-
- 8850 x
-
https://torno.lv/xgMCFKM
Kad ausu gliemežnīcās rodas diskomforts – karstuma sajūta – parasti saka: ausis deg. Ja deg kreisā auss, tātad, aprunā ļaunas mēles, bet ja labā – tad slavē. Bet kā šo simptomu izskaidro mūsdienu medicīna? Speciālisti apgalvo, ka sarkanas ausis – tās nav ne baumas, ne mistika un pat ne vienmēr otīts, bet, drīzāk, nopietns iemesls izmeklējumiem.
Raksta turpinājums
Kāpēc deg ausis?
Ausu glienežnīcas, tāpat kā viss mūsu organisms, asinsvadu tīkla caurausti. Tāpēc katrs asiņu pieplūdums izraisa apsarkumu, vai tā būtu fiziska slodze, stress vai slimība.
Šodien mēs no medicīniskā skatu punkta pastāstīsim, kāpēc cilvēkam deg ausis. Noskaidrosim detalizēti, kādu ļaunumu rada šis pirmajā brīdī šķietami nevainojamais stāvoklis.
Sākumā apskatīsim sarkšanas fizioloģiskos iemeslus, kuri nav saistīti ar slimībām.
Ausu sarkšanas iemesli
1. Pastiprināta smadzeņu darbība
Garīga darba laikā mūsu smadzenes pieprasa vairāk skābekļa. Citiem vārdiem sakot – lielāku asiņu daudzumu. Kārtējā tādā asiņu pieplūdes laikā cilvēks jūt siltumu ausīs.
2. Negatīvas emocijas
Jebkuras bailes, stress vai dusmas izraisa paātrinātu sirdsdarbību. Sirds pastiprināti sūknē asinis, ausis kļūst sarkanas un rodas dedzināšanas sajūta.
3. Izbailes
Baiļu laikā asinīs paaugstinās adrenalīna līmenis. Uz tām organisms reaģē ar arteriālā asinsspiediena paaugstināšanos un ādas apsārtumu.
4. Laikapstākļi
Karstās dienās mūsu organismā asinis cirkulē ātrāk. Tādā veidā organisms piemērojas paaugstinātai temperatūrai. Dažiem cilvēkiem tādai adaptācijai pievienojas apsārtums. Citiem vārdiem sakot, cilvēkam vienkārši ir karsti.
5. Fiziskā slodze
Jebkura fiziskā slodze paātrina asinsriti un sarkšana ir neizbēgama.
6. Galvassega
Pārāk cieša naģene vai cepure nospiež asinsvadus. Tādā gadījumā ausu gliemežnīcas sarkst un deg.
Visus augstāk minētos sarkšanas iemeslus var viegli novērst. Pietiek atbrīvoties no ietekmējošā faktora un asinsrite normalizējas. Bet, ko tad, ja ausis deg ierastos apstākļos, kuri nav saistīti ar apkārtējo vidi vai slodzi. Tam par iemeslu var būt sekojošas slimības.
Ausu slimības, kuras pavada apsārtums un dedzināšanas sajūta
1. Hormonālais disbalanss
Ilgstošs, visu diennakti esošs ausu gliemežnīcas apsārtums, kad nav vispārējā stāvokļa traucējumi, ir iemesls vērsties pie ārsta. Šis simptoms var norādīt uz hormonāliem traucējumiem un lēni notiekošām slimībām. Tāds simptoms īpaši bīstams sievietēm pēc 45 gadiem.
2. Infekcija
Ausis deg dažādu iekaisuma procesu gadījumos. Izšķir ārējo, iekšējo un vidusauss iekaisumu. Ievērojams tas fakts, ka slimība ne vienmēr saistīta ar temperatūras paaugstināšanos. Taču nav reti gadījumi, kad apsārtumu pavada nieze, ādas lobīšanās, izdalījumi un neliels dzirdes zudums. Atlikt vizīti pie ārsta nedrīkst!
3. Hipertonija
Paaugstināts arteriālais asinsspiediens – izplatītākais iemesls, kāpēc deg ausis. Piedevām, bez apsārtuma, rodas arī galvassāpes pakauša daļā. Ja tu regulāri izjūti tādus simptomus, diagnostiku sāc ar asinsspiediena mērīšanu mājas apstākļos. Ja tas ir paaugstināts, tad ārsta apmeklējums ir obligāts.
4. Apsaldēšana
Der zināt, ka ausu temperatūra vienmēr zemāka par ķermeņa temperatūru. Salā tās salst pirmās. Bet ausu gliemežnīcas zemās jūtības dēļ cilvēki neievēro, ka nosaldējuši ausis. Hipotermija jāārstē nekavējoties, lai novērstu sekojošus sarežģījumus. Ja ārā ir sals, aizmirst par cepuri ir nepieļaujami.
5. Veģetosovaskulārā distonija (VSD)
Šis sindroms sastāv no simptomu kompleksa, kas raksturo sirds – asinsvadu disfunkciju. Pats par sevi VSD nav saucama par slimību. Tā vairāk ir viens no endokrīnās sistēmas, centrālās nervu sistēmas, asinsrites traucējumu, sirds slimību, stresa un pat psihisku traucējumu simptomiem.
6. Аlerģija
Dažiem cilvēkiem ausis pirmās reaģē uz izplatītiem alerģēniem: kukaiņu kodumu, asu ēdienu, alkoholu, zāļu preparātiem, putekļiem, vilnu, ziedputekšņiem, pūkām.
7. Insults
Dotā slimība saistīta ar spēcīgu asins pieplūdumu smadzenēm. Riska grupā ir cilvēki ar paaugstinātu asinsspiedienu un tie, kuriem pastāvīgi ir pārslodze un stress.
8. Тrauma
Ausis var apsarkt un degt traumu rezultātā. Apsārtuma pakāpe atkarīga no traumas rakstura un iekšējiem bojājumiem. Biežākie bojājumi traumu rezultātā: zilums, trieciens, griezums.
9. Dzirdes orgānu toksisks bojājums
Reizēm auss gliemežnīcas apsārtums saistīts ar organismā uzkrājušos toksiskas vielas ilgstošu iedarbību. Tas ir saistīts ar zāļu preparātu toksisku iedarbību uz dzirdes orgānu. Tādā gadījumā nekavējoties jādara viss, lai organismu attīrītu no toksiskām vielām.
Ceram, ka pēc šī raksta izlasīšanas, uz jautājumu kāpēc deg kreisā auss, tu nemeklēsi atbildi tautas ticējumos. Apmeklēt ārstu nekad nebūs par lieku, jo katrai slimībai nepieciešama savlaicīga ārstēšana.
Dzirdi var viegli zaudēt, bet atjaunot nav tik vienkārši. Pirmais, kas būtu jādara, lai nezaudētu šo Dieva dāvanu – atteikties no kaitīgiem produktiem. Speciāli izstrādāta hipoholesterīna diēta uzlabos skaņas uztveršanu par 25 – 30 decibeliem.
Parādi draugiem mūsu lietderīgo rakstu, lai viņi uzzin, kāpēc patiesībā deg un sarkst ausis.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts