-
- 6317 x
-
https://torno.lv/x3P2hgV
Vai tev bieži gadās, ka no rīta pamosties slapjš no sviedriem? Ja tas notiek katru nakti, ir pienācis laiks pievērst tam uzmanību. Stipra svīšana naktī var liecināt par nopietniem traucējumiem organismā un būt kā slimību simptoms. Panikā krist nav vērts, bet piesardzība nebūs lieka.
Raksta turpinājums
Svīšana naktī
Svīšanai naktī var būt dažādi iemesli. Pirmkārt, temperatūra telpās var būt virs normas un organisms banāli ar to netiek galā. Mēģinot atdzesēties, tas izdala daudz sviedru. Šī problēma tiek risināta ar temperatūras regulēšanas palīdzību, vēdinot telpas vai ieslēdzot ventilatoru. Ja pēc tam problēma nepazūd, pienācis laiks pārdomām, vai viss ar organismu ir kārtībā.
Otrs iemesls - dabiskie faktori un izmaiņas organismā, tajā skaitā, arī saslimšanas. Tieši par to mēs šodien runāsim – kāpēc svīšana var būt nopietns simptoms, par ko tas brīdina un kad ir jādodas pie ārsta.
Menopauze
Menopauzes laikā sievietes pārcieš virkni nepatīkamu simptomu, tajā skaitā, arī svīšanu. Tā ir normāla organisma reakcija uz hormonālām izmaiņām, kas notiek organismā. Menopauzes simptomus var atvieglot ar speciāliem preparātiem. Lai noskaidrotu, kas tev ir nepieciešams, labāk griezties pie speciālista.
Lai sviedri pārmērīgi neizdalītos, jārada optimāli apstākļi nakts miegam. Pirmkārt, temperatūrai telpās ir jābūt mazliet zemākai par ierastiem rādītājiem, otrkārt, pirms došanās pie miega var ieiet vēsā dušā. Tāpat, nedrīkst aizmirst par apģērbu miegam, kas ļaus ķermenim elpot.
Kuņģa satura reflukss
Vēl viens iemesls pārmērīgai svīšanai – refluksa slimība. Saslimšanas gadījumā notiek kuņģa sulas atvilnis kaklā vai barības vadā, tādā veidā izraisot grēmas. Naktī, atrodoties horizontālā stāvoklī, diskomforts ir daudz jūtamāks. Svīšana – viens no simptomiem.
Šajā gadījumā viss tiek atrisināts ar preparātu palīdzību, kas palīdz atbrīvoties no grēmām. Kompleksā ārstēšana palīdzēs novērst visus simptomus. Galvenais - savlaicīgi griezties pie ārsta.
Obstruktīva miega apnoja
Nakts apnoja provocē elpošanas traucējumus, padarot elpošanu nevienmērīgu. Iespējams īslaicīga elpošanas apstāšanās. Rezultātā - organisms izdala lielu daudzumu sviedru. Ar šo problēmu ir jāgriežas pie ārsta, jo tā jārisina profesionālā līmenī.
Lai izvairītos no apnojas, rekomendē sekojošo: liekā svara nomešana, atteikšanās no alkohola un tabakas, speciālu ierīču izmantošana miega uzlabošanai. Tas viss palīdzēs atrisināt problēmu.
Hipertireoze
Paaugstināts vairogdziedzera hormonu līmenis arī var izraisīt svīšanu naktī. Hipertireozes rezultātā temperatūra paaugstinās, tāpēc izdalās liels daudzums sviedru. Šajā gadījumā svīšana tiek novērsta ar īpašu diētu un medikamentozo palīdzību.
Nav ieteicams nodarboties ar pašārstēšanos, bet nepieciešams konsultēties ar ārstu, jāveic pārbaudes un jānoskaidro svīšanas cēlonis. Tomēr, diētu var mainīt jau tagad. Piemēram, ir vērts atteikties no kāpostiem, rāceņiem un sojas produktiem. Visi šie produkti izraisa vairogdziedzera darbības traucējumus, kā arī, traucējumus gremošanas traktā.
Hipoglikēmija
Cilvēki, kas cieš no hipoglikēmijas, cieš arī no nakts murgiem, slikta miega un papildus, no pārmērīgas svīšanas. Tas ir saistīts ar strauju cukura līmeņa pazemināšanos asinīs. Lai novērstu visus šos simptomus, jums ir jākontrolē cukura līmenis. Šī problēma tiek atrisināta ar speciālas ierīces palīdzību.
Glikozes uzraudzības ierīce palīdzēs jums mierīgi gulēt naktī un aizmirst par svīšanu. Cilvēkiem, kas cieš no līdzīgas problēmas, ir jāgriežas pie ārsta.
Tuberkuloze
Nakts svīšana ir viena no tuberkulozes pazīmēm. Tas ir viens no agrīnākajiem simptomiem, kam ir vērts pievērst uzmanību. Pārmērīga svīšana naktī var ilgt vairākus mēnešus. Ja papildus tam ir drudzis, svara zudums un klepus, nekavējoties jāvēršas pie ārsta.
Tuberkuloze joprojām ir viena no smagākajām infekcijas slimībām. Apmēram 10 miljoni cilvēku pasaulē cieš no tuberkulozes. Krist panikā nav vērts, bet ieteicams veikt visas nepieciešamās pārbaudes.
Limfoma
Svīšana var arī liecināt par vēzi - limfomu. Šis simptoms rodas tāpēc, ka organisms mobilizē spēkus, lai cīnītos pret vēža šūnām un ķermeņa temperatūra palielinās. Ja blakus tam ir apetītes trūkums, svara zudums un miegainība, tad ir pienācis laiks celt trauksmi.
Svīšanas iemesli var būt dažādi, un tas nav absolūts rādītājs, bet nevajadzētu ignorēt šādus organisma signālus. Kāpēc lai neveiktu pārbaudes, lai pārliecinātos, ka ar veselību viss ir kārtībā?
Medikamentu lietošana
Iemesls var nebūt tik briesmīgs kā iepriekš aprakstītie. Dažreiz ķermenis svīst, jo tiek lietoti medikamenti: antidepresanti, antihipertensīvi un pretdrudža līdzekļi. Ja jums rodas šie simptomi, pēc ārsta ieteikuma jums ir jāaizstāj zāles ar citām vai jāsamazina deva. Pēc tam nepatīkamie simptomi izzūd.
Tie ir tikai iespējamie nakts svīšana cēloņi, tāpēc nevajadzētu par to pārmērīgi uztraukties un izdomāt sev briesmīgas slimības. Jums jāpārliecinās, ka jūs miega laikā ievērojat temperatūras režīmu. Ja temperatūra telpā ir normāla, bet svīšana joprojām traucē, tad ir jākonsultējas ar ārstu.
Mūsu organisms ir ļoti gudra sistēma, un kad tas dod signālus, tos nedrīkst ignorēt. Nekas nav vieglāk kā doties pie ārsta, lai veiktu pārbaudes un zinātu, kas notiek ar jūsu ķermeni.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts