-
- 1793 x
-
https://torno.lv/xSHwBBd
Mugurkauls spēj izturēt lielu slodzi. Tomēr nolaidība un nevērīga attieksme pret savu veselību noved pie tā, ka 8 no 10 cilvēkiem cieš no muguras sāpēm. Un pat šādā situācijā ne visi skrien pie speciālistiem, bet dod priekšroku ciest sāpes, atliekot vizīti pie ārsta. Tas tikai sarežģī situāciju.
Un šodien mēs izstāstīsim, kā pareizi veikt muguras masāžu, ņemot vērā neirologa un manuālā terapeita Aleksandra Afonina viedokli, kas ir visaptverošas pieejas attieksme pret jebkuru problēmu ārstēšanu. Mēs ceram, ka ekspertu konsultācijas palīdzēs tev panākt ievērojamu progresu mugurkaula problēmu risināšanā.
Raksta turpinājums
Pareiza muguras masāža
“Dažādi masāžas speciālisti vispār neuzskata mugurkaulu par muguras daļu. Savā laikā mēs pētījām mugurkaula kaulus, skriemeļu formas un to savstarpējo piesaisti anatomijas stundās ... Bet kā tas viss darbojas, kā tas ietekmē nervus un kā tas mijiedarbojas ar smadzeņu asinsvadiem - neviens nav pētījis, ”- saka masieris Aleksandrs Afonins.
„Galu galā izrādās, ka ir osteopāti, masāžas terapeiti, manuālie terapeiti, kaulu ievilcēji - cilvēki, kas mijiedarbojas ar mugurkaulu, nezinot, kā tas darbojas. Viņi klusē, ka klasiskā masāža ir tikai sagatavošanās manuālai terapijai. Masāža pati par sevi nav neatkarīga iedarbības metode.
Rezultātā masieri sola maigi pamasēt kaulus un krustus, lai panāktu pieņemamu efektu. Bet rezultāts nav sasniegts. Pēc šādām manipulācijām dažas problēmas izzūd, bet citas parādās.
„Manuālie terapeiti iebīda skriemeļus, bet neizdara to līdz galam. Es neesmu dzirdējis ne par vienu manuālo terapeitu, kurš vienreiz nostiprināja skriemeļus - un klients aizmirsa par šo problēmu nākamo 5 gadu garumā. Es te nerunāju par 30 gadus veciem pacientiem, kuriem joprojām ir milzīgs mugurkaula resurss.
Ir svarīgi atcerēties, ka masāža ir tikai iesildīšanās nevis ārstēšana. Pieņemsim, ka pacientam sāp labā lāpstiņa un cilvēks jūt diskomfortu tikai šajā zonā. Bet ir jāsaprot, ka ar šo problēmu noteikti ir skriemeļu nobīde kaut kur pie kakla pamatnes un vienmēr pie krūšu un jostasvietas pārejas, vai nu krustu pamatnē, vai jostasvietā (kas ir mazāk izplatīta).
“Sanāk, ka cilvēkam ir sāpes lāpstiņu zonā, pāris nobīdes un vairāki saistīti traucējumi, piemēram, spazmas plecā vai saspringts nervs elkoņa vai plaukstas locītavā. Ko dara masāžas terapeits? Masē plecu. Pacients jūt atvieglojumu. Bet kā speciālists ietekmēja pamatcēloni, pārvietotos skriemeļus? Nekādi!
Labākajā gadījumā diskomforts atgriezīsies pēc sešiem mēnešiem. Tad šī masāža būs jāveic reizi 4 mēnešos, pēc tam reizi trijos, pēc tam vēl biežāk. Ar visu šķietamo drošību masāža var būt kaitīga. Fakts ir tāds, ka mugurkaula muskuļi pasargā mugurkaulu no skriemeļu tālākās pārvietošanās. Un, ja muskuļus neapdomīgi izmasēt un atslābināt - sāpes pāriet, bet skriemelis „ies” tālāk, ”- eksperts pauž nožēlu.
„Bieži vien jums bija jāklausās, ka cilvēks tika masēts, sāpes pagāja un viņš bija apmierināts, ka tajā pašā laikā viņš atzīmēja: kaut kur kaut kas kļuva nejutīgs. Bet nejutīgums – tā ir daudz sarežģītāka situācija. Nervu saspiešana ir daudz sliktāk nekā pārejošas muskuļu sāpes.
Pacientam šķiet, ka tagad viņu pamasēs un viss pāries. Bet tas palīdzēs īsu laiku, jo iemesls ir dziļāks - mugurkaulā. Un tie paši osteopāti, kas mijiedarbojas ar galvaskausa kauliem, absolūti nevēlas strādāt ar mugurkaulu. Bet kas tad ieliks skriemeļus pēc osteopāta apmeklēšanas? Tas nav skaidrs.
„Manuālie terapeiti ir atsevišķa tēma. Nezin kāpēc šie speciālisti dara visu tā, lai klients būtu apmierināts nevis atgrieztu viņa ķermenim dabisko stāvokli. Rezultātā manuālais terapeits mazina spazmas, var kaut ko nostiprināt lāpstiņā vai plecā, bet neaiztiek blakus esošo zonu, kur arī ir problēma.
Bet speciālista uzdevums ir pilnībā „samontēt” cilvēku tā, lai problēma neatgrieztos gadiem ilgi. Ja atlikt vietā visus skriemeļus un visas locītavas, ieskaitot krustus, kā arī salikt galvaskausa kaulus - tas ir uz visiem laikiem. Protams, ka tas nav izdarāms vienā reizē. Turklāt pacientam pašam būs jānostiprina rezultāts ar vingrošanu mājās. Bet efekts ir gadiem!
„Bet manuālie terapeiti ieliek vietā tikai to, kur sāp, nenovēršot cēloni. Rrezultātā klients ir apmierināts ... un pēc sešiem mēnešiem viņš atkal ierodas uz pieņemšanu. Kā gan citādi, jo iepriekšējā reizē taču palīdzēja! No naudas viedokļa ir izdevīgi, ka pie tevis atgriežas. Tomēr jebkura manipulācija – tā ir ietekme uz muskuļiem un saitēm, kas satur skriemeļus.
Kāpēc lieku reizi tur iejaukties, ja var vienu reizi savākt un vairs neaiztikt? Tas nav paredzēts, lai to atiestatītu katru mēnesi. Jo vairāk šādu darbību - jo mazāk stabils ir rezultāts. Cilvēks nevar sevi noslogot, pretējā gadījumā viss „lidos”. ”
“Agrāk bija vesela sistēma, kad tautā manuālais terapeits cilvēki atslābināja cilvēku pirtī, izmantojot augsto temperatūru un masāžu, tad ielika skriemeļus vietā un pēc tam palīdzēja viņam “ ieslēgties ”, izmantojot temperatūras atiestatīšanu.
Viena lieta, kad cilvēkam nav laika un ar masāžas palīdzību viņš vēlas steidzami uzlabot situāciju uz īsu laiku. Bet lolot ilūzijas, ka parastā masāža atrisinās problēmu uz visiem laikiem, ir muļķīgi. Tāpēc, ka nemēdz būt hroniskas spazmas bez skriemeļu nobīdes, ”- pārliecināts Aleksandrs Afonins.
Dalies ar šo rakstu sociālos tīklos ar draugiem – lai viņi vairāk uzzina par īstajiem diskomforta iemesliem mugurā.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts