Kāpēc nevajag stāstīt par saviem sapņiem

Advertisement
Advertisement

Pieaugušo bezgalīgas burzmas pasaulē ir tik patīkami, ka ir cilvēks, ar kuru var parunāt par savām jūtām un problēmām. Šis cilvēks ne vienmēr ir draugs, ir kļuvis gandrīz par modi apmeklēt psihologu. Psihologs uzklausīs, palīdzēs tikt galā ar nemieru. Nez, kā viņiem tas izdodas?


Zigmunds Freids kļuva par psihoanalīzes priekšteci un, lai arī ne visi psihologi un psihoterapeiti atzīst viņa metodes, viņa rakstos noteikti ir daļa patiesības.

Raksta turpinājums
Psiholoģiskā analīze

Vectēvs Freids ir pazīstams pat tiem, kuri nav saistīti ar psiholoģiskām aktivitātēm. Novērošana var palīdzēt atrisināt zemapziņas mīklas, lai to izdarītu, ir pietiekami zināt 4 pamatmetodes, par kurām mēs šodien pastāstīsim.
Vismaz vienu reizi dzīvē tu izmeti ēdienu urnā nevis iepakojumu un pēc tam stāvēji apstulbis, nesaprotot notikušo. Šādas situācijas rodas vai nu tāpēc, ka tu biji neizgulējies, vai tāpēc, ka ir pienācis laiks ieklausīties savā iekšējā pasaulē. It īpaši, ja šādas situācijas notiek pastāvīgi. Z. Freids šādas nejaušas darbības skaidro savā grāmatā “Ikdienas dzīves psihopatoloģija”.

AUTOMĀTISKA RĪCĪBA

1. Cilvēks nejauši izņem savas atslēgas un mēģina atvērt durvis tā vietā, lai pieklauvētu vai nospiestu zvana pogu, atnākot pie kāda ciemos. Tas var nozīmēt, ka cilvēkam ir dziļas jūtas pret mājas īpašnieku.

2. Ja tavs paziņa nejauši sasitis kādu priekšmetu un tam nav pievērsis uzmanību, tad pilnīgi iespējams, ka šis priekšmets viņu ir kaitinājis.

3. Neērtas situācijas notika ar pašu Z. Freidu. Reiz, ciemojoties pie dāmas, kas viņam bija vienaldzīga, pieceļoties no krēsla, viņš satvēra meitenes gurnus nevis roku balstus. Tad viņš saprata, ka zemapziņā pret viņu viņš nav vienaldzīgs.
Kam, ja ne psihologiem zināt, ka katrā jokā ir tikai daļa joku, viss pārējais ir taisnība. Humors var parādīt cilvēka patieso tēlu, jāpievērš uzmanība tikai tam, kāda veida joki tie ir.

JOKI

1. Ja vīrietis stāsta nepiedienīgas anekdotes dāmu sabiedrībā, tātad, tādā veidā viņš cenšas pievērst viņu uzmanību.

2. Tev ir draugs, kurš stāsta jokus, par kuriem viņš smejas viens? Dīvaini, bet ļoti uzskatāmi, bet viņš gūst gandarījumu no tā, ka tu esi apjucis.

3. Daudzām anekdotēm un jokiem raksturīgā ironija un sarkasms nostāda stāstītāju sliktā gaismā. Dažreiz bez ironijas neiztikt, bet, ja tā ir kļuvusi par uzticamu pavadoni, tad ir pienācis laiks apmeklēt psihologu. Garīgi stabiliem cilvēkiem šāds humors nav raksturīgs.
Pārteikšanās pēc Freida – tas ir iemesls ne visai labu draugu zobgalīgiem jokiem. Tiesa, ne visas pārteikšanās notiek problēmu dēļ ar zemapziņu. Te dažas pārteikšanās, kuras var nest lepno nosaukumu “Pārteikšanās pēc Freida”.

PĀRTEIKŠANĀS

1. “Sveika, Anna,” – saka nogurušais vīrs sievai ar citu vārdu. Kas tā tāda Anna ir: stingra priekšniece, mīļākā vai viss kopā? Vai tas nav iemesls uztraukumam?

2. “Izskaties pretīgi” – “lieliski” vietā. Tāds neizdevies kompliments acumirklī atklāj sarunu biedra patieso attieksmi pret tevi.
Zigmunds Freids atzina, ka sapņi ir zemapziņas produkts, par to viņam bija taisnība. Par savu atklājumu viņš uzrakstīja grāmatu ”Sapņu interpretācija”. Šajā darbā viņš norādīja, ka sapņi, pirms mēs tos redzam, cilvēka zemapziņā iziet cauri vairākiem posmiem. Sākumā mēs par kaut ko domājam, tad domas pārvēršas par tā vizuāliem tēliem, ko mēs vēlamies.

Pasaulē ir diezgan daudz noteikumu un aizliegumu, tāpēc cilvēki negribot iemācījās slēpt savas patiesās vēlmes, pašiem to neapzinoties.

Dažādu cilvēku sapņu psiholoģiskās analīzes īpatnības būs ļoti atšķirīgas, tāpēc pats Zigmunds Freids ieteica pašam interpretēt savus sapņus, lai iegūtu lielāku noteiktību.
Vēlamie attēli pārvēršas simbolos, ar kuriem var atšifrēt miega nozīmi. Z. Freids aktīvi izmantoja pacientu, arī savus sapņus tajā skaitā, lai psihoanalīzes laikā tiktu līdz problēmas būtībai. No tiem viņš izcēla visbiežāk sastopamos.
SAPŅI

1. Apaļas formas augļi simbolizē sievietes krūtis.
2. Pūkains grauzējs vai kukainis simbolizē bērnu.
3. Jebkurš formas tērps – kailums.
4. Māja – cilvēks. Ja māja ar sienām, tad tas ir vīrietis, ja mājai ir izcilņi , tādi kā balkons – tā ir sieviete.
Zinot psiholoģiskās analīzes metodes, ir viegli noteikt un atšķirt īsto “es” no ideāla. Nav nekā slikta, ka mēs vēlamies būt labāki nekā patiesībā esam. Psihoanalīze ir noderīga, jo tā palīdz izprast sevi, dažreiz ar psihologa palīdzību.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024