Kāpēc tuvas draudzenes ir jātur attālumā no savas ģimenes

Advertisement
Advertisement

Tuvo cilvēku nodevība ir sāpīgs notikums. Un kas var būt sliktāks sievietei nekā tas, ja viņu vienlaikus nodod arī tuva draudzene un mīļais vīrs? Turklāt psihologi apgalvo, ka draudzenes nodevību bieži provocē pati sieviete. Lūk, viņa rada tam visus apstākļus. Vai tā ir?

Raksta turpinājums
Draudzenes nodevība

“Neuzticies savai draudzenei, uzticies spilvenam,” māte man teica, bet viņas vārdu nozīmi aes sapratu pārāk vēlu, ”stāsta mūsu lasītāja Natālija.

„Ar Olgu mēs bijām labas un (kas man šķita svarīgāks) senas draudzenes. Viņa bieži ciemojās pie mums mājās un bija gandrīz vai ģimenes loceklis.”
Kad viņa izšķīrās ar savu mīļoto vīrieti un par to ļoti uztraucās, es viņu nomierināju, uzklausīju, atbalstīju un uzmundrināju. Un, tad kad mans vīrs palīdzēja viņai iekārtoties darbā, es biju viņam pateicīga.

”Vēlāk es uzzināju, ka tajā brīdī starp viņiem sākās attiecības. Man aiz muguras. Tik daudz pūļu šīs sievietes dēļ, un, lūk, kā viņa samaksāja! Mātei bija taisnība arī par to, ka nevienam vīrietim nevar uzticēties, - Natālija saka.
Psihologa uzskats

“Lai cik dīvaini tas būtu, tomēr ne visas sievietes spēj baudīt ģimenes labklājību. Tas, kas tika ieaudzināts mūsu apziņā bērnībā, pēc gadiem nospēlē ar mums ļaunu joku. Un mātes ieliktais par neuzticīgiem vīriem un skaudīgām draudzenēm ir devis savu” stāsta psihologs Tatjana Mizinova.
“Labklājība daudziem rada spriedzi, rada priekšnojautu: ja viss ir labi, tad drīz kaut kam ir jānotiek. Kā cilvēks, kurš uzaudzis pie ūdenskrituma jutīsies neomulīgi klusumā. Un viņam ir vieglāk izprovocēt traumējošo negadījumu nekā dzīvot ar pastāvīgu briesmu sajūtu, par kuru viņu brīdināja bērnībā.”

“Šajā gadījumā attiecības jau sen varēja būt beigušās, lai gan ārēji viss likās normāli. Bērni, tikšanās ar draugiem, atpūtas braucieni - tas rada ģimenes laimes ilūziju. Bet sievietei šī sistēma var šķist nepanesama.
”Tomēr aiziet ir uzņemties atbildību par bērniem, saskarties ar vecāku dusmām un paziņu nesapratni. Un tad viņas vīra romāns ar draudzeni būs lielisks veids, kā atbrīvoties no vainas apziņas. Tāpēc, ja ģimenē notikušas nesaskaņas un atklāti konflikti nav atrisināti, draudzene vienkārši būs tāds pats kandidāts kā jebkura, piemēram, no Tindera meitenēm,” pārliecināta Tatjana Mizinova.

“Mēdz būt arī tā, ka iekārtotība personiskajā dzīvē var dot pārmērīgu pārākuma sajūtu. Tā ir pseidoempātija. Tā izpaužas centienos palīdzēt draudzenei, uzklausot viņas sūdzības, komplimentu izteiksmē. To darot, sieviete domā: “Es to varu atļauties.”

“Tas pats, kad šī lēdija cenšas turēt vīru īsā pavadā. Tas rada kontroles pār situāciju ilūziju. Bet vēlāk izrādās, ka partnera jūtas un rīcību kontrolēt nesanāk. Vīrietis ir pakļauts šādai kontrolei, un viņš demonstratīvi pārkāpj robežas, - saka speciāliste.
Protams, šāds modelis šķiet loģisks, bet nevar visas pārmaiņas un šķiršanās iekļauj vienā scenārijā. Tomēr jāatzīst, ka vairumā gadījumu katra puse cenšas pārlikt atbildību uz kāda cita pleciem.

Tā vietā, lai mēģinātu tikt skaidrībā ar aizvainotāju un viņa rīcību (to, ko mēs nespējam mainīt), ir labāk tikt galā ar savām jūtām. Iespējams, tas palīdzēs atlaist situāciju un mazinās sāpes, kā arī ļaus izvairīties no šīm kļūdām nākotnē.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024