Lielākā 21. gadsimta afēra - zobu pasta ar fluoru.

Advertisement
Advertisement

Kopš bērnības mūs māca no rītiem un vakaros mazgāt zobus, savādāk ir liela iespēja, ka ap 35 mēs staigāsim protēzēs. Tomēr ar vien vairāk un vairāk zinātnieku sliecas domāt, ka zobu pasta - tā ir viena no 21. gadsimta afērām, un iespējams, pat daļa vispasaules sazvērestības. Runa ir tieši par zobu pastu, kura ir bagāta ar fluorīdu.

Raksta turpinājums
Vislabākais veids kā atbrīvoties no ražošanas atlikumiem - pārdot tos cilvēkiem. Viens no globālākajiem noziegumiem šajā ziņā, kā apgalvo zinātnieki - tā ir ūdens fluorizēšanas un zobu pastas ražošanas programma Eiropā. Mūsu redakcija bija šokā par šo informāciju un nolēma uzzināt, vai tā ir patiesība.
ZOBU PASTA AR FLUORĪDU

Sākumā toksiskie fluorīdi sāka krāties milzīgā daudzumā, kad ražoja atombumbas ”Manhetena” programmas ietvaros. Ņūdžersijas štatā ķīmiskā koncerna ”EI du Pont de Nemours” atkritumos sakrājās kalni ar toksiskiem fluorīdiem. Protams, apkārtnē sāka izmirt dzīvnieki un iznīkt flora, tādēļ vietējā sabiedrība iesūdzēja kompāniju tiesā.
Koncerna īpašnieki noalgoja speciālistus, lai tie atrastu pielietojumu fluorīdam un vēlams ļoti veselīgu. Tā tika izgudrota teorija par to, ka fluors nostiprina zobu emalju. Koncerns ne tikai tika vaļā no tiesas, bet sāka pelnīt milzīgus līdzekļus, bagātinot ūdeni un zobu pastu ar fluorīdu.
Vai tu zini daudz cilvēkus, kuriem zobu pasta ar fluorīdu ir nostiprinājusi zobus? Droši, ka ne. Līdzīgi kā āda, arī zobi parāda visa organisma kopējo stāvokli. Protams, tos vajag kopt, bet ar nekaitīgiem līdzekļiem. Alumīnija sulfāts un fluorīdi samaisās un izveidojas toksiskais alumīnija ftorīds. Kuram arī ir jānostiprina zobi. Turklāt alumīnijs ir pilnīgs svešķermenis dzīvam organismam. Tā nāvīga deva - tikai 1 grams!
Alumīnija ftorīds - toksisks nierēm un praktiski neizvadās no organisma. Sakrājas galvas smadzenēs, tas var izraisīt Alcheimera slimību. Tikai 20 - 40 gramu fluorīda dienā kavē ļoti svarīga fermenta - fosfatazes darbību, kurš ir nepieciešams kalcija apmaiņai. Kā rezultātā, tas vizuāli padara kaulu resnāku, bet tajā pašā laikā, padara to trauslu un viegli lūztošu.
80 gados tika atklāts, ka fluorīds izsauc kaulu deformāciju, tajā skaitā papēžu. Pāris pētījumi savienoja gūžas kaula lūzuma pieaugumu ar fluora patēriņu. Agonas nacionālā laboratorija 1988. gadā publicēja pētījumu par to, ka fluorīdi pārvērš normālas šūnas par vēža šūnām. Vēl tas pazemina imūno sistēmu.
Bet japāņu zinātnieki noskaidroja, ka fluorīdi ne tikai izsauc normālu šūnu pārveidošanos par vēža šūnām, bet arī ģenētiski traumē augļa šūnas, tādēļ tas ir kategoriski aizliegts grūtniecēm, jo īpaši pirmajā trimestrī. Pat oficiālās amerikāņu organizācijas uzskata, ka no saindēšanās ar fluorīdu ASV katru gadu mirst 30 - 50 tūkst cilvēku.

REDAKCIJAS IETEIKUMS

Mums nav nekas pret zobu pastu ar fluorīdu, jo tā patiešām pagarina zobu emaljas dzīvi. Bet skatoties uz lielo daudzumu negatīvo īpašību, labāk tomēr izvēlēties zobu pastu bez fluorīda. Mūsdienu tehnologi piedāvā lielu izvēli ar līdzekļiem mutes dobuma kopšanai.

Mēs novēlām tev veselību! Dalies ar šo noderīgo informāciju ar saviem draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024