Kāpēc nepieciešams vismaz reizēm dejot

Advertisement
Advertisement

Arvien biežāk var satikt dejojošus vecākus cilvēkus. Daži dodas uz horeogrāfiskiem pulciņiem gandarījuma pēc, citi - lai uzturētu fizisko formu un vēl citi tādos pasākumos atrod sev draugus.

 

Bet šeit ir pārsteidzošs fakts: dejojošiem cilvēkiem ir skaidrāks prāts, viņi ir kustīgāki un vieglāk rehabilitējas pat pēc insulta. Tas ieinteresēja zinātniekus no Masarikas universitātes un viņi nolēma izpētīt deju un jaunības sakarību.


Mēs tev pastāstīsim, kāpēc tik svarīgi vismaz reizēm dejot jau pēc 40, bet labāk – visu dzīvi.

 

Raksta turpinājums
Deju priekšrocības

Jau sen ir pierādīts, ka jaunības ilgumu nosaka mūsu smadzenes. Izskatīties tu vari pat satriecoši labi, bet kāda tam jēga, ja sākusies vecuma plānprātība, kas saistīta ar daudzām problēmām. Viena no teorijām stāsta, ka dejas – tā ir ne tikai fiziska aktivitāte, bet arī psihoterapija un laba plānprātības, tā saucamo vecuma slimību profilakse.
Kamēr mēs dejojam, mūsu galvā norisinās nopietna darbība. Agrāk nenodarbinātās daļas mostās. Labā un kreisā puslode sāk darboties sinhroni. Mēs pasauli uztveram spilgtāk un apjomīgāk, jo smadzenes vienlaikus seko līdzi ritmam, mūzikai, kontrolē ķermeņa kustības.
Masarikas universitātes zinātnieku grupa nolēma izpētīt veselības rādītājus cilvēkiem pēc 60, kuri nodarbojas ar dejām vietējā studijā. Rezultāti parādīja, ka viņi tiešām ir daudz veselīgāki. Viņi ātri pieņem lēmumus, viegli atrod logiskas sakarības, lieliski analizē un iegaumē informāciju un kopumā viņu organisms stiprāks un jaunāks nekā vienaudžiem.
Iekšējie orgāni saņem vairāk skābekļa. Vēl vairāk, dejas laikā organisms izstrādā endorfīnus, kuri saucas arī par laimes hormoniem. Cilvēks acumirklī saņem mundruma devu, kas viņu pavada visas dienas garumā. Lūk, tādus deju plusus izsecināja zinātnieki.
Deju priekšrocības

1. Dejas trenē praktiski visus ķermeņa muskuļus un pozitīvi ietekmē locītavu audus.

2. Deju nodarbības trenē elpošanas sistēmu.

3. Ķermeņa kustības liek asinīm ātrāk ritēt dzīslās, sekojoši, asinsvadi iegūst papildu elastību, izzūd trombu parādība. Tas kļūst par sirds un asinsvadu slimību, un tagad tik biežā insulta efektīvu profilaksi.

4. Regulāras deju nodarbes ar sarežģītām kustībām uzlabo smadzeņu darbību un atmiņu, samazina Alcheimera slimības rašanās risku.
5. Dejas palīdz izpaust emocijas un atbrīvot negatīvo enerģiju.

6. Regulāras deju nodarbes sadedzina liekās kalorijas, kas veicina svara samazināšanos.

7. Daudzi dejas soļi labvēlīgi ietekmē cilvēka nervu sistēmu: noņem nervu spriedzi un galvassāpes, normalizē arteriālo asinsspiedienu.

8. Cilvēkiem, kuri ir profesionāli dejotāji, nemēdz būt Parkinsona slimības.
Dejas palēlina organisma novecošanās procesus, ne velti saka: “Kustība – tā ir dzīve.” Optimālākais nodarbību grafiks veselam cilvēkam – 3 reizes nedēļā pa 60 – 90 minūtēm. Nav obligāti jādodas uz speciālām studijām. Tu vari dejot mājās iemīļotas mūzikas pavadībā vai apmeklēt deju pasākumus parkā, piemēram. Fiziologi un ārsti īpaši iesaka pensionāriem pievērst uzmanību balles dejām.
Pastāsti mums komentāros, vai tev patīk dejot, kā arī padalies ar rakstu ar saviem draugiem soctīklos!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024