Kāpēc nepieciešams biežāk apciemot vientuļus draugus

Advertisement
Advertisement

21.gadsimtu sauc par laiku, kurā cilvēks apzināti izvēlas vientulību. Neskatoties uz agrāk nebijušām iespējām atrast radniecisku dvēseli un uzbūvēt harmoniskas attiecības, cilvēki aizvien vairāk koncentrējas uz personiskām vajadzībām un rūpēm. Ģimenes vērtības pārdzīvo krīzi.


Meitenes vairs nesteidzas apprecēties. Bet, dažas, paspējušas apdedzināties attiecībās vienreiz, baidās, ka arī nākamie mēģinājumi nebūs ne cik labāki, un, varbūt, pat sliktāki. Ar laiku viņas sašaurina draugu un paziņu loku. Un, izvēloties šādu labprātīgu izolāciju, pašas to nezinot, pakļauj sevi briesmām.

Raksta turpinājums
Cilvēka vientulības problēma ir bijusi vairākkārt pētīta, tāpēc zinātniekiem izdevās izdarīt daudz interesantu secinājumu. Piemēram, noskaidrots, ka vientuļi cilvēki cieš no veselības problēmām.
Saikne starp vientulību un slimībām pastāv no senatnes: daudzus gadsimtus mūsu senčiem attālināties no kopējās grupas, nozīmēja pakļaut sevi nopietnām briesmām. Tāpēc, organisms zemapziņā sāk sevi just sliktāk nekā parasti.
Ir zināmi eksperimenti, kad labprātīgi pieteikušos cilvēkus izolēja uz vairākām diennaktīm no jebkuriem skaņas avotiem. Jau pirmajās stundās cilvēks izjuta nemieru, demonstrēja pārlieku emocionalitāti, bet daži pat redzēja halucinācijas, pat tādas, kā soļojošas rindā vāveres ar mugursomām uz pleciem.
Depresijas vai alkoholisma risks, tāpat, ir augstāks vientuļiem cilvēkiem. Viņi sāpīgāk pārdzīvo neveiksmes, biežāk cieš no zemas pašapziņas. Vēl jo vairāk, pēc ilgstošas izolācijas, cilvēks zaudē sociālas prasmes, kā rezultātā, viņam ir sarežģīti veidot attiecības ar cilvēkiem.
Bez tam, vientuļi cilvēki, bieži vien, neseko savam ārējam izskatam un kārtībai dzīves vietā. Ierasts uzskatīt, ka neprecētajiem vīriešiem mājās ir bardaks, jo bez sievietes rūpēm viss ir netīrs un vienmuļš. Bet kā ir ar sievietēm? Varbūt, neprecētās arī “tālu nav tikušas”?
Lūk, tā izskatās 29 gadus vecās britu sievietes Šarlijas dzīvoklis. Viņa dzīvo savā galvaspilsētas dzīvoklī. Fotogrāfs bija nepatīkami pārsteigts, redzot, ka tajā mājīguma nav ne kripatas. Bet, meitenei pašai savā mājvietā ir komfortabli. Viņa daudz strādā, tāpēc laika, lai uzņemtu viesus, viņai nav, kā arī, nav cilvēka, kura dēļ viņa gribētu censties uzturēt kārtību.
Lūk, tāda nekārtība valda 28 gadus vecās simpātiskās angļu meitenes Petas mājā, kura dievina selfijus, bet necieš uzkopt māju. Arī kundze nav priecīga par viesiem.
“Es pārāk daudz strādāju, lai veltītu laiku personīgai dzīvei. Turklāt, puišu dēļ ir tik daudz rūpju un raižu, tāpēc, palikt vienai ir daudz labāk”- apgalvo 29 gadus vecā Tabita.
Pierodot pie vientulības, cilvēks aizvien biežāk atrod kompromisu pats ar sevi – viņš retāk uzkopj māju, retāk seko līdzi savam izskatam. Cenšoties būt brīvam no visa, pat no viselementārākiem mājas darbiem, cilvēks pats neievēro, kā degradē.
Un, blakus nav cilvēku, kuri spējīgi uz to norādīt, parādīt pareizo virzienu. Tāpēc, vientulība cilvēka dzīvē - tā ir nelaime, no kuras jāatbrīvojas.

Psihologi apgalvo, ka pat nejūtot vajadzību pēc otras pusītes un nevēloties sevi saistīt ar laulības saitēm, nedrīkst norobežoties no visas pasaules. Draugi vienmēr ir svarīgi, un šajā abpusējā atbalstā katrs var atrast to, kā viņam trūkst.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024