Kāpēc nevajag censties izskatīties labāk apkārtējo acīs

Advertisement
Advertisement

Kāpēc vieni cilvēki itin viegli iemanto apkārtējo labvēlību, bet citiem tas nepavisam neizdodas? Iespējams, tas slēpjas sarunāšanās veidā? Vai smaidā? Varbūt, visa iemesls ir humora sajūta vai, pretēji, uzsvērta nopietnība?


Speciālisti ne pirmo gadu meklē cilvēka pievilcības noslēpumus un šajā lietā ir guvuši panākumus. Izrādās, ka ir vesels psiholoģisku paņēmienu komplekts, kas palīdz iepatikties apkārtējiem. Un daudzi draudzīgi un pievilcīgi cilvēki, kurus tu zini, droši vien izmanto vismaz dažus trikus no šī arsenāla.

Raksta turpinājums
Pievilcības likumi

1. Pozitīvisms

Apkārtējie cilvēki spēj sajust tavu noskaņojumu. Un, ja tu izstaro pozitīvismu, tad tādā veidā tu apkārtējos uzlādē ar pozitīvām emocijām. Tas palīdz radīt labu iespaidu, noskaņot citus uz sava viļņa.

2. Smaids

Ar smaidu cilvēks demonstrē draudzīgumu un atklātību. Pietiekoši uzsmaidīt un cilvēki būs atbruņoti. Turklāt ir pierādīts, ka smaidīgi cilvēki vieglāk paliek atmiņā iepazīstoties, tāpēc nevajag drūmi skatīties uz jauno paziņu: viņš drīzāk sajutīs naidīgumu nekā labvēlību.
3. Komplimenti

Svarīgi labus vārdus teikt ne tikai konkrētam sarunu biedram, uz kuru centies atstāt iespaidu, bet arī citiem cilvēkiem. Izrādās, ka tas, ko mēs sakām par citiem, nosaka to, kādus mūs redz visi. Un, slavējot otru cilvēku, mēs paaugstinām personīgo pievilcību pārējo acīs. Bet kritizējot, daļu negatīvisma pierakstām sev.

4. “Spoguļa” manieres

“Hameleona efekts”, kad cilvēks kopē sarunu biedra manieres, tiešām darbojas. Cita lieta, ka atkārtot otra cilvēka žestus, pozu un mīmiku vajag neuzbāzīgi, lai nepārcenstos.
5. Draudzīgums un kompetence

Cilvēkiem patīk, kad profesionālis pirmām kārtām demonstrē atklātību sazinoties. Tas liek uzsākt dialogu ar viņu, kaut ko pajautāt, padalīties ar savu pieredzi. Tāpēc svarīgāk ir izveidot saikni, bet pēc tam paspīdēt ar savām zināšanām svarīgā jautājumā.

6. Trūkumi

Perfekti cilvēki baida ar savu nesasniedzamību, bet tie, kas nebaidās kļūdīties citu klātbūtnē, piesaista, atgādina mums par pašu kļūdām. Tas satuvina.
7. Kopīgi uzskati

Cilvēkam vairāk patīk tie, kas līdzīgi viņam. Un, ja sarunu biedrs ir tās pašas futbola komandas līdzjutējs, klausās to pašu mūziku vai ir līdzīgi politiskie uzskati, tad jums nebūs grūti sadraudzēties. Turklāt, Virdžīnijas universitātes zinātnieki paziņo, ka visspēcīgākās simpātijas rodas pret to cilvēku, kurš, tāpat kā tu, pret kaut ko attiecas izteikti negatīvi.
8. Pieskaršanās

Viegli un neuzbāzīgi pieskārieni zemapziņas līmenī piesaista sarunu biedru, palīdz pret tevi izjust sirsnību. Taustes kontakts palīdz momentāli pārkāpt daudzas barjeras un kļūt cilvēkam tuvāks. Piemēram, tie paši amerikāņu zinātnieki noskaidroja, ka oficianti, kuri nemanāmi skārās klāt klientiem, saņēma vairāk dzeramnaudas.

9. Prasme klausīties

No sarunām par sevi cilvēks gūst tikpat daudz gandarījuma, cik no garšīga ēdiena vai mīlas priekiem. Tāpēc sarunu biedram ļauj izteikties: tas ir ne tikai veids kā labvēlīgi noskaņot pret sevi, bet arī iespēja vairāk uzzināt par viņu. Piedevām esi aktīvs klausītājs: uzdot precizējošus jautājumus, demonstrē emocijas, piebalso.
10. Kopīgi noslēpumi

Atklāties vajadzīgajā brīdī – visvienkāršākā tehnika uzticēšanās jūtu veidošanai. Un, ja jūs jau paspējāt pastāstīt viens otram par sevi un apspriedāt jaunākās ziņas, tad sarunu biedram var izstāstīt kādu personīgu noslēpumu. Atklājoties cita cilvēka priekšā, tu mudini viņu atbildēt ar to pašu, tāpēc viņam būs vieglāk tev uzticēties tagad vai vēlāk nākotnē.
11. Uztvere

Apbrīnojami, bet, ja cilvēku uztver labāk nekā viņš pats par sevi domā, tad viņš cenšas izvairīties no tādas sabiedrības. Bet, ja viņa pašvērtējums sakrīt ar citu cilvēku uztveri, tad cilvēks jūtās ērti.

Eksperimentu virkne Stenfordas universitātē parādīja, ka cilvēki ar augstu pašvērtējumu tiecas draudzēties ar tiem, kuri viņus slavē. Bet dalībnieki ar zemu pašvērtējumu deva priekšroku draudzībai tieši ar saviem kritiķiem.
Protams, ir arī citi pievilcības noslēpumi, kas padara cilvēku vēlamu tajā vai citā kompānijā: sporta vai sociāli panākumi, izcilas rakstura īpašības, iniciatīva, humora sajūta un stāstu krājumi par jebkuru tēmu…Bet šeit jau katram būtu jāaizdomājas par savām stiprajām un vājajām pusēm, lai saprastu, kādā virzienā vajag attīstīties.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024