Neraugoties uz patērētāju pieaugošo neapmierinātību, daudzskaitlīgās korporācijas turpina audzēt un virzīt uz tirgu produktus ar ĢMO. Vairākas valstis, cenšoties aizsargāties no ĢM-kultūrām, ieviesa speciālu marķējumu uz produktiem vai sāka tos pārdot par grašiem.
Rodas jautājums: kāpēc gan tika radīti šie produkti? Lieta tāda, ka pirmsākumos audzēt tādas kultūras plānoja izsalkušo glābšanai nabadzīgajās Āfrikas valstīs. Taču pirms vairākiem gadiem šīs pašas valstis aizliedza produktu importu ar ĢMO, redzams uzskatot, ka badoties būs mazāk bīstami veselībai.
Kā izvēlēties tomātus
Diemžēl, ĢMO klātbūtni produktos var noteikt tikai speciālās laboratorijās. Piedevām katram pircējam jāzina, ka vairāk kā 40 % visas veikala produkcijas ir ģenētiski modificēta.
Atšķirt ĢM produktus no dabīgiem diezgan viegli: tie ilgstoši saglabā svaigumu, uz tiem nenosēžas kukaiņi, tāpat šiem produktiem bieži vien ir ideāla forma.
Ja tu redzi lielus, spīdīgus apaļas formas tomātus, vajadzētu apiet tos ar līkumu. Dabisku augļu un dārzeņu labākais rādītājs ir to nelieli bojājumi. ĢMO augļus un dārzeņus pārgriežot, tie nemaz nezaudē savu formu un neizdala sulu.
Diemžēl, vienīgais produkts, kuru ģenētiķi vēl nav iemācījušies modificēt, ir griķi, tā ka pērc tos droši!
Vēlam tev izvēlēties tikai dabīgus produktus! Neaizmirsti padalīties ar šo noderīgo informāciju ar draugiem – viņi būs pateicīgi!