Advertisement
Lai kur tu būtu, vienmēr varēsi redzēt dažus cilvēkus, kuru acis ir vērstas uz tālruņa ekrānu. Agrāk mēs esam šajos grēkos apsūdzējuši tikai pusaudžus, bet tagad telefonu drudzis ir pārņēmis visa vecuma cilvēkus.
Kāpēc nevajag tik daudz laika pavadīt ar viedtālruni
01.09.2019
Foto: takprosto.cc Advertisement
Lai kur tu būtu, vienmēr varēsi redzēt dažus cilvēkus, kuru acis ir vērstas uz tālruņa ekrānu. Agrāk mēs esam šajos grēkos apsūdzējuši tikai pusaudžus, bet tagad telefonu drudzis ir pārņēmis visa vecuma cilvēkus.
Raksta turpinājums Foto: takprosto.cc Ar ko nodarboties brīvajā laikā Mēs ļoti reti domājam par to, ko varam darīt brīvajā laikā. Jo visu laiku aizņem sociālie tīkli, mobilās spēles un videoklipi. Foto: takprosto.cc Tagad pat fotoaparāts nav vajadzīgs. Fotografēšanas kvalitāte tālruņa kamerai ir pietiekami augsta, lai to varētu izdarīt jebkurā brīdī. Ja tu izlaid telefonu no rokām tikai tad, kad tas lādējas, tev ir jāpadomā par to, kā atbrīvoties no šīs atkarības. Foto: takprosto.cc Kāpēc ir tik slikti pastāvīgi pievērst uzmanību telefonam? Tas stipri samazina tavu uzmanību un produktivitāti. Un arī kvalitatīvi atpūsties ar telefonu rokā tu diezin vai varēsi. Foto: takprosto.cc Lūk, daži pārbaudīti veidi, kā atbrīvoties no viedtālruņu atkarības. 1. Melnbalts ekrāns Ja tu esi vairāk koncentrējies nevis uz sarakstēm, bet gan ar spilgtiem attēliem un video, iesakām pārveidot savu ekrānu melnbaltajā režīmā. Daži speciālisti uzskata, ka tieši spilgtas krāsas izraisa dopamīna līmeņa paaugstinājumu, kas palielina atkarības rašanās iespēju. Foto: takprosto.cc 2. Programma Screen Time Šīs programmas būtība laika aprēķinā, ko pavadīji ar tālruni. Tā var arī rādīt konkrētajā pielikumā pavadīto laiku. Piemēram, jūs varat pārskatīt stundu skaitu, ko patērējat uz Instagrama bildīšu skatīšanos. Izmantojot programmu Screen Time, varat arī ierobežot laiku dažādās kategorijās. Tas ir ļoti piemērots bērniem, kuri pārāk ilgi sēž mobilajās spēlēs. Foto: takprosto.cc Statistika rāda, ka pēc tālruņa izmantošanas laika ierobežojuma attiecības ģimenēs uzlabojas. Un jautājums par to, ko darīt brīvajā laikā mājās, atrisināsies pats no sevis. Bezgalīga bezjēdzīgas informācijas plūsma tiek aizstāta ar dzīvu cilvēka saskarsmi, pastaigām un labu grāmatu. Foto: takprosto.cc 3. Pašdisciplīna Protams, tā ir vislabākā metode cīņai ar jebkuru nevēlamu aizraušanos, kas tev kaitē. Nav svarīgi, ko tu gribi darīt. Ja tā būtu pārēšanās, smēķēšana vai vēlme jebkurā brīvajā minūtē spēlēt mobilās spēles. Disciplinēt sevi var dažādi. Tas ir atkarīgs no tā, kādi faktori tevi ietekmē vislabāk. Dažiem pietiek nopietnu sarunu ar sevi. Foto: takprosto.cc Dažreiz cilvēkiem ir daudz vieglāk ieviest jaunus ieradumus, ja viņi zinās, ka saņems atlīdzību par to. Piemēram, par to, ka lietosi telefonu tikai pēc vajadzības, tu vari nopirkt jaunu kleitu vai iepriecināt sevi ar restorānu. Foto: takprosto.cc Pārtraucot katru brīvo minūti aizpildīt ar telefonu, jūs ļoti ātri pamanīsiet, ka esat kļuvis daudz mierīgāks, noskaņojums uzlabojies, bet attiecības ar ģimeni būs kārtībā. Foto: takprosto.cc Ļoti bieži mēs neredzam svarīgas lietas, kas notiek tieši deguna priekšā. Esi uzmanīgs pret saviem tuviniekiem un neaizmirsti par savu mentālo veselību. Patika redzētais? Iesaki draugiemNākamais raksts
Jaunākie komentāri
|