Kobras poza: elastība, dziļo muguras muskuļu nostiprināšana, enerģijas pieplūdums

Advertisement
Advertisement

Mūsdienu dzīves temps prasa daudz spēka. Pastāvīgā skriešana pēc panākumiem ir diezgan nogurdinoša. Un tajā nepaliek laika pašam sev.


Bet ir nepieciešams kaut kādā veidā atjaunot enerģijas rezerves. Un tad palīgā nāk joga. Tas ir vesels praktizēšanas un vingrinājumu komplekss, kas paredzēts ķermeņa fizisko un garīgo funkciju stiprināšanai.


Kamēr profesionālā nodarbošanās ar sportu nogurdina, jogas praktizēšana attīsta, piepilda un garīgi attīsta.

Raksta turpinājums
Bhujangasana vai Kobras poza ir viena no populārākajām un efektīvākajām asanām jogā. Kļūdaini uzskatīt to par vienkāršu vingrinājumu, tā ir meditācija, kas dziedina dvēseli un ķermeni.

Veicot šo asānu katru dienu, jūs jūtīsiet, kā enerģija pamazām jūs piepilda, jūsu izturība pret stresu pieaug, emocionālais līdzsvars tiek atjaunots.
Bhujangasana stabilizē organismā hormonālo fonu, samazina stresa hormonu veidošanos un palielina apmierinātības hormona līmeni. Depresija un apātija bēg no cilvēka, kas to veic katru dienu.

Vingrojuma laikā tiek masēts vairogdziedzeri. Vairogdziedzera slimības, ja, protams, tās nav ielaistas, kā ar roku noņems. Uzlabo nieru darbību, gremošanas traktu, stiprina vēdera muskuļus. Asins pieplūdums iegurņa orgānos pozitīvi ietekmē reproduktīvo funkciju gan vīriešiem, gan sievietēm.

Kobra pozas spēcīgākā ietekme ir uz mugurkaulu un muguras muskuļiem. Pastāvīga praktizēšana palīdzēs nolikt vietā nobīdītos skriemeļus, izstiept mugurkaulu, palielināt elastību un labot stāju. Joga mugurai ir labākais ārsts.
Jogas nodarbības mājās

DARBĪBU TEHNIKA

1. Nogulieties uz vēdera ar seju uz leju, atspiežot zodu pret grīdas virsmu. Pieres kaulu stingri turiet pret grīdu, savelciet kājas kopā, nolieciet rokas zem pleciem ar plaukstām uz leju.
2. Uz ieelpas sāciet celt krūtis, lieciet muguru atpakaļ. Izmantojiet rokas kā drošības tīklu, bet neatbalstieties uz tām. Pusceļā apstājieties un veiciet dažas dziļas ieelpas un izelpas.
3. Sasniedzot maksimālo saliekumu, izstiepiet galvu uz augšu. Iztaisnojiet kājas, sasprindziniet sēžamvietu, iztaisnojiet plecus. Izdariet vēl vairākus elpošanas ciklus.
4. Kobras pozu var sarežģīt, veicot galvas pagriezienus pa kreisi un pa labi, lai jūs redzētu papēžus. Šāda modifikācija pozitīvi ietekmēs mugurkaula kakla daļu. Pēc izliekšanās lēnām laižaties atpakaļ uz grīdas, atbalstoties uz rokām, kas ir paralēli ķermenim. Pēc tam izstiepjaties un paguliet atslābinātā stāvoklī vēl minūti.
Šis mācību video palīdzēs jums nostiprināt apgūto tehniku.

Šis vingrinājums nav ieteicams grūtniecēm, cilvēkiem ar mugurkaula traumām un operētiem vēdera dobuma orgāniem.
Joga sievietēm ir glābiņš. Ikdienas praktizēšana ir veids, kā palielināt pievilcību un magnētismu. Vingrinājuma laikā atslēdzot visas domas, jūs varat atbrīvoties no negatīvās enerģijas un pakāpeniski piepildīties ar visuma labumu un sieviešu enerģiju.

Vai raksts jums bija noderīgs? Iesakiet saviem draugiem sociālajos tīklos!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024