-
- 7463 x
-
https://torno.lv/S1eMedx
Jebkurš likumdošanas akts, kas tiek pieņemts vienā vai citā valstī vispirms aizsargā pilsoņu tiesības un tam būtu jāuzlabo cilvēku dzīves līmenis. Tomēr daži likumi ne tikai ir bezjēdzīgi, bet arī izraisa neizpratni nepatiku cilvēku vidū.
Avots: samoeinteresnoe.net
Raksta turpinājums
1. ASV: aizliegts pārdot un ievest Kinder Suprise šokolādes olas.
No 1938. gada līdz mūsdienām šokolādes olu pārdošana bija aizliegta visā Amerikā. Jo tika uzskatīts, ka rotaļlieta kura atrodas olas iekšienē ir potenciāli bīstama bērnam, kurš var to norīt. Aizliegumu piekrita anulēt tikai tad, ja kapsula, kura atrodas olas iekšpusē būs daļēji redzama, lai pat bērns zinātu, ka neēdamo daļu vajag izvilkt.
2. Filipīnās: aizliegums filmām kurās piedalās Klēra Deins
Amerikāņu aktrise Klēra Deins aizvainoja Manilas valdību ar saviem izteicieniem par Filipīnu galvaspilsētu. Vienā no intervijām viņa kritizēja pilsētu ļoti plašos mērogos. Apvainojoties Manilas valdība aizliedza visas filmas ar šīs aktrises klātbūtni.
3. Singapūra: košļenes imports un pārdošana.
Košļenes Singapūra ir aizliegtas sākot ar 1992. gadu. Jo parasta košļājamā gumija traucē metro darbībai. Pēc kāda laika šis produkts kļuva pieejams pārdošana, bet tikai aptiekās.
4. Malaizija: aizliegts nēsāt dzeltenas krāsas apģērbu.
Aizliegums izmantot dzelteno krāsu apģērbā un aksesuāros ir politisks. Opozīcijas aktīvisti kuri protestēja pret negodīgām vēlēšanām vilka dzeltenas krāsas apģērbu, lai no attāluma redzētu savus domubiedrus.
5. Austrālija: Aizliegts Pieaugušo cilvēku industrijā piedalīties sievietēm ar mazām krūtīm.
Austrālijas valdība lēma, ka jāaizliedz rādīt pieaugušo filmas kur sieviete ir ar ļoti mazu krūšu izmēru. Viņuprāt šāds video, var pamudināt vīriešus uz pedofiliju un mainīt uzskatus par to kādām ir jāizskatās pieaugušas sievietes krūtīm.
6. Kanāda: aizliegti bērnu staigulīši.
Kanādas valdība uzskata, ka staigulīšu rada kaitējumu ne tikai organisma motorikai, bet rada psiholoģiskas problēmas. Šajā valstī tika piefiksētas daudzas traumas, kuras bērni ieguva izmantojot staigulīšus, tas arī kalpoja par pamatu aizliegumam.
7. Lielbritānija: aizliegts nomirt parlamenta ēkā.
Cilvēks kurš nomira Vestminsteras pilī, obligāti tiek apglabāts par valdības naudu ar visu godu, kas viņam pienākas. Ar šo likumu valdība vēlas izvairīties no naudas tērēšanas, kas šajā gadījuma ir iespaidīga.
8. Ķīna: aizliegts reinkarnēties
Ķīnas valdība lēma par aizliegumu pārdzimt no jauna vietējiem iedzīvotājiem. Bet ja tāda steidzama vajadzība būtu jums nepieciešams iegūt oficiālu atļauju par reinkarnāciju, izejot daudzus birokrātu gaiteņus.
9. Rumānijā: aizliegts spēlēt galda spēli: Skrabls ( Scrabble)
80. gadu sākumā Rumānijas prezidents aizliedza iedzīvotājiem pirkt galda spēli “Scrabble”. Valsts galva, izteica domu ka Skrabls ir anti politiska un var sagraut valsts tēlu. Tagad Rumānija atcēla šo aizliegumu, valstī arī izveidojās Scrabble Federācija.
10. Japānā aizliegts dejot naktsklubos.
Sakarā ar to, ka lielākoties Japānas naktsklubi tika izmantoti prostitūcijai, bija nolemts aizliegt dejošanu šajās vietās. Valdība uzskatīja, ka ar šādu pieeju viņiem būtu vieglāk kontrolēt izklaides vietu darbību. Bet šobrīd Japānā ir naktsklubi, kuriem ir speciāla deju klubu licenze, bet atrast šos klubus ir ļoti grūti.
Pasaule nebeidz pārsteigt. Padalies ar draugiem un pastāsti viņiem par šiem aizliegumiem.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts