-
- 2213 x
-
https://torno.lv/xxaFvw0
Kāpēc sievietes dzīvo ilgāk par vīriešiem. Statistika rāda: lielākā daļa vīriešu vēršas pēc medicīniskās palīdzības tikai sievas un radu ietekmē, vai kad stāvoklis strauji pasliktinās.
Kāpēc sievietes dzīvo ilgāk par vīriešiem: tikai fakti
Pētījuma autori iesaka vīriešiem neizturēties skeptiski pret tāda veida informāciju un pievērst uzmanību statistikai:
• Sirds išēmiskā slimība trīs reizes biežāk sastopama vīriešiem.
• Katrā vecuma grupā vīriešu pašnāvības notiek vairāk nekā sieviešu.
• Slepkavības un pašnāvības – triju galveno nāves iemeslu skaitā vecumā no 15 līdz 34 gadiem.
• Sieviešu skaits, kuras sasniedz 85 gadu vecumu, attiecībā pret vīriešiem sastāda 2:1.
Raksta turpinājums
Kāpēc sievietes dzīvo ilgāk par vīriešiem. “Kāpēc vīrieši mirst pirmie”
Šeit ir daži fakti, kas citēti medicīnas zinātņu doktores Mariannes Legato grāmatā ”Kāpēc vīrieši mirst vispirms: kā pagarināt savu dzīvi”. Autore veica liela mēroga darbu, pētot bioloģiskos, kultūras un personības faktorus, kas samazina vīriešu dzīves ilgumu.
Psiholoģiskais faktors
Vīriešu mirstība ir augstāka, jo viņi ir psiholoģiski mazāk izturīgi un neaizsargātāki. Un atšķirībā no sievietēm, kuras nikni cīnās ar savām slimībām un ir uzmanīgas pret savu veselību, vīrieši šajā jautājumā nevar lepoties ar apzinīgumu. Visbiežāk stiprā dzimuma pārstāvji noraida ārstu ieteikumus, neveic izmeklējumus un nemeklē medicīnisko palīdzību, cerot, ka ”viss pāries pats no sevis”.
Problēmas ar veselību izprovocē audzināšana
Vīrietis cieš sāpes un nepievērš uzmanību acīmredzamiem slimības simptomiem, jo jau no bērnības viņam teica: “Esi pacietīgs, neizrādi, ka tev sāp, esi stiprs, nesūdzies! Tad tu būsi īsts vīrietis! ” Statistika rāda: vairāk nekā puse vīriešu meklē medicīnisko palīdzību tikai pēc laulāto un radinieku spiediena vai ja stāvoklis strauji pasliktinās. Tāpēc ir pamats apgalvot, ka audzināšanas īpatnības nogalina vīriešus.
Kā vīrietim ilgāk nodzīvot
Dr. Legato savā grāmatā aicina mediķus stingri kontrolēt vīriešu veselību. Bet ne mazāk svarīga loma šajā procesā ir jāuzņemas tuvākajiem cilvēkiem - dzīvesbiedram, mātei, māsai, meitai. Viņa saka, ka, ja sievietes spēj uzveikt krūts vēzi, viņas noteikti var un viņām vajadzētu glābt savus vīriešus. Stiprais dzimums ir pelnījis uzmanību pret sevi.
Marianne Legato uzsver vairākus faktorus, kas provocē vīriešu agrīnu nāvi. Šeit ir daži padomi, kurus ievērojot, vīrieši var pagarināt savu dzīvi.
1. Vienmēr esiet atklāti ar ārstu.
Atstājiet apmulsumu aiz kabineta durvīm. Sievietes no agras jaunības pierod tieši runāt ar saviem ārstiem par savām problēmām. Varbūt vīrietim ir neērti runāt par kādiem simptomiem, taču tie tomēr ir jāpiemin, jo tie var liecināt par nopietnām slimībām. Erekcijas trūkums, protams, ir delikāts temats, bet tikai padomājiet par to - tas varētu būt saistīts ar diabētu un sirds slimībām. Vai šāda pseidokautrība no ārsta ir dzīvības vērta?
Legato uzstāj, ka vīriešiem regulāri jāveic sēklinieku pārbaude. Varbūt šīs nav tās patīkamākās sajūtas, bet piekrītiet, tās rada daudz mazāk neērtību nekā prostatas vēzis.
2. Pārbaudiet testosterona līmeni.
Pēc 30 gadiem vīriešu testosterona līmenis katru gadu sāk samazināties par aptuveni 1%. Pazemināts testosterona līmenis var izraisīt samazinātu vitalitāti, muskuļu masu, spēju izturēt fizisko slodzi, blāvu atmiņu, koncentrēšanās spēju un samazinātu dzimumtieksmi. Tas viss var izraisīt depresiju, kas, savukārt, nelabvēlīgi ietekmē vīriešu veselību, potenciāli palielinot koronāro slimību attīstības risku.
Diabēta slimniekiem ir lielāks risks ievērojami zaudēt testosteronu. Ir vairākas ārstēšanas iespējas - ieskaitot želejas, plāksterus, injekcijas, kas var palīdzēt ātri atjaunot šī vitāli svarīgā hormona līmeni.
3. Uzturiet imunitāti.
Vīriešu imūnsistēma nav tik spēcīga kā sievietēm. Statistika liecina, ka vīrieši biežāk nekā sievietes mirst no septiņām no 10 izplatītākajām infekcijām, īpaši no tuberkulozes un seksuāli transmisīvajām slimībām. Tiklīdz jauneklis uzsāk seksuālo dzīvi, ir jāizsargājās no seksuāli transmisīvajām slimībām.
Vīriešiem ir arī raksturīga nevērīga attieksme pret vakcinācijām, dodoties ceļojumā uz svešām (arī eksotiskām) valstīm. Bet vairums cilvēku pilnībā aizmirst par veselīgu uzturu, atsaucoties uz nodarbinātību, slinkumu, laika trūkumu un, kas savādi, “gribasspēka trūkumu” – nu kā var pretoties kārdinājumam garšīgi (bet kaitīgi )paēst!
4. Nepalieciet vieni kopā ar depresiju.
Vīriešu depresija ir daudz bīstamāka nekā parasti tiek uzskatīts. Turklāt tās simptomi ne vienmēr ir acīmredzami. Kad sievietei notiks nervu sabrukums – tad par to uzzinās ja ne visi viņas tuvinieki, tad daudzi. Vīrieši šādus apstākļus cenšas slēpt līdz pēdējam. Dažreiz viņus nodod uzvedība.
Daži sāk lietot alkoholu, kāds visu dienu skatās televizoru, ”atpūšas” internetā, bet citi metās seksuālos piedzīvojumos. Vēršanās pie psihologa ir viņu cīņas metožu pret depresiju saraksta apakšā. Tajā pašā laikā tāds dzīvesveids tieši apdraud veselību.
Grūts periods vīrieša dzīvē ir “andropauze”, kad pazeminās testosterona līmenis. Kaut kas līdzīgs menopauzei sievietēm. Šādos periodos lielākajai daļai vīriešu ir tendence piedzīvot smagu depresiju, ar kuru viņiem ir grūti tikt galā.
Atcerieties: prāta stāvoklis ir ne mazāk svarīgs kā fiziskais. Tabletes ne vienmēr dod vēlamo rezultātu, īpaši, ja tās lieto nevis pēc speciālista ieteikuma, bet pēc amatieru ieteikuma, kuriem ”palīdzēja”. Dažreiz atklāta saruna ar psihologu var būt ļoti noderīga.
Bez ārstēšanas depresijai var būt katastrofiskas sekas. Kas attiecas uz pašnāvībām, par tām arī ir statistikas dati: neskatoties uz to, ka sievietes visbiežāk mēģina aiziet no dzīves, vīriešiem šie mēģinājumi ir “veiksmīgāki”.
5. Neesiet bezrūpīgs pusaudzis.
Pusaudžu pārgalvīgais raksturs un dzīvesveids padara viņus neaizsargātus pret ievainojumiem un neveiklu nāvi. Vīrieši bieži saglabā šo ”zēniskumu” ilgu laiku. Sievietes ir racionālākas. Viņas apzināti rīkojas agrākā vecumā nekā vīrieši.
Pievienojiet tam testosterona un citu hormonu maisījumu un iegūstiet nāvējošu iekšējo kokteili, kas atrodams vīriešos. Tomēr viņu uzvedības un rīcības uzraudzība ir ārkārtīgi svarīga. Galu galā vīrieši jau no bērnības tiecas būt ideālisti, cenšas “veikt varoņdarbus”, svēti ticot savai neievainojamībai.
6. Kontrolējiet sirds išēmiskās slimības risku.
Šī slimība nežēlo vīriešus pat spēku plaukumā. Tāpēc pēc 35 gadiem vīrietim jākonsultējas ar ārstu, lai novērtētu riskus. Atcerieties, kungi, vai jūsu radinieku vidū vecumā līdz 60 gadiem ir bijuši nāves gadījumi no sirds slimībām?
Uzziniet, kāds ir jūsu holesterīna līmenis, un kontrolējiet to. Vai jums kādreiz ir bijis ģībonis, esat zaudējis samaņu un izjutis grūtības ar elpošanu? Dažreiz mēs ārkārtīgi mazinām šo signālu nozīmi, tajā pašā laikā tiem nekavējoties jāpievērš sava ārsta uzmanība.
Cita starpā, vīrieši ģenētiskajā līmenī ir neaizsargātāki par sievietēm. Sieviešu hormons estrogēns nodrošina sievietēm papildu aizsardzības līmeni, kas vīriešiem nepiemīt.
Tādēļ viņiem no 35 gadu vecuma ir jākontrolē koronāro sirds slimību pazīmes. Ja ir ģimenes anamnēze, tad jau 30 gadu vecumā jākonsultējas ar ārstu un jāveic visi viņa ieteiktie piesardzības pasākumi.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts