Klauni un farss: Top 6 neparastākie politiķi pasaulē

Advertisement
Advertisement

Pirms vēlēšanām, televīzija atgādina klaunu priekšnesumu un absurdu teātri. Cilvēki vai nu no vienaldzības par savas valsts likteni, vai nu pēc iepriekšējā tautas izvēlētā kandidāta, tic kandidātu saldajiem solījumiem.

 

Lai kaut kā mazinātu šajā maskarādē viltus zvērestus, daži kandidāti dod priekšroku atklāti runāt ar vēlētājiem par to, ka tāpat kā viņu priekšteči, viņi dalīs un zags drupačas no tautas galdiem. Sliktāk jau vairs nebūs! Iespējams, ka katrā valstī ir savs Žirinovskis.

 

Tavai uzmanībai piedāvājam 6 visneordinārākos pasaules politiķus. Vismaz ar kaut ko viņi atšķirās no bezpersoniskās parlamenta masas...

Raksta turpinājums
1. Papua Jaungvinejas vēstnieks

Šī fotogrāfija dažu stundu laikā izplatījās pa visu pasauli. Šādam oficiālam pasākumam kā Apvienoto Nāciju sammits Ņujorkā, vēstnieks izvēlējās tautastērpus, kas sastāvēja no raga, krellēm un spalvām. Neskatoties uz to, ka šis cilvēks atnāca bez apakšbiksēm,viņa sejā bija mierīgs un universāls raksts. Lūk, kurš māk taisīt Poker Face!
2. Reikjavikas mērs Jons Gnars

Jons Gnars tiek uzskatīts par vienu no ekstravagantākajiem politiķiem Eiropā. Pirmkārt, viņam nav augstākā izglītība un līdz politiskās karjeras sākumam viņš bija taksometra šoferis un spēlēja pankgrupā "Tekošie deguni". Otrkārt, viņš pārvarēja vairākas kaites, kā disleksija un uzmanības deficīta sindroms.
2010.gadā Gnars nolēma iesaistīties politiskās aktivitātēs un izveidoja partiju "Labākā partija". Saviem vēlētājiem politiķis solīja Disnejlendu pie Īslandes galvaspilsētas lidostas, bezmaksas baseina dvieļus, no narkotikām brīvu parlamentu, kā arī lielākas tiesības sievietēm un pensionāriem.
Protams, viss tas kaut kādā ziņā bija joks, tomēr - uzmanību! Jonam Gnaram izdevās savākt gandrīz 35% no balsojuma.
Gnars ar neslēptu sarkasmu izsmej tradicionālo politiku valstī, kā arī demokrātisko pārvaldes formu.
Starp citu agrāk Jons Gnars uzstājās klubā ar jokiem zem jostas vietas un piedalījās geju parādē, ģērbies kā sieviete kleitā.
3. Dārts Veiders, Ukraina

Tumšā lorda politiskā zvaigzne Ukrainā iespīdējās prezidenta vēlēšanu laikā 2014.gadā. Tad Centrālā vēlēšanu komisija atteicās izskatīt politiķa kandidatūru.
Bet Dārts Veiders nebūtu Dārts Veiders, ja nepanāktu savu, un Kijevas mēra vēlēšanu laikā plakātos rotājās viņa vārds... Tiesa, ar citu tēvavārdu. Sarakstā bija 13 kandidāti ar tādu pašu vārdu, no kuriem pieci uzreiz izrādījās Dārti Vladimeroviči.
Vienā no video tiešsaistes kampaņām, Interneta partijas līderis parādās kā kazaka tēls un sola neatdot ukraiņu zemes ienaidniekam.

Ukrainas iedzīvotāji pieņēma šādu radošumu uz urrā, bet tomēr nebalsoja par interneta partijas kandidātu.
4. Tiririka klauns, Brazīlija

Skandalozos politiķus bieži tautā sauc par klauniem. Brazīlijā, piemēram,jau otro reizi par parlamenta locekli kļūst īsts cirka mākslinieks - klauns vārdā Tiririks.
Sākumā tas tiešām izskatījās kā farss, bet politiķis bija ļoti godīgs pret vēlētājiem. Viņš atklāti teica, ka sliktāk, nekā tas ir pašlaik, vairs nebūs. Vēlētāji novērtēja Fransiska Everarda Oliveira Silvas atklātību: par viņu savas balsis atdeva pusotrs miljons cilvēku, kas arī ļāva viņam nokļūt parlamentā.
5. Taņa Dervo,Beļģija

2005. gadā Beļģijā parādījās studentu politiskā partija ar nosaukumu "Nē".

Neviens neatceras, ko viņi solīja saviem vēlētājiem, bet visi atceras vienu vienīgu kandidātu no partijas.
Runa ir par 24 gadus veco studenti Taņu Dervo, kura ievēlēšanas gadījumā apsolīja Beļģijas 40 tūkstošiem vīriešu uztaisīt minetu, kuri nobalsos par viņu vēlēšanās. Tā bija zobošanās par toreizējo Beļģijas premjerministru, kurš uzvaras gadījumā solīja izveidot 200 tūkstošus darba vietu.
6. Kaķis Stabss. Aļaska, ASV

Cilvēki nemitīgi sūdzas par to, ka pasaulē viss sabrūk un nav palikuši godīgi politiķi.
1997. gadā nelielas pilsētiņas Talkitnas iedzīvotāji nolēma, ka Aļaskā neapmierina neviens kandidāts uz mēra titulu, un tad veikala Nagley`s General Store īpašniece kā alternatīvu piedāvāja savu kaķi Stabbsu.
Tādējādi kaķis vārdā Stabss vienprātīgi tika ievēlēts Talkitnas mēra amatā.

Kopš tā laika, iedzīvotāji pirms katrām vēlēšanām paplašina savas pilnvaras. Pēdējo reizi tas notika 2014. gadā.

Stabss nenodarbojas ar korupciju, palīdz veicināt vietējo biznesu (katru gadu uz Talkitnu brauc tūkstošiem tūristu) un nemelo. Vai nav ideāls kandidāts?
Un tu balsotu par šiem kandidātiem? Es nez kāpēc ticu kaķim, jo viņš nemāk runāt.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024