Ko jūt suņi? Un kā to labāk sarast!

Advertisement
Advertisement

Jau sen ir pierādīts, ka suns ir viens no uzticīgākajiem dzīvniekiem. Un arī labs četrkājains draugs un sargs.


Atcerieties filmu “Hachiko: visuzticamākais draugs”, kuru nav iespējams skatīties bez asarām. Filma pamatojas uz reāliem notikumiem: kaut kur tālajā Japānā, Akita Inu šķirnes suns deviņus gadus katru dienu vienā un tajā pašā laikā ieradās stacijā, lai gaidītu savu mirušo saimnieku.


Dažkārt suņi mums kļūst tik tuvi, ka mēs sākam tos uztvert kā ģimenes locekļus. Tāpēc, kad viņi pamet mūs, mēs pārdzīvojam stresu un sāpes. Baiļu, depresijas un apjukuma dēļ pēdējos brīžos mēs varam atstāt tos vienatnē.

Raksta turpinājums
Ko suņi jūt?

Lūk, ko saka amerikāņu veterinārārsts Evans Šovs saka: “Kad jūs ņemat mājdzīvnieku mājā, jums vajadzētu saprast, ka pēc kāda laika viņš jūs atstās. Suņa dzīve ir daudz īsāka nekā cilvēka dzīve. “

Evanam Šovam bija jāiemidzina liels dzīvnieku skaits, kuri bija slimi un kuriem nebija iespēju atveseļoties. Lai glābtu viņus no sāpēm, īpašnieki lūdza iemidzināt, bet centās nebūt klāt šajā brīdī.
“Jums nevajadzētu atstāt suņus tad, kad esiet tiem vajadzīgi. Dzīves pēdējā brīdī dzīvniekus nevajadzētu ieskaut svešiniekiem, viņiem nevajadzētu uztraukties un meklēt saimnieku sejas. Šajā laikā saimnieka klātbūtne, atbalsts un aprūpe vajadzīga dzīvniekam vairāk nekā jebkad agrāk, “saka ārsts.
“Es esmu ievērojis, ka daži no cilvēkiem, kuri atstāja dzīvnieku, pēc kāda laika diemžēl to ļoti nožēloja. Es ļoti labi saprotu, cik grūti tas var būt, bet suņa nāve ir daļa no jūsu dzīves, un tas ir jāpieņem, lai galu galā pārdzīvotu šo bēdu “, secina ārsts.
Cilvēkam vajadzētu iedomāties sevi sava mīluļa lomā un padomāt, vai viņš gribētu tikt pamests, kad būtu vājš, slims, izbijies, vecs vai ciestu no kādas slimības?

Parasti suņi dzīvo 10-13 gadu. Bet notiek, ka tie nomirst agrāk vīrusu un baktēriju slimību, invazīvo slimību, ģenētisko patoloģiju, autoimūno slimību dēļ ...
Gadījumā, ja ārsts diagnosticē neārstējamas infekcijas, onkoloģiskās slimības, ar dzīvību nesavienojamus ievainojumus un acīmredzamu ārstēšanas un atbalsta terapijas neefektivitāti, veterinārārsti iesaka eitanāziju. Vienkārši sakot, iemidzināt, lai atbrīvotu no fiziskām ciešanām.
Eitanāzija tiek uzskatīta par optimālu, ja suns mirst vecuma dēļ. Pēdējās dienās laikā viņa stāvoklis pasliktinās. Suns jūtas slikti, un viņam nekā nevar palīdzēt. Galvenais ir atpazīt tuvojošos brīdi un palikt dzīvnieka tuvumā.
KO IZJŪT SUNS

1. Dažas dienas pirms aiziešanas elpošana kļūst seklāka ar lielākiem intervāliem. Parastais elpošanas ātrums 22 reizes minūtē samazinās līdz 10. Sirdsdarbības ātrums samazinās no 120 līdz 70 sitieniem minūtē.

2. Suns zaudē apetīti un nedzer. Dažreiz viņa vienaldzība pret pārtiku ir saistīta ar vemšanu.

3. Dzīvniekam zūd koordinācija. Daži muskuļi raustās vai kļūst savilkti spazmās, jo trūkst glikoze.

4. Suņa urinācija un nokārtošanās kļūst nekontrolējamas.

5. Viņa āda kļūst sausa un neelastīga, gļotādas - gaišas.
Neatkarīgi no tā, vai suns mirst vecuma vai slimības dēļ, veterinārārsti iesaka uzturēties suņa tuvumā. Suns vienmēr jūt saimnieku, un jo īpaši pēdējos brīžos. Kā teica Antuāns de Sent-Ekziperī: “Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus esam pieradinājuši”. Atbildīgi līdz galam.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024