē medicīnas pētījumos. Bet tagad jūs zināt, kā izraisīt dažādas emocijas cilvēkos, izmantojot elektrisko strāvu. Tikai nemēģiniet to darīt praksē! Bet tikmēr, padalies ar šo rakstu ar citiem.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts