Kāpēc nevajag būt pārlieku atklātam

Advertisement
Advertisement

Visiem gadās nepatikšanas. Pirmais, ko tu vēlies izdarīt pēc nepatīkamā atgadījuma tavā dzīvē, ir pastāstīt par to kādam, lai atvieglotu sirdi.

Raksta turpinājums
Cllvēka klusēšana

Vai ir vērts to darīt? Vairākums psihologu ir pārliecināti par to, ka nav vērts. Tu vēlies padalīties ar savu bēdu tāpēc, ka gaidi atbalstu. Tu vēlies dzirdēt, ka tā nebija tava vaina un tev vienkārši nepaveicās.
Tomēr cilvēciskā psiholoģija ne vienmēr darbosies tavā labā. Lielākoties galēja atklātība tev sagādās tikai vēl lielākas nepatikšanas.
KĀPĒC NEVAJAG STĀSTĪT PAR SAVĀM NEVEIKSMĒM

1. Parasti mēs vēlamies pavēstīt par savām nepatikšanām dzīvē tāpēc, lai saņemtu sapratni un līdzjūtību.

Tomēr līdzjūtība bieži pārvēršas par žēlošanu. Bet žēlošana balstās uz nicinājuma. Cilvēki no augšas skatās uz tiem, kuriem klājas sliktāk nekā viņiem.
2. Bieži vien cilvēkiem iedarbojas upura apvainošanas sindroms. Cilvēki tik ļoti baidās iekļūt līdzīgā situācijā, ka cenšas atrast cilvēka vainu tajā, kas ar viņu atgadījies. Piemēram, ja kādu apmānīja vai aizvainoja, tātad, cilvēks pats to pieļāvis.

Tāpēc nevajag brīnīties, ja pēc tavas sūdzēšanās vainīgā būsi tieši tu.
3. Ja tu dalies ar informāciju par savu ievainojamo stāvokli ar lielu cilvēku skaitu, tad vari piesaistīt sliktas personības. Daudzi cilvēki kā maitasputni vienmēr redz tādus upurus, uz kuru rēķina var iedzīvoties.

Ja cilvēks ir neaizsargāts, tas nozīmē, ka var uzbrukt un atraut kaut ko priekš sevis. Tādā veidā pārliecīga atklātība var piesaistīt lielas nepatikšanas.
4. Daži speciālisti uzskata, ka skaļā balsī uzskaitot savas neveiksmes, tu ieprogrammē smadzenes uz līdzīgiem scenārijiem. It sevišķi, ja tu stāsti par savām problēmām ļoti emocionāli un bieži.
5. Protams, ir cilvēki, kuriem var un vajag stāstīt par savām bēdām. Pirmkārt, tie ir tevi patiesi mīloši cilvēki. Mīļotā cilvēka klusēšana ļoti ievaino, īpaši, kad tu zini, ka viņam ir nelaime un vēlies palīdzēt. Tuvi cilvēki ir pelnījuši patiesību, vismaz priekš tā, lai tevi pa īstam atbalstītu.
Otrkārt, tie ir speciālisti. Psihologi un psihoterapeiti, cilvēki, kuri ir speciāli apmācīti palīdzēt sarežģītās situācijās.

Divu cilvēku klusēšana reizēm nes vairāk labuma nekā bezgalīga saruna par problēmām un dzīves nepatikšanām.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024