-
- 4835 x
-
https://torno.lv/xMZnwod
Saskaņā ar statistiku, reizi 100 gados katrs 100 cilvēks kļūst par laupītāja upuri. Lai nevairotu statistiku, mēs cenšamies aizsargāt sevi, kā nu varam: liekam trauksmes signalizāciju, restes uz logiem, dubultās slēdzenes, iegādājamies suni...
Diemžēl ne vienmēr šie preventīvie pasākumi darbojas. Cilvēki neievēro informāciju, kas liecina, ka laupītājs, visticamāk, jau ir tuvu, visu aizsardzību novērsis, visu sagatavojis un gaida īsto brīdi.
Raksta turpinājums
Mājokļa drošība
Mēs piedāvājam jums sarakstu ar satraucošiem signāliem, kuriem jāpievērš uzmanība, lai izvairītos no laupīšanas.
1. Atkritumu pazušana
Bieži vien atkritumos tiek izmesti nevēlamie dokumenti, kuros ir ietverta svarīga informācija laupītājiem: pases numurs, darba vieta, personas dati ... Šādus dokumentus labāk saplēst mazos gabaliņos vai pat vispār sadedzināt.
Ja pamanāt, ka kāds kaut ko meklē jūsu atkritumos, pievērsiet uzmanību, vai tas tiešām ir badā mirstošs bezpajumtnieks.
2. Suņa pazušana
Suņa funkcija ir aizsargāt tā īpašnieku un tā teritoriju. Lai novāktu sargu, zagļi bieži izmāna dzīvnieku no pagalma, aizved to drošā attālumā un atgriežas netraucēti zagt.
3. Tukša degvielas tvertne
Noliets benzīns ir lielisks veids, kā aizturēt saimnieku kaut kur pilsētā. Ja jūs pamanījāt tukšu tvertni, lai gan atceraties, ka esat uzpildījis degvielu, zvaniet saviem kaimiņiem, lai viņi parūpējas par mājokli, kamēr jūs meklējat degvielu.
4. Jauns apkopējs
Laupītāji praktizē ”sadarbību” ar tīrīšanas uzņēmumu pārstāvjiem. Ja jauns apkopējs klauvē jūsu mājā, vislabāk ir pārbaudīt viņa dokumentus vai pārbaudīt informāciju pie darba devēja, lai uzzinātu, kāpēc ir notikusi aizvietošana, un apstiprinātu personas identitāti.
5. Sasists logs
Noziedznieki ne vienmēr strādā smalki, izsmalcināti un klusi. Dažiem ir normāla prakse mest akmeni logā, lai pārbaudītu, vai ēkā ir trauksmes signalizācija, un cik ātri ieradīsies īpašnieki, kaimiņi vai drošības dienestu pārstāvji.
6. Problēmas ar gaismu
Ja jūsu pagalmā esošais apgaismojums ar iebūvētiem kustības sensoriem sabojājas, pārbaudiet kļūdas raksturu. Ja lampas nav izdegušas, bet nedaudz izskrūvētas, tad mājā centās iekļūt.
7. Reklāma un uzlīmes
Ja pastkaste pilna ar reklāmu, uz durvīm uzlīmes, no kurām neviens necenšas atbrīvoties, tas nozīmē, ka mājā neviens nedzīvo vai mājokļa īpašnieks nav ļoti norūpējies par kārtību. Zaglis tam noteikti pievērsīs uzmanību, un dažreiz viņš var iemest reklāmas, lai redzētu, cik ātri tās pazūd.
Ja jūs dodaties atvaļinājumā, lūdziet kaimiņiem izņemt reklāmas brošūras, lai laupītāji nezinātu, ka jūs neesat mājās un ka dzīvoklis ir gatavs laupīšanai.
8. Dīvainas zīmes
Jūsu mājā pēkšņi parādījās zīmes un marķējumi, kas jums var šķist nesaprotami un nejauši, bet laupītājam - lai kalpotu kā informācijas avots. Viņš tos atstāja, lai nākotnē varētu nozieguma laikā orientēties.
9. Salauzta slēdzene
Slēdzene iesprūst, rokturis ir bojāts, ir redzami durvju skrāpējumi – tās ir pazīmes, ka laupītāji centās tikt mājā. Zvaniet policijai. Un pēc tam nomainiet slēdzenes.
Privātās mājas drošība ir tās īpašnieku rokās, bet daudzdzīvokļu ēku drošība ir atkarīga no komunālo pakalpojumu sniedzēja darba. Ja kāpņu telpā nav spuldzes vai logs ir sasists, nevilcinieties sazināties ar komunālajiem dienestiem, lai visu salabotu.
Un atceries: dzīvība ir vērtīgāka nekā īpašums. Ja tas notiks, un jūs pamanāt laupītāju darbā, nemēģiniet to aizturēt pats. Labāk nepamanīti pazūdi un sazinies ar attiecīgajiem dienestiem, lai viņi varētu paveikt savu darbu.
Ja raksts jums bija noderīgs, iesakiet to ar saviem draugiem sociālajos tīklos.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts