-
- 5449 x
-
https://torno.lv/x4zYAVM
Krievijā nezin kāpēc nav pieņemts svinēt 40 gadu jubileju. Pēc ticējumiem, kurus neviens jēdzīgi izskaidrot neņemās, to, kurš šo datumu ir svinējis, gaida visas iespējamās nelaimes.
Tīmeklī ir daudzi stāsti par to, kā cilvēki atmeta ar roku brīdinājumiem, jautri atzīmēja – un rezultātā saslima, iekļuva avārijā, izšķīrās, zaudēja darbu… Tā šovbiznesa pārstāvis Valdis Pelše nepaklausīja astroloģei Tamārai Globai, kura taisni no ekrāna viņu centās atrunāt no “liktenīgās jubilejas” svinēšanas un smagā stāvoklī nokļuva slimnīcā.
Raksta turpinājums
Vai var atzīmēt 40. gadadienu? Vai aizliegumam ir kāds reliģisks, zinātnisks vai kāds cits pamatojums? Mēs apkopojām 7 plašāk izplatītos skaidrojumus, bet tiem ticēt vai nē – izlemt tev pašam.
Kāpēc nesvin 40 gadus
1. No Pasaules plūdiem līdz mūsdienām
Daudzās kultūrās skaitli četrdesmit saista ar nāvi un nelaimēm. Senajiem ebrejiem tam bija īpaša nozīme. Atvērsim Bībeli – tur šis skaitlis sastopams ļoti bieži.
Četrdesmit dienas Mozus vadāja ebrejus pa tuksnesi, četrdesmit dienas ilgst Pasaules plūdi, Jēzus četrdesmit dienas pavadīja tuksnesī pēc kristīšanas, piedevām pats tuksnesis arī simbolizē nāvi.
Daži cilvēki saka, ka nedrīkst atzīmēt 40 – to gadadienu, jo tā asociējas ar četrdesmito dienu pēc nāves, kurā parasti rīko atceres vakaru. Tiek uzskatīts, ka pēc četrdesmit dienu klejošanas uz zemes, mirušā dvēsele stājas tiesas priekšā, pēc kuras nokļūst paradīzē vai ellē.
2. Sargeņģelis “aiziet pensijā”
Daudzi domā, ka ap 40 gadiem cilvēka dzīvē iestājas lūzuma brīdis, izmainās pašapziņa un, pēc dažiem apgalvojumiem, cilvēku pat pamet viņa sargeņģelis. Lai sev nepiesaistītu priekšlaicīgu nāvi un ciešanas, ir jāpārdomā sava rīcība un jāatsakās no lieliem svētkiem, tajā skaitā arī no savas tuvojošās jubilejas.
3. Brīdinājums pēc Taro kārtīm
Senajās zīlēšanas kārtīs Taro uz kārts Nāve (Death) mēs redzam ebreju alfabēta trīspadsmito burtu, kurš lasāms kā “mem” un tās skaitliskā vērtība ir 40, bet kopā ar alfabēta pēdējo burtu “tav” veido vārdu “met”, kas tulkojumā atkal nozīmē “nāve”.
4. Skaitlis, kas nes ļaunumu
Ķīnā, Japānā un Korejā plaši izplatīta tetrafobija – irracionālas bailes no skaitļa 4. To rašanās iemesls ir tāds, ka ķīnieši hieroglifu, kas apzīmē “četri”, izrunā gandrīz tāpat kā vārdu “nāve”.
Māņticība tik stipri iesakņojusies, ka slimnīcās un sabiedriskās vietās stāvi ar cipariem, kas satur skaitli četri (4, 14, 40), pārsvarā neeksistē.
5. No astroloģijas viedokļa
Daudzi astrologi 40 gadus uzskata par krīzes robežu, tā kā no 39 līdz 43 gadiem cilvēks atrodas zem planētas Urāns smagā sloga, kura šajā posmā nostājas opozīcijā pret sevi dzimšanas diagrammā (cilvēka dzimšanas astroloģiskā karte).
Тāds Urāna stāvoklis izraisa negaidītas un lielas izmaiņas dzīvē – no dzīvesvietas un darbavietas maiņas līdz nopietnai vērtību, bankrota, krīžu un slimību pārvērtēšanai.
7. Četrdesmit: nāvei laiks?
40. gadadienas svinēšanas aizliegums var būt saistīts arī ar to, ka mūsu senču dzīves ilgums bija visai īss un reti pārsniedza 40 gadus.
Vienā no saviem stāstiem aktieris Sergejs Jurskis piemin hipotēzi, saskaņā ar kuru Radītājs cilvēku paredzējis uz 40 gadiem. Tas, kas paliek pēc tam – tā ir likteņa dāvana vai, retos gadījumos, pavisam jauna dzīve, kaut kas līdzīgs bonusam, mums augstsirdīgi dabas dāvināts, kurai mēs vairs neesam vajadzīgi.
Kā svinēt 40-to gadadienu māņticīgam cilvēkam
1. Atzīmēt atvadas no 39 gadiem.
2. Atzīmēt 40 gadus un 1 dienu.
3. Izmainīt iemeslu, kāpēc tu pulcini viesus. Piemēram, izpušķot māju Jaungada stilā. Un lai visi vēlējumi tiktu veltīti gaviļniekam, bet bez viņa vecuma pieminēšanas.
Mūsdienu pareizticīgo baznīca uzskata, ka jebkura māņticība un ticējumi – muļķības un tam ticēt – tas ir grēks. Bet, kas attiecas uz skaitli 40, tad tajā pašā Bībelē ar to saistīti pietiekoši daudzi priecīgi vai neitrāli notikumi.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts