Kukaiņi - citplanētieši

Advertisement
Advertisement

Daba ir pārsteigumu pilna. Uz planētas eksistē vairāk nekā viens miljons dažādu veidu kukaiņu (tie, kurus mēs pazīstam).Viņi sastāda pusi no visiem dzīvojošiem uz zemes organismiem.
Daži no tiem ir ļoti dīvaini. Dīvaini līdz šausmām.


Tiem ir tik atbaidošs ārējais izskats, ka jūs droši vien gribēsiet, pēc tā mirkļa, kad jūs tos ieraudzīsiet par tiem uzreiz aizmirst.


Zemāk ir parādīti paši briesmīgākie kukaiņi pēc izskata, par kuriem brīnās pat zinātniskā fantastika.
Briesmīgie kukaiņi

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
10. Dievlūdzējs „Velna zieds”

Minētais dievlūdzējs ir viens no lielākajiem savā sugā un ir, protams, ne mazāk dīvains. Tas izsaka daudz, ja runa iet par dievlūdzējiem. Šīs sugas mātītes sasniedz garumu līdz 13 cm, pie tam, evolūcijas procesā tās ieguva dažādu ziedu izskatu, kas ļauj tām imitēt orhideju ar nosaukumu „Velna zieds”.


Dievlūdzēji ir plēsoņas, bet viņu medību stils ir gaidīšana. Tie var ilgu laiku atrasties vienā vietā nekustīgi, kamēr plānotais upuris atrodas sasniedzamības robežās, pēc tam ar apakšdelma kustību zibenīgi tie ķer mušas, vaboles un atsevišķos gadījumos, arī putnus.
Tādā veidā šis dievlūdzējs izmanto nokrāsu, kas imitē ziedu, un kad upuris tuvojas, tas uzbrūk.
9.Brazīlijas Kuprainite

Tēls, kas šeit ir parādīts, tas ir modelis ko radīja vācu skulptors Alfrēds Kellers. Bet nevajag uzskatīt, ka tās ir izdomas, jo Brazīlijas Kuprainīte – reāli esošs kukainis, pie tam šis ir visdīvainākais kukainis savā sugā.

Tāpat kā iepriekš, minētās sugas kukaiņi atgādina Adamsu ģimenīti. Daudziem no viņiem ir dīvaini strukturāli veidojumi uz viņu ķermeņiem, un zinātne vēl joprojām šaubās par to nozīmi. Gadījumā ar Brazīlijas Kuprainīti lodveida veidojumi ir pilni ar hitīnu, un viņu dabiskā nozīme ir tāda, lai dotu enerģiju barības ieguvē.
8. Sarkanastītis

Sarkanastītis ( kautrīgais vilnķepainis)- tā ir no Dānijas nākusi kode. Šīs kodes kāpuri ir spilgti dzeltenā krāsā, bet viņu ķermeņi ir noklāti ar „plankumiem”, kas sastāv no asiem matiņiem, un ir līdzīgi dzeloņcūkas adatām. Pa muguras centru ir izvietots vēl viens matiņu kušķis, pie tam, katrs ķermeņa segments ir klāts ar noteiktu skaitu matu.
Tas noveda līdz tam, ka mugurkauls izveidojās smagnējs, un krāsa mainās no melnas līdz brūnai.

No tālienes kāpurs atgādina sūkli, bet tuvumā var saskatīt 2 žokļu rindas, kas no skata nav īpaši patīkamas. Periodiski šī veida kodes aktivizējas, un var redzēt, ka kokus apņem liels šo kukaiņu daudzums, kas izveido paklājiem līdzvērtīgu segumu. Tā 1988. gadā Dānijā sakarā ar šādu kukaiņu aktivitāti tika iznīcināti 20 hektāri dižskābaržu meža.
7. Tiāras zarkukainis

Katrs, kas kādreiz ir skatījies filmu „Indiāna Džonss un Likteņa templis”, uzreiz var atpazīt šo briesmoni, kuru bieži sauc par gigantisku kukaini „ērkšķainais miets”.
Esot lielākajam starp savas sugas pārstāvjiem, minētais kukainis var sasniegt garumu līdz 20 cm. Tas ir klāts ar asiem ērkšķiem, kas kalpo gan kā maskēšanās līdzeklis, gan kā aizsargbruņas.

Vairākums sava laika minētie kukaiņi pavada cenšoties saplūst ar apkārtējo vidi, bet ja viņi sajūt draudus, tad pieceļas uz pakaļkājām un izstiepj uz priekšu savas priekšējās ekstremitātes. Tādā veidā tie ļoti līdzinās skorpionam. Interesanti, ka minētais kukainis izdala speciālu ķīmisku vielu, lai atbaidītu plēsoņas. Cilvēks uztver šo smaršu kā zemesriekstu aromātu.
6. Zilais dižtauriņš.

Šis kukainis pārstāv neticami skaistu fluarescenti zilu taureni, kas parasti sastopams Ziemeļ- un CentrālAmerikā.
Tā kāpuri – labi „bruņoti” asinssarkanā krāsā ar ietonētiem izvirzītiem plakstiņiem un četriem strupiem radziņiem, kas palīdz ķermenim kustēties.

Kamēr jauni, kāpuri dzīvo grupās, bet ar laiku, pirms tie pārvēršas kūniņās, tie sāk klejot atsevišķi viens no otra. Tie augot, maina krāsu no sarkana toņa līdz melnajam, bet radziņi paliek spilgti oranžā krāsā.
Spilgti toņi- tas ir brīdinājums, jo kāpuri pārsvarā pārtikā lieto indīgus augus un saglabā toksīnus no lapām savos ķermeņos.
5. Atlasa taurenis „Pāva acs“

Lielāko savas dzīves daļu šis taurenis pavada kāpura veidā, kas izskatās ļoti dīvaini, tajā pašā laikā taurenis ir diezgan interesants.

Šī kukaiņa spārnu vēziens sastāda 25 cm, tāpēc šis taurenis tiek uzskatīts par lielāko uz planētas. Tam ir īpaša spārnu krāsa:
priekšējie spārnu gali ļoti atgādina čūskas galvu, kas ir gatava uzbrukt savam upurim.

Saprotamu iemeslu dēļ, šis taurenis tiek saukts par „kobru”, un tas mājo DienvidAustrum Āzijā., kur tos audzē, lai iegūtu zīdu.
4. Astainais imperatortaurenis

Ja jūs nokļūsiet Austrālijas rietumu piekrastē aptuveni martā vai aprīlī, tad jūs varēsiet sadurties ar vienu no visneparastākajām būtnēm. Šī taureņa kāpurs izskatās diezgan normāli no kakla līdz pat sava ķermeņa beigām.
Kāpura galva bija par iemeslu pieminēt šo kukaini šajā sarakstā. Plata, cieša piere, no kuras aug četri dīvaini ragi, kas varētu piederēt visdrīzāk kādam dinozauram, nevis būtnei, kas dzīvo šajā tūkstošgadē.

Taureņi dēj olas grupās, kā parasti, kokos ar nosaukumu – illavarra, bet šādi, pēc izskata – svešzemju kāpuri parādās marta beigās.
3. Aso ziedu dievlūdzēja

Cita neiedomājama Aso ziedu dievlūdzējs (Pseudocreobotra wahlbergi), kas ieguvis savu nosaukumu pateicoties savam dīvainajam ornamentam zieda veidā . Šis kukainis ir ļoti mazs un nesasniedz garumu 4 cm. Dzīvo Dienvidāfrikā.

Un kā vairums dievlūdzēju, tas ir negausīgs plēsoņa, pie tam, jo vecāks tas kļūst, jo ir lielāka iespēja, ka viņš sāks lietot uzturā savus sugas brāļus, kas gadās viņam ceļā. Vēl viens interesants fakts: maisiņš, kurā mātīte glabā gatavas olas izdēšanai, var būt trīs reiz lielāks nekā viņa pati.
2.Skorpiona muša

Neskatoties uz to, ka šis kukainis ir līdzīgs kādam ļoti dīvainam ģenētiskam eksperimentam, lai krustotu skorpionu un lapseni, tā dzelonis īstenība nav nekas cits kā mušas ģenitālijas.

Un pateicoties šai īpatnībai, kukainis izskatās dīvaini. Šos kukaiņus var sastapt visā pasaulē, viņi ļoti ilgi dzīvo uz planētas, sākot no mezozoja ēras.
Tiek uzskatīts, ka viņi ir mūsdienu taureņu un kožu priekšteči.
1. Kalleta zīdtārpiņš

Šī taureņa kāpuriem ir plaša krāsu gamma, kā arī, matiņu pārklājums, kas izskatās diezgan bīstami. Vairums plēsoņu turas no viņiem pa gabalu.

Taurenis dzīvo ASV dienvidu daļā. Jāatzīmē, ka kāpura krāsa mainās līdz ar tā vecumu un no atsevišķiem vides faktoriem. Kāpurs pārtiek pārsvarā no meksikāņu pākšaugiem, ko audzē Meksikā, Teksasā un Arizonā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024