Labi vecāki nekad neļaus savam bērnam vēlu iet gulēt! Tas ir ļoti bīstami veselībai.

Advertisement
Advertisement

Gandrīz katrs bērns PSRS laikos izjuta bailes pārkāpt neapstrīdamo likumu – iet gulēt pēc 9 vakarā. Bet vai mūsu vecāki rīkojās pareizi? Un vai mazulim ir vajadzīgs tik stingrs gultas režīms? Uz šiem jautājumiem atbildēja sākumskolas skolotāja, kā arī bērnu audzināšanas eksperts Steisija Karlsena.

Raksta turpinājums
Pedagoģe uzskata, ka galvenie faktori, kuri ietekmē bērna gulētiešanas laiku, ir vecums un celšanās laiks. Pamatojoties uz šiem datiem, Steisija sastādīja tabulu, kuru tagad izmanto vecāki visā pasaulē.
Cikos ir jāiet gulēt

Daudzas mammas un tēti bija pārsteigti par to faktu, ka veselam bērnam tik ilgi jāguļ. Bet, izmēģinot šo metodi, mazo nemiera garu vecāki nonāca pie secinājuma, ka pateicoties tieši šai tabulai, viņiem izdevās koriģēt ne tikai bērnu grafiku, bet arī savu.
Viņiem nācās sakārtot savas darīšanas tādā veidā, lai varētu vairāk laika pavadīt ar bērnu pirms iešanas gulēt. Saskaņā ar šo tabulu, bērniem no 3 līdz 6 gadiem jāguļ ne mazāk par 10-12 stundām diennaktī. Vecākiem bērniem tiek piedāvāts īsāks miega režīms – par 1 stundu mazāk.
Daudzi pieaugušie pat nevar iedomāties, cik bērnam svarīga pilnvērtīga atpūta miegā. Neizgulēšanās sekas bērniem ir daudz nopietnākas nekā pieaugušajiem. Visbiežāk nepietiekams miegs pieaugušajiem vājina organisma aizsargfunkcijas, kā arī rodas aizturēta reakcija uz apkārtējiem faktoriem, kas negatīvi ietekmē viņa darba spējas.
Bērniem novēro nopietnākas sekas, jo miegs tieši piedalās bērna augšanas procesā. Gandrīz 80% augšanas hormona izstrādājas pirmajā miega fāzē. Pilnvērtīgas atpūtas deficīts var kļūt par galveno iemeslu atpalikšanai augumā un bērna palēninātai attīstībai.
Neizgulēšanās simptomi bērniem visbiežāk ir līdzīgi: bērni kļūst nelīdzsvaroti, satraukti, aizmāršīgi un mazāk kritiski pret savu rīcību. Viņi bieži berzē acis, it kā tur būtu iekļuvuši putekļi. Vēl vienas neizgulēšanās sekas ir adaptēšanās spēju pazemināšanās stresiem.
Bet šīs izmaiņas var novērst, ja laicīgi ieviest pareizu miega režīmu. Miega speciālisti iesaka bērnu likt gulēt vienā un tajā pašā laikā, izdomāt kādu iemigšanas rituālu (lasīšana vai audio grāmatu klausīšanās), pirms gulētiešanas izvēdināt istabu un aizvākt visus priekšmetus, kuri var radīt troksni.
Obligāti padalies ar draugiem ar šo noderīgo rakstu!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024