Lai vecums nepārsteigtu nesagatavotu, pildi “pirkstu savīšanu”.

Advertisement
Advertisement

Katra cilvēka dzīvē mēdz būt dažādas “joslas”. Protams, gribās, lai tās būtu tikai baltas un spilgtas, taču pat sarežģītās situācijās vienmēr ir izeja.


Gandrīz pirms mēneša mans tētis nokļuva slimnīcā ar insultu, divas nedēļas viņš nogulēja reanimācijā un jau vairāk kā pirms nedēļas viņu izrakstīja uz mājām. Vakar viņš varēja pats apsēsties, bet viņa kājām pamazām atgriežas kustīgums.


Pēdējā laikā esmu pārlasījusi un pārskatījusi milzīgi daudz informācijas par to, kā atgūties pēc tik smagām situācijām.


Tomēr par vienu no efektīvākajiem līdzekļiem man pastāstīja pazīstama reabilitoloģe.

 
Raksta turpinājums
Vingrojumi pēdām

Kad cilvēkam ierobežotas kustības slimības rezultātā (infarkts, insults, poliartrīts), viņā dzīvo dzīves alkas, kustību alkas un neviens nevarēs viņu piespiest palikt piekaltam pie invalīdu ratiņiem vai gultas. Šajos gadījumos talkā nāk reabilitācijas vingrojumi. Bet tas, par kuru es vēlos tev pastāstīt, dārgo lasītāj, ir īsts brīnums!

Doto metodi izstrādāja pirms simtiem gadu vēl Tibetas lamas, tikai mūsdienu cilvēkam tā kļuva zināma visai nesen. Mēs piedāvājam tev iepazīties ar pārsteidzošo “pirkstu savīšanas” vingrojumu, kas palīdzēs atgriezt jaunību un kāju kustīgumu.

Šo vingrojumu ieteicams pildīt pēdu profilaksei, ja tu nevēlies, lai vecums tevi pārsteigtu.
Veselas pēdas un ceļgali var apzīmēt starpību starp patstāvīgu staigāšanu un invalīda krēslu. Centīga dotā vingrinājuma izpildīšana palīdzēs izlabot kaitējumu, kas nodarīts pēdām dzīves laikā.
“Roku un kāju pirkstu savīšana” sēdus stāvoklī

1. Apsēdies uz krēsla vai uz grīdas. Kreiso ceļgalu pieliec pie sevis, bet pēc tam apņem kreiso pēdu ar abām rokām.

2. Pirkstus savij ar kreisās kājas pirkstiem.

3. Kāju pirkstu galus ar papēžu muskuļiem atvelc virzienā uz ceļgalu un tos izplet.
4. Saglabā tādu stāvokli minūti, bet pēc tam izpildi vingrojumu ar otru kāju. Pēc vingrojuma izpildes pievērs uzmanību kā mainās pēdu krāsa, pateicoties pastiprinātai asinsritei.

5. Ja tu nevari roku pirkstus ielikt kāju pirkstu starpā, pamēģini aptvert kāju pirkstus no pēdas apakšpuses, piespiežot delnas apakšējo daļu pie apaļā kauliņa zem pirkstiem uz pēdas apakšas. Atvelc kāju pirkstus virzienā uz ceļgaliem un tos izplet pēc iespējas plašāk.
Pēc nedēļas tādas pēdu stiepšanas var sākt vienlaicīgi ar rokas lielo pirkstu piespiest reflektoros punktus uz kājas lielā pirksta. Piedevām ar otras rokas lielo pirkstu to atvelkot vēl tālāk no otrā kājas pirksta. Kā arī kāju mazos pirkstiņus un lielos pirkstus izliec pretējos virzienos.

Centies ar katru dienu pagarināt vingrojumu ilgumu. Sāc ar 5 minūtēm dienā.
“Roku un kāju pirkstu savīšana” guļus stāvoklī

1. Nogulies uz muguras, zem galvas noliekot salocītu segu vai grāmatu. Saliec abus ceļgalus un novieto pēdas uz grīdas blakus sēžamvietai.
2. Pievelc labo ceļgalu pie krūtīm un ar labās pēdas sānu malu atbalsties pret kreiso kāju blakus ceļgalam. Pieturi labo pēdu ar kreiso roku.

3. Savij kreisās rokas pirkstus ar labās kājas pirkstiem, ieliekot roku pirkstu pamatnes dziļi kāju pirkstu starpās.
4. Saglabājot tādu savītu stāvokli, atvelc labo pēdu un novirzi kājas pirkstus uz labo ceļgalu.

5. Lai izmantotu šo iespēju gurnu nostiprināšanai, pacel kreiso kāju no grīdas un pievelc kreiso ceļgalu pie krūtīm.
Ar labo roku var pieturēt labo ceļgalu vai noturēt labo pēdu, lai tā nenoslīdētu no kreisā augšstilba (ja tev grūti aizsniegt ar roku kāju pirkstus), paliec zem kreisās pēdas biezu grāmatu vai rullīti, līdz ar to palielini balsta augstumu galvai.
6. Nolaid labo kāju uz grīdas un šo pašu vingrojumu atkārto ar kreiso kāju.

Un neuztraucies, ja pirmajā piegājienā šis vingrojums tev izraisīs diskomfortu. Tā ka, jo stiprākas sāpes ar kādām tiek izstiepti kāju pirksti, jo noderīgāk priekš tevis būs šis vingrojums. Pacenties atcerēties kaut ko labu, kas var izraisīt smaidu tavā sejā, elpo dziļi un lēni un tu pats būsi pārsteigts, cik ātri pazudīs sāpes un stīvums.

Ir taču daudz labāk paciest šīs nelielās sāpes pēdās nekā ciest no stiprām sāpēm visā ķermenī!
Redakcijas padoms

Vēl senie ķīnieši ievēroja, ka pirmās novecot sāk kājas, bet tālāk viss organisms, jo tieši uz kājām koncentrēti daudzi nervu gali un reflektorās zonas.

Tāpēc piedāvāju tev uzzināt vairākus noderīgus ieteikumus kā saglabāt pēdu veselību, bet kopā ar to arī jaunību un labu visa organisma stāvokli.
Kā redzi, viss ir vienkāršāk nekā šķiet. Izmanto šos vingrinājumus kā profilaksi, kā arī smagos gadījumos kā efektīvu reabilitācijas metodi.

Vingrojums “roku un kāju pirkstu savīšana” palīdzēs no jauna iemācīties staigāt, ja tu būsi pietiekoši pacietīgs un prasīgs pret sevi. Neaizmirsti, ka tev kājām ir 10 pirksti un katram jāvelta pienācīga uzmanība!
Ceram, ka šis vienkāršais vingrojums palīdzēs tev ilgāk saglabāt jaunību un kāju kustīgumu. Pastāsti par šo patiesi burvīgo metodi saviem draugiem soctīklos, iespējams, kādam no viņiem tagad tas var būt īpaši aktuāli!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024