Kāpēc restorāni visā pasaulē atsakās no ēdieniem ar avokado

Advertisement
Advertisement

Mēs jau sen esam pieraduši pie tā, ka mode ir ne tikai kleitas, apavi un somas. Tagad dzīvesveids, jauns seriāls vai pat pārtikas produkts var būt modē.


Turklāt pēdējā mode mainās neticami ātri. Visbiežāk tā sākas ar ziņām par produkta pasakainajām īpašībām un nebijušām priekšrocībām ķermenim un beidzas ar visu mītu izkliedēšanu par to un negatīvās ietekmes uz ķermeni atmaskošanu.



Raksta turpinājums
Bet vienam produktam brīnumainā kārtā izdevās izvairīties no pēdējā posma, tā mode turās vismaz 5 gadus un arvien vairāk cilvēku nolemj to iekļaut savā uzturā. Mēs domājam, ka jūs jau sapratāt, ka tas ir avokado.
Gandrīz katra otrā slavenība jau teikusi intervijā, ka rītu iesāk ar tostermaizēm ar olām un avokado. Viktorija Bekhema pat apgalvo, ka viņa vienmēr apēd pat 4 gabalus dienā un tas ir viņas jaunības noslēpums.

Bet, ja visas slavenības ēd avokado un daudzi cilvēki visā pasaulē jau ir iemīlējuši šo barojošo augli ar augstu mononepiesātināto taukskābju daudzumu, kas novērš novecošanos, tad kas ar to nav kārtībā?

Nav runa par kārtējiem ĢMO vai kancerogēniem, bet, diemžēl, šo augļu radītais kaitējums ir daudz lielāks. Problēma ir tāda, ka tā audzēšana un transportēšana ir pārāk dārga mūsu dabai un ekoloģijai.
Avokado ir ļoti kaprīzs augs audzējot. Viņam vajag daudz saules gaismas un mitru, bet tajā pašā laikā labi drenētu augsni. Augšējos slāņos tai vajadzētu pastāvīgi elpot un būt piesātinātai ar mitrumu, bet apakšējos slāņos tajā pašā laikā jābūt pasausai, lai izvairītos no sakņu puves, kuras aug diezgan dziļi.
Dabā nav tik daudz piemērotu teritoriju, tāpēc, pieaugot pieprasījumam pēc šiem augļiem, sāka izcirst veselus mežus un mākslīgi izžāvēt augsni, lai radītu ērtus apstākļus augļu nogatavošanai. Meksika tiek uzskatīta par galveno avokado eksportētāju, un šī nozare nes tik milzīgu peļņu, ka narkotiku karteļi to jau sāk pakļaut sev.
Bet papildus augļu audzēšanai daudz līdzekļu tiek tērēts arī to pārvadāšanai visā pasaulē. Kamēr pie mums ne visi ir paspējuši personīgi iepazīties ar šo produktu klātienē, Rietumos daudzi jau ir nopietni noraizējušies par avokado kaitīgo ietekmi uz vidi.
Savā reizē pat Meganai Mārklai tika izteiktas pretenzijas par to, ka viņa no rīta ēd grauzdiņus ar avokado, tādējādi propogandējot tā patēriņu. Nu, šajā jautājumā sākumā vajadzēja sarāt “ēdelīgo” Viktoriju Bekhemu, taču mums šķiet, ka žurnālistiem vienkārši bija vajadzīgs vēl viens iemesls, lai sūdzētos par Saseksas hercogieni.

Nu, bet parasto cilvēku dzīvē notiek savas izmaiņas. Daudzas iestādes visā pasaulē ir pilnībā atteikušās no avokado lietošanas ēdienos. Viena lauku kafejnīca Anglijas Greitmissendenas ciematā publicēja šādu paziņojumu: “Mēs vairs nepārdosim avokado ēdienus. Un tas nav joks.”
Citas iestādes dibinātājs Bristolē avokado neesamību viņu ēdienkartē skaidroja šādi: “Mēs mīlam avokado, bet ētikas jautājumi mums vienmēr ir bijuši svarīgāki. Pārdot šos augļus, apzinoties, cik milzīgu sociālekonomisku kaitējumu tas nodara cilvēkiem, ir vienkārši nepareizi. ”
Jebkurā gadījumā, neatkarīgi no tā, kā jums patīk avokado, tagad jums ir jādomā par to, vai barojošās un veselīgās brokastis ir vērtas vēl viena svarīga faktora, kas nogalina mūsu planētu.

Un vispār, ir teorija, saskaņā ar kuru cilvēka ķermenis labāk asimilē produktus, kas aug tajā pašā teritorijā, kur viņš dzīvo. Tāpēc ir pienācis laiks atgriezties pie vecajiem, labajiem griķiem un citiem augiem, kas pazīstami mūsu apgabalā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024