-
- 3487 x
-
https://torno.lv/RWE6jy0
“Dzīvo ātri, mirsti jauns” – populāra jauniešu un turīgu cilvēku devīze. Viņi ātri pieņem lēmumus, uzņem strauju dzīves tempu, cenšoties īsākā laikā uzlidot pa karjeras kāpnēm, pabūt desmit dažādās valstīs pāris nedēļu laikā vai noguldīt gultā pēc iespējas vairāk partneru. Bet ir arī cita cilvēku kategorija. Viņi ir neciešami lēni. Kā dzīvē, tā ikdienas lietās.
Raksta turpinājums
Jā, viņu vidū arī ir veiksmīgie, īpaši radošā vidē. Cilvēkiem ar ātru dzīves ritmu viņi ir absolūti nesaprotami. Ir grūti saprast, kāpēc lēnas personības tik neracionāli izmanto savu laiku. Kaut gan to faktu, ka mēs visi esam dažādi neviens nav atcēlis. Nesen mēs ieraudzījām skandalozās blogeres Ļenas Miro ierakstu par lēniem cilvēkiem, ar ko nolēmām iepazīstināt arī tevi.
Lēns cilvēks
“Ak, Dievs, kā mani tracina lēni cilvēki. Tie, kuri lēni runā, lēni domā, lēni šķērso ceļu, lēni noparko automobili, lēni maksā pie kases. Stāv tāda aita kasiera priekšā un labas trīs minūtes makšķerē no somiņas maku. Pēc tam lēni – nē, ne tā: lē-ē-ēni – to ver vaļā ar neciešami ilgu rokas kustību, iebāž karti spraugā, izsaucot manī asu vēlēšanos iedot viņai pa ausi.”
“Nē, es protams, atturu sevi no vardarbības, izsakot komentāru par to, ka lēnas darbības – ir tiešs lēna prāta rādītājs un, varbūt, pat tā trūkums.”
Šeit, protams, uzreiz gribas iebilst. Cilvēku iedalījums ātrajos un lēnajos pārsteidz ar savu vienkāršību, liekot šaubīties par tādas klasifikācijas pareizību. Bioloģiskā līmenī cilvēka ātrums pamatojas ar fizioloģisko procesu ātrumu viņa organismā un, visdrīzāk, ģenētiski nosacīts nevis atspoguļo prāta spējas.
“Vai, re, šie kropļi – tie, kuri lēni pēta ēdienkarti. Skatos uz tādiem un nesaprotu: “Jūs uz restorānu atnācāt, vai uz bibliotēku? Jums paēst vai palasīt?”Pats amizantākais, ziniet, kas? Aizvadot ēdienkartes lasīšanai pusstundu, lēnie bieži pasūta kaut kādu banalitāti, tādu kā “Cēzars”. Labi, ja sekotu kalorijām un tāpēc tik cītīgi pētītu ēdienkarti. Bet nē taču! Pat sausiņus no salātiem izņemt neprasa. Vienkārši lēnie. Vienkārši bremzē.”
“Atceros, bija pie manis draudzene. Reiz mēs kopā sagadījāmies tualetē pie izlietnēm. Un tas, kā viņa mazgāja rokas, izraisīja manī domu, ka mūsu draudzībai beigas. Laiks, ko šī sieviete veltīja roku mazgāšanai un to žāvēšanai, personīgi man pietiktu matu mazgāšanai un ieveidošanai. Jā, es esmu ātra. Un man patīk ātri cilvēki. Es mīlu tos, kuri dzīvo ātrā tempā.”
“Starp citu, temps – viena no svarīgākām lietām veiksmīgām cilvēku savstarpējām attiecībām. Vērojot cilvēkus, es izdarīju secinājumus, ka lēnie labi saprotas ar lēnajiem, bet ātrie - ar ātrajiem. Nekad lēnais nesadzīvo ar ātro, bet ātrais vienmēr kaitinās lēno. Tā bija, ir un būs visos laikos.”
Redakcijas viedoklis
Katram ir savs dzīves temps un reakcijas ātrums. Kādu kaitina cilvēka lēnīgums, bet kādu citu cilvēku paaugstināta aktivitāte. Galvenais – miers un tā fakta atzīšana, ka visi cilvēki ir dažādi. Vienkārši izvēlies sev draugus, kas tev piemēroti pēc dzīves ritma un vairāk nodarbojies ar sevi nevis kritizē citus.
Tagad ir pat lēndzīves subkultūra – tāda izprieca turīgai vidējai klasei, kuriem nav kur likt savu naudu un laiku. Cilvēkiem, kuri raduši ņemt no dzīves visu un dzīvot ātrā tempā, pēkšņi kļūst no tā garlaicīgi un viņi visu sāk darīt pilnīgi pretēji.
Bet tu dod priekšroku lēnam ritmam vai ātrumam it visā? Pastāsti mums komentāros un padalies ar interesanto rakstu ar saviem draugiem soctīklos!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts