Komarovska noteikumi par ģimenes garīgās veselības saglabāšanu!

Advertisement
Advertisement

Vissvarīgākais ir tas, kāda atmosfēra valda mājās! Par to 100 % pārliecināts ir Dr. Jevgenijs Komarovskis. Bērnu un vecāku veselība ir atkarīga no psiholoģiskā klimata, kas dominē ģimenē.


Apkopojām viņa labākos padomus, kas palīdzēs radīt labu atmosfēru ģimenē. Komarovskim, papildus doktora praksei, ir arī personīga pieredze. Viņš, kopā ar sievu, bērnu acu ārsti, izaudzinājis divus dēlus. Un 2013. gadā viņiem jau uzradās mazdēls un mazmeita. Ārsts Komarovskis visur paspēj.

Raksta turpinājums
Komarovska padomi

1. ”Situācija, kad sieviete kaut ko par bērnu izlemj bez vīra, ir nepieņemama. Lēmums par bērnu nav jāpieņem kādam vecākam vienatnē. Tēvam ir jāzina, kā barot bērnu, kā apģērbt, kas ar bērnu notiek skolā ne sliktāk par viņa māti. ”
2. ”Galvenais tēva uzdevums ir nodrošināt garīgo labklājību mātei, kura rūpējas par bērnu. Tieši tēvam ir jāuzliek punkts uz `i` attiecībās ar kaimiņiem un radiniekiem.”
3. ”Ja bērns divus mēnešus vasarā skraida pa vasarnīcu izsalcis, netīrs un basām kājām, tas atjauno veselību visam gadam. Tieši tādam jābūt normālam bērnam - tievam un aktīvam.”

4. ”Pamats ģimenes labklājībai ir mātes veselības stāvoklis. Tēvam kā vanagam jāsargā un jāļauj mātei gan paēst, gan pagulēt, gan pastaigāt.”
5. ”Es uzskatu, ka ir nepieciešams likumdošanā noteikt vecāku pienākumu apgūt medicīnisko zināšanu pamatus. Skolā māca, kas ir sinuss, kosinuss, kas ir Mozambikas galvaspilsēta, bet nākotnes vecākiem nav ne jausmas, kā palīdzēt savam bērnam, kad viņam ir temperatūra, kas ir vakcinācija, kādas ir bērnu slimības, kā nodrošināt bērna drošību mājā ... ”
6. ”Galvenais ir ģimenes laime un veselība. Ģimenei nevajadzētu dzīvot saskaņā ar bērna interesēm, bet gan ar ģimenes interesēm. Es nevaru iedomāties, ka manam bērnam tika uzdāvināta šokolāde, un viņš to nesadalītu trīs daļās.”
7. ”Laimīgs bērns ir bērns, kuram ir gan māte, gan tēvs, kuri atrod laiku ne tikai mīlēt bērnu, bet arī mīlēt vienam otru.”
8. ”Ja bērns nepārtraukti slimo, tas nozīmē, ka viņam ir konflikts ar vidi, un ir divas rīcības iespējas: ārstēt bērnu vai mainīt vidi. Es esmu par otro variantu, taču liels skaits vecāku un zāļu pārdevēju man nepiekrīt. ”
9. ”Visus galvenos lēmumus par bērnu var uzņemt tikai māte, tēvs un pediatrs. Radinieki, pirmkārt, var dot padomus, ja viņi spēj pieļaut tādu iespēju, ka viņu ieteikumi netiek izmantoti. Ja viņi apvainojas - nekavējoties jāievieš padomdošanas moratorijs. Un, otrkārt, viņi var pasīvi palīdzēt, pieprasot vecākiem atrisināt visus būtiskos jautājumus.

Tātad vecmāmiņa var iet ar bērnu pastaigāties, bet iepriekš viņai jāvienojas ar vecākiem par to, ko bērnam uzvilkt, kur iet un cik ilgi staigāt.”
10. ”Valsts labklājība sākas, kad vīrietis pievērš uzmanību ne tikai karam, naftai, gāzei un naudai, bet, kad viņš nodarbojas ar bērniem. Tad valsts sāk attīstīties.”
Kā jūs domājat, vai Dr. Komarovskim ir taisnība vai viņš šur tur kļūdās?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024