Ķīnas briesmīgās tradīcijas: 10 paražas, kas pārsteidz!

Advertisement
Advertisement

Ķīnas iedzīvotāji ir slaveni ar savu reliģiozitāti un stingru tradīciju ievērošanu. Dažreiz tās priecē, dažreiz- šokē! Tās var būt gan dīvainu rituālu piekopšana, neapstrīdama garu vara, pārdabisku būtņu biedējoši festivāli. Intriģējošā un noslēpumainā Ķīna….


Mēs apkopojām 10 visneiedomājamākās Ķīnas tradīcijas, kas tevi noteikti neatstās vienaldzīgu!

 

 

Raksta turpinājums
1. Apbedīšanas tradīcijas
Lai arī kādam tas izliksies dīvaini, bet ķīnieši godā savus senčus un kultivē to atceri. Viņiem ir ļoti svarīgi, ka lai apglabāšanas brīdī būtu ievērotas visas tradīcijas. Ķīnieši tic, ka, ja viss notiks pēc noteikumiem, senča gars rūpēsies par viņu ģimenēm un tās aizsargās.
2. Talismani no ļauniem gariem
Ķīnieši tic talismanu spēkam. Ja viņi grib aizsargāties no ļauniem spēkiem, tad noteikti uzkar kaklā kādu talismanu vai zīmē uz sienas dēmona attēlu. Pēc tam viņiem ne no kā nav bail!
3. Aizkapa valūta
Naudai ķīniešu uztverē ir ļoti liela nozīme. Ne tikai dzīvajiem, bet arī mirušajiem! Ķīnas iedzīvotāji pat dibināja savu Aizkapa banku, kas izlaiž naudas zīmes (un pat kredītkartes) aizkapa dzīvei. Šī nauda var noderēt mirušajiem ne tikai, lai pienācīgi dzīvotu pēc nāves, bet arī, lai iedotu kukuli elles valdniekam tiesas laikā.
4. Kaulu “Tīrīšana”
Ķīnieši ļoti mīl tīrību. Tieši tāpēc Taizemes un citu apgabalu iedzīvotāji izrok mirušo apbedījuma vietas pēc 10 gadiem. Pēc tam viņi attīra kaulus, saliek tos speciālā traukā un sagatavo pārapglabāšanai.
5. Kāzas mirušajiem
Ja ķīnietim nav izdevusies personīgā dzīve reālā laikā- nevajag skumst! Jo viņš var atrast sev pāri aizkapa dzīvē. Lai “apprecētu” mirušos, viņu mirstīgās atliekas izrok un vienkārši apglabā blakus. Lielisks laulību veids!
6. Deja, lai padzītu ļaunos garus
Lai aizsargātos no ļauniem gariem, ķīnieši ne tikai izmanto talismanus, bet arī virkni citu lietu. Piemēram, deju Vutu, kas ir līdzīga kristiešu eksorcisma rituālam. Ceremonija norit ar dēmonu vārdu izkliegšanu un balta auduma sadedzināšanu. Mazliet biedējoši, vai ne?
7. “Dāvana” uz kapu kopiņām
Ir vēl viena tradīcija, kas ir ļoti līdzīga kristiešu tradīcijai, un tieši – kapu kopiņu rotāšana. Tur var atstāt naudu, rotaslietas, ēdienu un vīraku- viss senču labklājībai.
8. Spoku triumfs
Lai gari nenodarītu kaitējumu, bet tikai palīdzētu, Ķīnā pastāv speciāli atvēlēts laiks, kad viņiem ir lielākas pilnvaras, nekā parasti. Gada septīto mēnesi sauc par “spoku mēnesi”, kura laikā ir nepieciešams ievērot dažādus noteikumus, lai gari nenodarītu kaitējumu dzīvajiem.
9. Aizkapa dzīves festivāls
Lai pielabinātu aizkapa dzīves iemītniekus, ķīnieši pat rīko festivālus! Festivāla laikā ar attiecīgu nosaukumu “Gara diena”, ķīnieši dāvina dažādas veltes aizkapa dzīves Dievam- sargātājam.
10. Senākais festivāls Gui Da
Vēl vienu festivālu Gui Da, kuram ir vairāk nekā 1000 gadi, rīko Tibetas mūki. Viņi uzliek biedējošas ļaunu būtņu izskata maskas un ievēro visas darbības norises nianses. Šie svētki simbolizē gaišo spēku uzvaru pār tumšajiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024