Ķirbji ir ļoti veselīgi, taču tos ēst var ne katrs. Uzzini kāpēc.

Advertisement
Advertisement

Ķirbis – iemīļotākais rudens laika dārzenis. Daudziem patīk pamieloties ar ķirbju biezputru, kāds dod priekšroku to sacept cepeškrāsnī, bet kāds cits dievina ķirbju sēkliņas. Par ķirbja noderīgām īpašībām bija pateikts ļoti daudz, bet dažiem cilvēkiem šis produkts var būt bīstams un nesīs tikai ļaunumu. Tiksim skaidrībā, kam ķirbji nav ieteicami un kāpēc.

 

Raksta turpinājums
Ķirbja īpašības

1. Ķirbji diabēta gadījumā

Ķirbjiem ir ļoti augsts glikēmiskais indekss, bet tas nozīmē, ka to lietošana var izraisīt pēkšņas cukura svārstības asinīs. Tāpēc ķirbji nav ieteicami cilvēkiem, kuri slimo ar cukura diabētu.
2. Ķirbji notievēšanas gadījumā

Daudzi speciālisti saka, ka ķirbji palīdz notievēt, bet šeit ir savas nianses. Ķirbju augstais glikēmiskais indekss apgrūtina notievēšanas procesu. Šeit viss triks slēpjas pagatavošanas veidā. Ja tu nevēlies atteikties no ķirbja, labāk izvēlēties receptes ar svaigiem ķirbjiem. Tajā ir mazāks glikēmiskais indekss un vairāk noderīgu vitamīnu.
3. Ķirbji gastrīta gadījumā

Šim dārzenim piemīt sārmainas īpašības un samērā stipri nomāc skābu vidi. Tas var būt bīstami tiem, kuri slimo ar gastrītu ar pazeminātu skābuma līmeni un jebkuru citu sārmaini - skābā līdzsvara traucējumu gadījumā. No ķirbjiem labāk atteikties arī cilvēkiem, kuri slimo ar kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlu.
4. Ķirbju sēkliņas

Ar šo kārumu nevajag aizrauties. Pastāv viedoklis, ka tās bojā zobu emalju. Šim faktam nav zinātnisku pierādījumu, bet tomēr speciālisti iesaka skalot muti pēc ķirbju sēkliņu ēšanas. Ķirbju sēkliņu kaitīgums arī tāds, ka tās satur salicilskābi, kura var bojāt kuņģa – zarnu trakta gļotādu. Tas ir bīstami gastrīta un čūlas gadījumos.

Turklāt tās ir kalorijām bagātas, 100 g produkta satur 556 kalorijas. Regulāra ceptu sēkliņu ēšana veicina sāļu uzkrāšanos organisma audos un nogulsnēšanos locītavās. Nav ieteicams noēst vairāk par 50 sēkliņām dienā.
5. Negatavs ķirbis

Speciālisti neiesaka lietot nenogatavojušos ķirbi, jo tas var izraisīt spēcīgas zarnu kolikas.
Redakcijas padoms

Ķirbja derīgās īpašības daudzkārt pārsniedz tā kaitīgumu. Šis dārzenis satur ļoti daudz noderīgus vitamīnus un minerālvielas. Ķirbis izvada no organisma lieko holesterīnu, šlakvielas un toksīnus, tā lietošana kalpo par aterosklerozes profilaksi.

Ķirbi var un vajag lietot, bet ja tev ir kontrindikācijas no saraksta augstāk, uzmanīgi jāseko dārzeņa daudzumam uzturā un jāizvēlas pareizais gatavošanas veids. Tāpēc mēs nesakām, ka vajag atteikties no ķirbja pilnībā, vienkārši atceries: visam jābūt ar mēru.

Patika raksts? Neaizmirsti padalīties ar draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 00:20 10.08Anna
Un galā iznāk darva ????????
0 1 00:18 10.08Anna
Man vēl joprojām ļoti garšo ķiršu, plūmju - tās dzintara lasēm līdzīgie sveķi.
Gribēju tikai zināt , ko šie sveķi satur ,un vai kāds zin kam domāts.
Nu labi, tagad zinu.
Pateicos jums.
Man vēl joprojām patīk ????
0 0 13:52 20.07Vara pār uguni
2056623020 12 1944
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024