Kur hakeri iegūst mūsu paroles un bankas karšu numurus?

Advertisement
Advertisement

Internets, viedtālruņi un sociālie mediji ir kļuvuši par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Viņi ievērojami vienkāršoja pasauli un pārņēma lielāko daļu ikdienas uzdevumu. Mēs ne atskatīties nepaspējām,kad nauda, izklaide, pakalpojumi un pirkumi pārcēlās uz tiešsaisti. Progress noteikti ir laba lieta, bet ērtības cena ir tiešsaistes drošība. Lai pasargātu sevi no uzlaušanas, mēs jums pastāstīsim par to, kur hakeri iegūst mūsu paroles un bankas karšu numurus.

Raksta turpinājums
KUR HAKERI ŅEM MŪSU PAROLES UN BANKU KARŠU NUMURUS

Pieredzējušam hakerim nebūs grūti uzlauzt jebkura sociālā tīkla parastā lietotāja lapu. Interneta drošības kultūra vidēji ir ļoti zema. Lielākā daļa cilvēku dažādām vietnēm izmanto vienas un tās pašas paroles, surogātpastā noklikšķina uz aizdomīgām saitēm un būtībā atsakās no paroļu pārvaldniekiem. Tas noved pie tā, ka interneta noziegumu skaits katru gadu pieaug.
Daži hakeri šādā veidā vienkārši izklaidējas, citi meklē peļņu. Sliktākais ir tad, kad viņi nonāk līdz pastam vai bankas kartei. Šajā gadījumā jūs varat zaudēt ne tikai kontroli pār informāciju, bet arī kontā esošos līdzekļus. Protams, uzbrucēju interesēs ir biežāk uzlauzt bagātu cilvēku vai lielu uzņēmumu, bet tā ir kļūda: parasti cilvēki domā, ka viņi nevienu neinteresē. Tas viņu drošību padara vēl neaizsargātāku.
Kā rīkojas hakeri

Fišings ir veids, kā ievilināt lietotāju uz viltus vietni, hakeru sava veida zveja. Vietne var uzdoties par “īstu” un piedāvāt ievadīt paroli, kuru var pārtvert. Lai neiekristu uz šīs ēsmas, jums jāapmeklē tikai pārbaudīti resursi. Arī hakeri izmanto ļaunprogrammatūru un vīrusus, kurus kļūdas dēļ var lejupielādēt un instalēt datorā.
Lai aizsargātu sevi, jums rūpīgi jāpārbauda lejupielādētie faili un jācenšas neapmeklēt ”apšaubāmās” vietnes. Turklāt labāk necerēt uz “gan jau” un instalēt kvalitatīvu pretvīrusu. Tas spēj aizsargāt jūsu datoru un padarīt drošāku piekļuvi internetam.
Paroles uzminēšana

Pirmkārt, hakeris var vienkārši uzminēt paroli, zinot informāciju par lietotāju, kuru ir viegli atrast sociālajos medijos. Otrkārt, viņi var automātiski atkārtot lielu skaitu iespēju, izmantojot datu bāzes vai vārdnīcu uzbrukuma paņēmienus. Cilvēki domā līdzīgi, tāpēc, lai izdomātu paroli, labāk ir izmantot īpašu ģeneratoru. To atkal varat atrast internetā, taču tam jābūt pārbaudītam resursam.
Lielas vietnes ir aizsargātas no paroles uzminēšanas, taču, ja visām vietnēm izmantojat vienādu paroli, visa jūsu informācija ir apdraudēta. Tāpēc visam, kas saistīts ar pastu, bankām un naudu, labāk ir izmantot dažādas spēcīgas paroles un divkāršās autorizācijas pakalpojumu. Starp citu, zinot pastkastes paroli, hakeris var aiziet vēl tālāk un iegūt kartes numuru un pat pin kodu. Tāpēc pirkumiem tiešsaistē ieteicams izmantot atsevišķu bankas karti vai virtuālo maku.
Apkopojot rezultātus, mēs gribētu atzīmēt, ka pie visa vainojama banāla neuzmanība un bezrūpība. Sākumā šķiet, ka internets ir skaista pasaule ar skaistiem attēliem, bet patiesībā tas var būt tikpat bīstams kā realitāte. Tāpēc ir vērts pareizi filtrēt informāciju tīklā un izmantot drošas paroles. Kādas metodes jums palīdz droši izmantot internetu?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024