Ķeizargrieziena bērni: ar ko viņi atšķiras no parastajiem bērniem? 3 mīti un 2 patiesības...

Advertisement
Advertisement

Par ķeizargriezienu sauc operāciju, kuras laikā mazulis tiek izņemts no mātes vēdera, izmantojot ķirurģisku griezumu dzemdē.

Raksta turpinājums
Mākslīgās dzemdības - ķeizargrieziena otrais vārds. Šādas dzemdības var būt plānotas un var būt arī neplānotas. Visbiežāk ķeizargriezienu izvēlas īpašos apstākļos, kuri var radīt draudus mātes vai bērna dzīvībai.
Dažreiz sievietes pašas lūdz veikt šādu operāciju, lai neciestu ilgas un sāpīgas kontrakcijas.
Ķeizargrieziena plusi

Ķeizargrieziens ir apvīts ar mītiem un minējumiem. Šodien redakcija ”Tak Prosto!” izkliedēs piecus no tiem, lai tu ar prieku gaidītu sava bērna nākšanu pasaulē.
1. Hiperaktivitāte

Tiek uzskatīts, ka ķeizargrieziens var izraisīt nekontrolētu bērna aktivitāti. Hiperaktivitāte - mūsu gadsimta posts. Tiesa, šādas uzvedības iemesls nav ķeizargrieziens un, gudri audzinot, no šīs problēmas var izvairīties.
2. Problēmas ar garīgo attīstību

Ķeizargrieziena bērnus uzreiz pēc dzimšanas nes pie pediatra un neirologa. Bet nevajag pārdzīvot! Tā ir standarta procedūra, kura tiek veikta kā piesardzības pasākums. Ja bērnam joprojām parādās kavēšanās attīstībā, par cēloni parasti nosaka vairākus faktorus, ne tikai ķeizargriezienu.
3. Hiposomija

Ķeizargrieziens ne vienmēr rada vajadzību pēc īpašas attīstības programmām. Pie līdzīgām problēmām var novest amnija šķidruma iekļūšanas elpošanas sistēmā, vēla pirmā ieelpa, komplikācijas pēc anestēzijas.
Komplikāciju risks palielinās ekstremālā ķeizargrieziena laikā, kad mātes organismam nav laika sagatavoties procedūrai. Bet pat šajā gadījumā risks tikai pieaug un nekad nav par visiem simts procentiem.
4. Bieža raudāšana

Lielais stress, ko izraisa dzemdības, aktivizē dažādus hormonus un stiprina bērna nervu sistēmu. Ķeizargrieziens neiziet cauri šim svarīgajam procesam, piedzīvo zināmu apiešanu neiro un fizioloģiskajām funkcijām. Dažādas problēmas ar nervu sistēmu - iespējamais riska faktors. Bet to nevar prognozēt!
5. Piena nepietiekamība

Galveno smadzeņu darbība ķeizargriezienā normalizējas deviņas dienas pēc dzimšanas. Bērni, kuri dzimuši dabiskā ceļā, atgriežas normālā stāvoklī pirmajā dienā. Dažreiz laktācijas process mātēm ir traucēts antibiotiku dēļ, bet tieši mātes piens garantē pareizu, harmonisku bērna attīstību.
Lai novērstu šo problēmu, ir nepieciešams pievērst uzmanību ārsta kvalifikācijai, kurš veiks operāciju, un nevajag lieki uztraukties. Visbiežāk piens sāk parādīties vēlāk stresa dēļ!
Risks ir iespējams jebkurā operācijā. Vienmēr ir vērts tos apsvērt iepriekš, laicīgi sagatavoties un zināt, ka labvēlīgu rezultātu garantē divas lietas: pareiza bērna kopšana un kvalificēta ārsta aprūpe. Lai tavi bērni ir veseli!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 17:19 26.11Richard
Neseniai pradėjau dalyvauti sporto lažybose ir turiu pripažinti, kad tai suteikė papildomų emocijų žiūrint rungtynes. Jei kas nors taip pat domisi šia tema, norėčiau rekomenduoti GG.Bet platformą. Tai ne tik lažybų svetainė, bet ir visas portalas, kuriame galima stebėti rungtynes realiuoju laiku, lažintis iš kibernetinio ir klasikinio sporto.

Ypač patogu, kad platforma pritaikyta Latvijai, todėl visi procesai - nuo registracijos iki pinigų išėmimo - yra aiškūs ir paprasti. Maloni sąsaja, didelis įvykių pasirinkimas ir reguliarios premijos aktyviems naudotojams - visa tai išskiria GG.Bet iš kitų gg-bet-lv.com Pradedantiesiems yra pagalba ir instrukcijos, todėl net jei tik pradedate, suprasti nebus sunku. Sėkmės visiems, žaiskite atsakingai! ????
0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024