Ķermeņa daļas, par kurām jūs nemaz nezinājāt

Advertisement
Advertisement

Mūsu ķermenis ir pilns ar noslēpumiem. Kaut arī mūsu orgāni un sistēmas jau sen ir izzināšanas lieta zinātnē, eksistē tādas ķermeņa daļas, kuras vēl joprojām paliek nezināmas. Daži no šiem orgāniem ir nepieciešami, bet citi liekas pilnīgi bezjēdzīgi. Lūk jums dažas ķermeņas daļas, par kurām jūs nezinājāt jeb vienkārši nekad nebijāt domājuši.

 

Avots

Raksta turpinājums
Saite celī

Cilvēka ķermenis ir tik grūts, ka pat veicot neskaitāmas ķermeņa atvēršanas daudzu gadsimtu laikā, zinātnieki turpina atklāt jaunas ķermeņa daļas. 2013. gada novembrī beļģu izmeklētāji pirmo reizi aprakstīja cilvēka ceļa saikni, kura tika nosaukta par priekšsānu saikni. Franču ķirurgs pirmo reizi piedāvāja šo teoriju 1879. gadā, bet tā netika pierādīta līdz mūsdienām. Šis atklājums palīdzēja paskaidrot dažas ceļa traumas, kad pacienta celis kļūst nestabils, kustoties nepareizā veidā.
Dua slānis

Cits negaidīts atklājums kā jaunā ķermeņa daļa kļuva nezināma slānis cilvēka acī, kas atrodas aiz radzenes acs apvalka. Resnums šai plānajai, bet izturīgajai struktūrai, nosauktai par Dua slāni, par godu zinātniekam, kas to atklāja, sastāda tikai 15 mikronu jeb viena miljonā daļa no metra. Šis atklājums palīdzēs zinātniekiem labāk saprast dažas acu slimības, kas ir izsauktas šīs kārtas sabojāšanās gadījumā.
Papildus riba

Cilvēkam ir 12 ribas no katras puses, bet dažiem cilvēkiem ir papildus riba, kas var novest pie dažām problēmām ar veselību. Papildus riba tiek saukta par kakla ribu un viņu atrod 0,05 -3% cilvēku. Šī riba izaug no kakla pamata tieši virs atslēgas kaula un dažreiz nav pilnīgi noformējusies. Papildus riba var izsaukt dažas problēmas, ja to spiež uz tuvākajiem asinsvadiem vai nerviem. Tas noved pie tādas problēmas, kā kāpņu muskuļu sindroma, kas raksturojas ar sāpēm kaklā vai plecā, sajūtu zaudēšanu locītavās un trombu veidošanos.
Muskuļi, kuri kustina ausis

Kaķi, suņi un daži cilvēki spēj kustināt ausis, izmantojot ausu muskuļus. Šajā grupā ietilpst priekšējais auss muskulis, kas kustina ausi uz priekšu, augšējais auss muskulis, kas paceļ to un aizmugurējais auss muskulis, kas kustina to uz aizmuguri. Kaut arī, mums visiem ir šie muskuļi, tikai 15% cilvēku spēj tos izmantot, lai kustinātu ausis. Visdrīzāk, tā ir zināšana, ko esam mantojuši no senčiem, kuriem vajadzēja kustināt ausis trauksmes virzienā. Tagad šī spēja mums ir vajadzīga tikai priekš izklaides.
Nagu kutikula

Kutikula - tā ir biezas ādas kārta, apakšējā naga daļā, naga un pirksta robežā. Zem kutikulas formējas nagi. Kaut arī tā gandrīz nav redzama, šī ķermeņa daļa aizsargā mūs no baktēriju un netīrumu iekļūšanas.
Zem mēles kauls

Zem mēles kauls, atrasts tikai cilvēkiem, šis ir vienīgais kauls ķermenī, kas nav savienots ne ar vienu citu un ir runāšanas galvenā lieta. Šis pakava formas kauls ir izvietot starp žokli un vairogdziedzera skriemeli. Pateicoties savam izvietojumam, šis kauls kopā ar balseni un mēli izvada dažādas balsis cilvēkiem.
Apakšējā mugurkaula daļa (Kopčiks)

Kopčiks jeb kopčika kauls formējas mugurkaula daļā un ir astes relikts, kas ir daudziem dzīvniekiem. Kopčiks spēlē svarīgu lomu, mazu muskuļu sastiprināšanā un iegurņa orgānu saturēšanā. Tomēr, ir bijuši gadījumi kad kopčiki ir tikuši aizvākti ķirurģiskā ceļā bez jeb kādām sekām. Ir arī gadījumi, kad dzimst bērni ar garu kopčiku. Mūsdienu medicīnā, šo pagarinājumu astes veidā var novākt ķirurģiski, bet viduslaikos, tas skaitījās kā komunicēšana ar velnu un šajā gadījumā piesprieda nāvessodu mātei un bērnam.
Izzūdošie kauli

Cilvēka kaulu sistēma ir pilna ar brīnumiem. Piemēram pieaugušajiem ir mazāk kaulu nekā jaundzimušajiem. Bērns piedzimst ar 350 kauliem, bet tā kā daži kauli saplūst augšanas procesā, tad pieaugušam cilvēkam paliek tikai 206 kauli.
Jauns kuņģis

Katras 3-4 dienas mums parādās jauns kuņģis. Tas notiek tāpēc, ka gļotainais apvalks pastāvīgi atjaunojas ar jaunām šūnām. Patiesībā kuņģis, katru reizi veido jaunu kārtu, lai paša skābe nenorītu šo orgānu.
Zem deguna sile

Zem deguna sile, jeb filtrs - tā ir vertikālā sile, kas atrodas starp augšējo lūpu un degunu. Iespējams, filtrs ir zaudējis savu funkcionalitāti tāpēc, ka no visiem maņu orgāniem cilvēkiem visvairāk interesē redze. Zinātnieki vēl joprojām interesējas par šo ķermeņa daļu, jo tā formējas noteiktā attīstības stadijā. Neparastā forma šajā vietā virs augšējās lūpas var būt iemesls augļa attīstības problēmās. Zem deguna siles attīstība ir saistīta ar dažām slimībām, tajā skaitā arī autisms.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024