Lūk, ar kādām izklaidēm bija slavens Senās Romas Kolizejs.

Advertisement
Advertisement

Mūsdienās īpašu uzmanību ir vērts pievērst izklaidēm: tagad to ir tik daudz, ka var burtiski apjukt tās izvēloties. Galvenais, lai visam pietiktu laika. Tev vajadzēs ne mazums piepūles, lai apzinātu savas simpātijas un to, kas tev patīk. Bet uzzināsim, kā izklaidējās, teiksim, Senajā Romā, jo tad izpriecu izvēle nebija tik liela.

 

Ir vērts pieminēt, ka viņi priecājās kā varēja, jo nebija jebkādu tikumisku un morālu ierobežojumu: izpriecām bija absolūti nežēlīgs un asinskārs raksturs, pretējā gadījumā, izlepušo publiku nebija iespējas ieinteresēt un pārsteigt. To laiku galvenā arēna bija slavenais Romas Kolizejs. Lūk, kas tur notika...

 

 

Raksta turpinājums
1. Šūpoles noziedzniekiem
Izklaižu organizatori bija cilvēki ar fantāziju un vienmēr atrada nestandarta risinājumus. Piemēram, izmantoja ierīci, kas atgādināja šūpoles. Uz tām apsēdināja noziedzniekus, iešūpoja, un tad izlaida mežonīgus zvērus. Izbadējušies dzīvnieki mēģināja saķert cilvēkus, kuri, savukārt, centās izdzīvot. Acīmredzami, tas vareni uzjautrināja publiku.
2. Mežonīgie dzīvnieki, kas parādījās no nekurienes.
Izbadējušies dzīvnieki vienmēr mainīja notikumu gaitu, jo viņu parādīšanos parasti neviens negaidīja. Viņus izlaida ar speciālām ierīcēm – Kolizejā tādas bija 24. Cīnītājiem negaidīti uzbruka lauvas, vilki, lāči un citi dzīvnieki. Starp citu, pacēlāji izturēja 270 kilogramu svara, un lai vienu no tiem iedarbinātu, bija nepieciešami ne mazāk kā 8 cilvēki.
3. Kailais imperators Kommods
Šim puisim ļoti patika izklaides arēnā un pats bieži iznāca cīnīties ar dzīvniekiem, pie tam, to darīja pilnīgi kails. Pārsvarā, viņš cīnījās ar strausiem, ziloņiem un nīlzirgiem, kurus, speciāli priekš viņa, veda no tālienes. Ar cilvēkiem Kommods arī cīnījās, bet bieži ļāva tiem padoties, nekā zaudēt dzīvību. Runā, ka viņu nejauši nožņaudza personiskais cīņas treneris.
4. Punduri ar nažiem
Tas, ka Kommods apžēloja zaudētājus, nenozīmēja, ka viņš bija labs cilvēks: viņa valdīšanas laikā arēnā ar nāvi sodīja ne tikai noziedzniekus, bet arī kropļus. Ir zināms, ka vienreiz viņš lika savākt visus pundurus un izsniegt viņiem gaļas nažus, bet pēc tam lika viņiem cīnīties savā starpā, līdz palika tikai viens. Citā reizē, viņš savāca cilvēkus bez kājām, sasēja un vienkārši dauzīja tiem pa galvu ar rungu. Uzjautrinājās, kā varēja.
5. Romas mītu ainas
Lai nenogalinātu katru noziedznieku līdzīgi, kas ir diezgan vienmuļi, Kolizejā tika iestudētas mitoloģiskas ainas. Piemēram, Prometeja liktenis: noziedznieku pienagloja un uzšķērda viņam vēderu, tiesa, ērgļa vietā bija mežonīgs lācis. Vai Orfejs, kas ar liras skaņām nomierināja dzīvniekus. Droši vien, viņš ļoti izbrīnītos, ka viņam uzkluptu izbadējusies lauva, kas tikko atvesta no Āfrikas. Tāds, lūk, zemteksts.
6. Dzīvnieki no visas pasaules
Kolizejs bija tā vieta, kur varēja ieraudzīt eksotiskākos dzīvniekus: tieši te Romas publika ieraudzīja žirafi. Tiesa, skatītājiem ātri vien apnika skatīties uz dzīvniekiem – viņiem labāk patika, ja dzīvniekus uzrīdīja vienu otram. Gala rezultātā, dzīvnieki arena gāja bojā tūkstošiem…
7. Brīvās medības
Interesants fakts: vienreiz imperators Probs apstādīja ar kokiem lielāko Romas cirku, kā rezultātā, tas kļuva līdzīgs mežam, un tad piedāvāja cilvēkiem nokāpt no tribīnēm un personīgi piedalīties lielajās medībās. Improvizētajā mežā izlaida lielu daudzumu strausu, aļņu un meža cūku un atļāva medīt tos ar jebkādiem priekšmetiem, kas pagadījās pa rokai. Medījumu varēja paņemt sev.
8. Sievietes
Ir zināms, ka arenā cīnījās ne tikai profesionāli kareivji vai vīriešu dzimtes noziedznieki. Līdzīgs liktenis sagaidīja arī sievietes, bet sakarā ar to, ka viņas bija biežāk nesagatavotas, tad cīnījās viena ar otru, vai arī ar punduriem. Ar tiem, kas bija bruņoti ar nažiem.
9. Navmahija
Atsevišķas cīņas tika uzskatītas par greznumlietu. Runa iet par Navmahijām, jūras kaujām. Tās bija tik vērienīgas, ka Kolizejs ar tām nevarēja spēkoties. 46 gadā p.m.ē. Jūlijs Cēzars lika izrakt ezeru Marsa laukumā, kur noritēja pirmā cīņa. Tad cīņās piedalījās 16 armijas galeras un 2000 gladiatori. Visiem, kas izdzīvoja, deva brīvību.
10. Vissliktākais, kas var būt- nāve par prieku
Ne visus notiesātos vilināja perspektīva cīnīties arēnā, pat, ja bija solījumi pēc cīņas dot brīvību. Daudzi to uzskatīja par apkaunojošu, tāpēc izdarīja pašnāvības visdažādākos veidos. Piemēram, viens izmisis ģermānis iebāza sev mutē tualetes sūkli un nosmaka.
Jau kuro reizi nodomāju- labi, ka tie laiki ir aizgājuši! Bet, kas to lai zina, ko stāstīs par mums pēc 2000 gadiem?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024