-
- 9242 x
-
https://torno.lv/RIA0ZHb
Limfmezgli – mūsu imūnsistēmas svarīgākā daļa. Tie ir kā robežapsardzes postenis, kas neļauj svešķermeņiem iekļūt mūsu organismā. To galvenais mērķis – aizturēt infekciju un neļaut tai izplatīties. Mūsu limfātiskās sistēmas galvenais ierocis – limfocīti, kuri uzkrājas un izraisa limfmezglu palielināšanos un pat to iekaisumu.
Raksta turpinājums
Droši vien daudzi ir saskārušies ar limfmezglu iekaisumu. Lai no tā izvairītos, nepieciešama limfātiskā drenāža un mēs tev pastāstīsim, kā to izdarīt pašam.
Limfmezglu iekaisums
Limfmezgli nereti iekaist, aktivizējoties dažādām infekcijām. Ja inficēšanās process norit ilgi un smagi, tad limfmezglu iekaisuma iespēja pieaug. Tādā gadījumā vajag pēc iespējas ātrāk apspiest pašu infekciju.
Ja mezgli ir palielināti pastāvīgi – tas var būt citu slimību simptoms. Piemēram, ja limfmezgli palielināti simetriski un ir blīvas konsistences bez kādiem citiem simptomiem, tas signalizē par akūtu limfocītu leikēmiju – ļaundabīgu asins slimību.
Palielināti un iekaisuši limfmezgli var būt saistaudu slimību pazīme. Taču apgalvojums, ka tās var būt onkoloģijas pazīme – mīts. Tāds stāvoklis novērojams tikai ielaistā stadijā. Jebkurā gadījumā nevajag krist panikā, ir jāaiziet pie ārsta un visu kārtīgi pārbaudīt. Agrīna diagnostika palīdz izvairīties no smagām slimības sekām.
100 lēcienu tehnika
Tomēr limfmezglu palielināšanās un iekaisumu izplatītākais iemesls - nepareiza cirkulācija un limfas sastrēgums organismā. Tūskas, liekais svars – tas viss arī ir šī procesa traucējumu bēdīgās sekas. Kā to visu labot? Par to arī būs runa.
Lai piespiestu limfātiskai sistēmai darboties pareizi, bet limfai cirkulēt tā, kā vajag, tev būs nepieciešama limfātiskās drenāžas tehnika. Viena no vienkāršākām un efektīvākām – lēcieni uz vietas. Šie vingrojumi ne tikai liek limfātiskai sistēmai labi strādāt, bet veicina arī kāju un sejas tūsku novēršanu.
Kas ir jādara? Šeit viss vienkārši līdz banalitātei. Nostājies uz pirkstgaliem un izpildi sīkus palēcienus. Nav jālec augstu. Palēcieniem jābūt ātriem un krietni zemākiem nekā lecot ar lecamauklu. Sievietes vingrojuma izpildes lakā var pieturēt krūtis ar elkoņos saliektām rokām.
Katru rītu ir jāizpilda 100 lēcieni. Ja vingrojuma izpildes laikā tu jūti diskomfortu, apstājies pie šī lēcienu skaita kādu uz laiku un palielini tos pakāpeniski. Vēderam ir jābūt ievilktam visu vingrojuma laiku. Seko tam, lai mugurkaulā nerastos nekāds sasprindzinājums. Šis vingrojums palīdzēs limfu izdzenāt pa sistēmu un novērst tās sastrēgumu.
Bet tagad izpildi vingrojumu, kas palīdz noņemt kāju tūsku. Tie paši 100 lēcieni, tikai ar papēžu piesišanu pret slieksni. Tev būs nepieciešams slieksnis vai kāda cita virsma, kas ir 5 cm augstāka par grīdas līmeni (grāmata, balkona slieksnis). Nostājies uz pirkstgaliem un atsit ar papēžiem 100 lēcienus. Veic sīkus un ātrus lēcienus, uzmanīgi un bez pārpūles.
Šos vingrojumus ieteicams pildīt visiem. No limfas sastrēguma īpaši cieš cilvēki, kuriem ir sēdošs dzīvesveids, ļaunprātīgi lieto alkoholu un treknu ēdienu. Un vēl – sievietes, krūšturis traucē normālai limfas atplūšanai. Nav ieteicams šos vingrojumus pildīt tikai grūtniecēm un barojošām ar krūti māmiņām.
Piekrīti, ka nekā sarežģīta šajā vingrojumā nav. Taču pateicoties tam, var nodrošināt veselīgu limfas plūsmu un rezultātā atbrīvoties no liekā svara un tūskas. Kā man, skan pat visai pievilcīgi, ir vērts pamēģināt!
Ja tev iepatikās šis informējošais raksts, dalies ar draugiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts