Kāpēc viduvējības veiksmīgāki par teicamniekiem

Advertisement
Advertisement

Stereotips par to, ka katram skolniekam ir labi jāmācās un jāsaņem tikai augstas atzīmes, mums pazīstams kopš bērnības. Vecāki bieži mums pieteica it visā klausīt skolotājiem un darīt to, kas rakstīts mācību grāmatā. Jo, ja slikti mācīsies, tad par labu darbu vari aizmirst.


Bet vai tiešām teicamnieka statuss jaunā cilvēka priekšā atver visas durvis? Lielu uzņēmumu vadītāji, veiksmīgi biznesmeņi un pētnieki uzskata, ka viss ir pretēji. Izrādās, ka paruna “Teicamnieki strādā priekš viduvējībām, bet labinieki – priekš valsts” atspoguļojas reālā dzīvē. Sanāk, ka būt par teicamnieku ir slikti? Tātad, noskaidrosim.

Raksta turpinājums
Sasniegumu novērtējums skolā

Ar katru gadu kritika par esošo izglītības sistēmu dzirdama arvien vairāk. Daudzi paziņo, ka skola ir novecojusi, bet tās labākie absolventi izrādās pilnīgi nepiemēroti reālai dzīvei. Viss, ko viņi spēj – ir izpildīt darbu pēc instrukcijas. Vai tā tas ir? Un kāda atšķirība starp labiem un sliktiem skolniekiem.
Vai labi būt teicamniekam?

1. Teicamnieki dievina teoriju, viduvējības – praksi

Viduvējības nemīl rēķināt vienādojumus vai mācīties teorētisko materiālu, kurā neredz labumu. Viņiem vienkārši nav motivācijas tādām muļķībām. Viduvējie skolnieki cenšās saprast mērķi un pa tiešo virzās uz to, nepievēršot uzmanību nekam citam.

2. Teicamnieki pierod visu darīt pareizi

Teicamniekam kļūda ir spēcīgs trieciens, tā sekas ir zema atzīme, sekojoša sēdēšana pie grāmatām un pārlikšana. Viduvējībai trijnieks ir pierasts notikums, kas kalpo par orientieri pareizam variantam. Slikts skolnieks netiecas pēc pilnības uzreiz, tāpēc ka viņš zina, galvenais – mēģināt, tad ar katru reizi sanāks arvien labāk.
3. Teicamnieki baidās riskēt

Pierodot visu darīt pareizi, teicamnieks pierod pie drošības sajūtas. Viņš zin: dari, kā rakstīts mācību grāmatā un tev būs visaugstākās atzīmes. Taču dzīvē nav mācību grāmatas, kas atbildēs uz visiem jautājumiem un šeit jāuzņemās atbildība, grozīties un riskēt. Un te riskantām viduvējībām ir priekšrocība.
4. Viduvējības ir sabiedriskākas

Teicamnieki ir pārliecināti par savām zināšanām. Viņi uzskata, ka viņiem pieder viss nepieciešamais, lai atrisinātu uzdevumu vienatnē. Viduvējības uzskata, ka viņi daudz ko nezin, tāpēc visu laiku meklē speciālistus un nodibina ar viņiem sakarus. Pat skolā, lai saņemtu ciešamas atzīmes, viduvējībai nākas runāt ar skolotājiem, skaidroties ar direktoru vai rast kontaktu ar teicamiekiem vai labistiem, lai varētu norakstīt.
5. Viduvējības atrod vieglākus veidus

Viņiem nav zināmi grāmatu šabloni, tāpēc uzdevumus viņi risina, balstoties uz savu dzīves pieredzi. Tādēļ viņu risinājumi izskatās oriģināli un samērā vienkārši. Prasme atrast tādas atbildes noderēs pieaugušo dzīvē.

6. Viduvējībām patīk sapņot par nākotni

Tajā laikā, kad teicamnieki nodarbināti ar realitāti, jo viņi pienācīgi mācās un iedziļinās katrā skolotājas vārdā, viduvējības kaļ plānus dzīvei. Slikts skolnieks iztēlojas savu nākotni, iedomājas, kas viņam piederēs un un ar ko viņš nodarbosies. Tas viņam palīdz labāk iepazīt sevi un savas vajadzības, tāpēc viņa iespēja izdarīt pareizā dzīves ceļa izvēli pieaug.
Zinātnieki paziņo, ka priekš panākumiem cilvēkam vajadzīgas ne tikai zināšanas. Lai gūtu panākumus dzīvē, jāprot veidot attiecības ar cilvēkiem, riskēt, rast vienkāršus risinājumus, izrādīt neatlaidību un raksturu.

Dzīve ir daudzšķautņaina un cilvēkam tā uzliek daudzus, dažādus uzdevumus. Ir muļķīgi cerēt, ka teicamas atzīmes bērnam garantēs laimīgu nākotni. Neaizmirsti, ka tieši vecākiem bērns jāvada pa dzīvi.
Тagad tu zini, kādēļ teicamnieki strādā priekš viduvējībām. Un pirms tam, kad savu bērnu sūtīsi pildīt mājas darbu, pārliecinies, ka tas viņam ir nepieciešams.

Bet, kas tu biji skolā: viduvējība vai teicamnieks? Kā tas ietekmēja tavu likteni?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024