Ļoti bīstami! 10 produkti, kas tevi novedīs kapā.

Advertisement
Advertisement

Vai tu izproti vēža nopietnību? Vēzis bojā garīgās, emocionālās, finansiālās, garīgās un fiziskās dzīves sfēras. Vēzim ir katastrofāla ietekme uz iekšējo un ārējo stāvokli, uz attiecībām ar draugiem un radiniekiem. Vēža ārstēšana pilnībā pārvērš visu ar kājām gaisā: ir grūti dzīvot veco dzīvi, iesaistīties pierastajās lietās ...

 
Raksta turpinājums
Cīņa ar vēzi ir ļoti nogurdinoša. To grūti saprast tiem, kuriem nav personīgās pieredzes ar šo briesmīgo slimību. Bet reti kurš iedomājās, ka dažu pierastu produktu izmantošana daudzas reizes palielina risku saslimt ar vēzi!

Pasaules Veselības organizācija ir izveidojusi kancerogēnu produktu sarakstu, kuru lietošana būtu jāsamazina vai pat pilnīgi jāpārtrauc.
Kādus produktus labāk nelietot?

1. Konservi

Konservēta vai citādi apstrādāta pārtika plastmasas traukos ir potenciāli bīstams pārtikas produkts. Lielākajā daļā pārtikas konteineru ir viela, kuras nosaukums ir bisfenols-A (BPA). Laboratorijas pētījumi liecina, ka pat ļoti mazā devā bisfenols A var izraisīt nelabvēlīgu ietekmi uz cilvēka un tā pēcnācēju veselību.
Ūdens un dzērienu plastmasas pudeles, kā arī gandrīz visa konservēta pārtika metāla kārbās satur šo bīstamo vielu. Izvairīties no konteineriem ar apzīmējumu PC (polikarbonāts) un PVC (Polivinilhlorīds). Atsakies no plastmasas un metāla traukiem - izmanto keramikas, porcelāna un stikla traukus, kā arī zīdaiņu pudelītes no stikla.
2. Rafinētais cukurs

Ne velti tam noteikts ”baltās nāves” statuss. Rafinēts cukurs izraisa strauju insulīna kāpumu un baro vēža šūnu augšanu. Šis cukurs vēža šūnās izraisa ļaunu ciklu, kas izraisa slimības progresu ar neredzētu ātrumu.

Drošāka izvēle ir dabīgs medus, stēvija vai kļavu sīrups.
3. Augstākā labuma milti

Tīrot kviešu miltus, noņem visas derīgās vielas. Tad miltus balina ar ķīmiskām vielām, lai tas būtu ar patīkamu un pievilcīgu izskatu. iznāk, ka tas nav dabisks produkts, bet kaut kas līdzīgs surogātam.

Turklāt baltajos miltos ir ļoti augsts glikēmiskais indekss. Tas nozīmē, ka šādu produktu izmantošana tikai palielina insulīna līmeni, nesniedzot organismam barības vielas.

Ogļhidrāti organismā pārvēršas par cukuru, tādēļ, izmantojot produktus, kas satur baltos miltus, var palielināties rezistence pret insulīnu. Tieši šī iemesla dēļ labāk izmantot miltus no veseliem graudiem. Vai vismaz samazināt balto miltu produktu izmantošanu.
4. Nesezonas augļi un dārzeņi

Pesticīdi ir ķīmiskas vielas, kuras jau sen lieto nezāļu, kaitēkļu un augu slimību kontrolei. Pesticīdi ir indes cilvēkiem un rada tādas slimības kā vēzis, aptaukošanās, Parkinsona slimība, diabēts un neauglība. Tie neizzūd ne vārīšanas, ne cepšanas laikā, ne arī jebkuras citas pārstrādes laikā.

Visvairāk pesticīdu ir spinātos, nektarīnos, ābolos, persikos, selerijās, vīnogās, bumbieros, ķiršos, tomātos, piparos un kartupeļos. Bet pesticīdu satura čempions ir visu mīlētā zemene.
5. Cepta gaļa

Gaļas termiskās apstrādes laikā veidojas tāda viela kā heterocikliskais amīns. Ja sarkanā gaļa tiek pagatavota atklātā ugunī augstā temperatūrā, veidojas spēcīgi kancerogēni. Šīs vielas palielina vēža risku. Visi, kas mīl paēst šašliku brīvā dabā, palielina prostatas vēža attīstības risku par 40%.

Kaitīgās vielas uzkrājas ne tikai pašā gaļā, bet arī tvaikos cepšanas laikā. Tie izplatās telpā un nonāk mūsu gļotādā un plaušās.
6. Sālīti, marinēti un kūpināti produkti

Speciālisti ir aprēķinājuši, ka 50 g kūpinātas desas var saturēt tādu pašu daudzumu kancerogēnu vielu kā dūmi no vienas cigarešu paciņas. Šprotu kārba ir līdzvērtīga 60 cigarešu paciņām! Kad kūpinātus produktus gatavo augstā temperatūrā, nitrāti tiek pārvērsti daudz bīstamākajos nitrītos.

Rūpnieciski ražotām gaļai, zivīm, dārzeņiem un augļu marinētajām delikatesēm ir liels nitrātu saturs, kas pārvēršas nitrozodimetilanilīnā (N-Nitroso). Šī viela ļoti palielina iespēju saslimt ar vēzi.
7. Ilgtermiņa glabāšanas produkti

Šādi produkti satur konservantus, kas paredzēti, lai pagarinātu uzglabāšanas laiku. Tie var uzkrāties organismā laika gaitā. Tad tie pārveidojas par toksīniem, kas noved pie veselu šūnu deģenerācijas vēža šūnās.

Visbiežāk sastopamie konservanti ir nātrija nitrīts (E250), sēra dioksīds, sorbīnskābe (E200), nātrija glutamāts (E621). Ja jūs nevarat izvairīties no produktiem ar E-piedevām, tad mēģiniet vismaz izvēlēties tos, kuros ir ne vairāk kā divas šādas vielas.
8. Alkohols

Alkohols pats par sevi nav kancerogēns. Bet tas neļauj asimilēt vitamīnus, mikroelementus un citas svarīgas uzturvielas, tas nomāc imūnsistēmu, un tādējādi veicina vēža attīstību.

Alkohols palielina krūts, mutes, balsenes, rīkles, barības vada, kuņģa, aizkuņģa dziedzera, taisnās zarnas, urīnpūšļa, plaušu vēža risku. Tas izraisa fibrozi, cirozi un aknu vēzi.

Visus alkoholiskos dzērienus jālieto piesardzīgi. Tie īpaši bīstami kopā ar cigaretēm. Ja atteikties no alkohola ir ļoti sarežģīti, tad mēģiniet iekļauties šādās devās: tikai 150 g vīna vai 0,33 g alus vienu reizi nedēļā.
9. Produkti ar pelējumu

Pārtikas produktos, kuros ieperinājusies pelējuma sēnīte, veidojas mikotoksīni - klusi un neuzkrītoši slepkavas. Viņi var izraisīt ļaundabīgu šūnu deģenerāciju pat ļoti nelielās devās, var izraisīt aknu, kuņģa un resnās zarnas vēzi.

Mikotoksīnu bīstamība ir tāda, ka tie nav redzami produktos, nemainās to smarža, krāsa un garša, tos nevar iznīcināt ne karsējot, ne kā citādi apstrādājot produktu. Tātad, izmetiet visu, kas mazliet sācis bojāties.
10. Rafinētas eļļas

Ražotāji ekstrahē augu eļļas no izejvielām, izmantojot ķīmiskas vielas. Tad seko ķīmiskā attīrīšana. Lai izmainītu garšu un smaržu, tiek pievienots vēl vairāk ķimikāliju. Gatavā augu eļļa satur milzīgu daudzumu omega-6 taukskābes. Bet viena no mūsdienu cilvēces problēmām ir pārmērīgais omega-6 patēriņš no rūpnieciski ražotiem produktiem.

Ir pierādīts, ka šīs vielas maina mūsu ķermeņa šūnu membrānu struktūru.

Šis iespaidīgais kaitīgo produktu saraksts var ikvienu iedzīt izmisumā. Tātad, gandrīz nav nekaitīgu produktu? Par laimi, mūsu spēkos samazināt patērēto kancerogēnu devu.
KĀ AIZSARGĀTIES NO VĒŽA

1. Uzmanīgi mazgājiet un tīriet dārzeņus un augļus, nomizojot mizu.

2. Ceptu un kūpinātu pārtikas produktu vietā izmantojiet vārītus, sautētus, ceptus cepeškrāsnī, tvaicētus. Kūpinātu un ceptu gaļa aizstāj ar vītinātu.

3. Pievērsiet uzmanību pārtikas produktu garšas un smaržas izmaiņām. Nekavējoties izmetiet bojātos produktus.

4. Kaltēti un saldēti pārtikas produkti ir daudz drošāki nekā sālīti un konservēti pārtikas produkti.

5. Nepērciet dārzeņus un augļus lielos daudzumos. Pērciet tik daudz, cik jūs varat apēst nākamo 3 dienu laikā.

6. Pērciet produktus, kam ir izieta sanitārā un epidemioloģiskā kontrole, un tikai oficiālos tirdzniecības punktos.

7. Glabājiet visus produktus ledusskapī.

8. No alkoholiskiem dzērieniem vislabāk ir pilnībā atteikties.

9. Lai attīrītu organismu no uzkrātajām kaitīgajām vielām, lietojiet ēdienus no rupja maluma miltiem, greipfrūtus, zaļo tēju, melno tēju, skābētus kāpostus, jūras kāpostus.
Mūsu ikdienas dzīvē pastāvīgi ir vēža riska faktori. Pārtikas ražotājus neuztrauc mūsu veselība, tāpēc uzdevums saglabāt veselību balstās uz mūsu pleciem. Jūs varat samazināt bīstamo vielu ietekmi uz organismu, atsakoties no potenciāli kaitīgiem produktiem. Piemēram, sārmains ūdens palīdzēs attīrīt organismu no toksiskām vielām.

Ievērojiet rakstā minētos noteikumus un jūsu organisms būs pateicīgs par jūsu rūpēm. Neaizmirstiet par slimību medicīnisko profilaksi. Un noteikti dalieties šajā informācijā ar saviem draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024