Kāpēc mūsdienu cilvēku paaudze vecumā no 17 līdz 36 gadiem arvien vairāk izvēlas vientulību

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Mūsdienās bezprecedenta mileniāļu skaits paliek vientuļi. Saskaņā ar ziņojumu, ko publicējis pētījumu centrs Vašingtonā, 25% cilvēku, kas dzimuši no 1984. līdz 2003. gadam, visticamāk, neatradīs laulāto vismaz līdz 40 –50 gadiem. Starp iemesliem tiek minēti 3 pamatprincipi: nav piemērota cilvēka (30%), nepietiekama finansiālā stabilitāte (27%) un nevēlēšanās nostabilizēties (22%).


Mēs izvirzījām mērķi: saprast, kāpēc arvien vairāk mūsdienu cilvēku izvēlas vientulību. Un noteicām no pirmā acu uzmetiena neredzamus iemeslus.

Raksta turpinājums
1. Iepazīšanās programmas ļauj saņemt nepieciešamās emocijas bez personiskām tikšanās reizēm

Vairāk nekā 70% cilvēku, kas izmanto iepazīšanās programmu, nekad nav devušies uz randiņu ar to, ar kuru viņiem sakrita simpātija. Saskaņā ar 9 tūkst. mileniāļu aptauju vairākums ir ieinteresēti ne tik daudz stipro attiecību veidošanā, cik vienkāršā uzmanības izpausmē.

Y paaudzes pārstāvji var komunicēt internetā gadiem ilgi, bet nekad nesatikties. Internetu visbiežāk izmanto tikai tāpēc, lai paceltu pašvērtējumu. Pēc šāda “terapijas” atkal atgriežas pārliecība par sevi - un ne uz kādām satikšanās reizēm nav jāstaigā.
2. Y paaudze arvien mazāk tic pasakām

Viņiem nav piemērota piemēra patiesi laimīgai ģimenei. Saskaņā ar statistiskajiem datiem, tendence ir tāda, ka pirmās laulības ilgstošas tikai 6,6% gadījumos. Tikai 1 no 15 mileniāļiem, kuri nolēmuši apprecēties pirmo reizi, šajās pašās attiecībās būs pēc 10 gadiem.

Neviens nekad nedos garantijas, ka viena vai otra laulība turpināsies ilgi. Turklāt daudziem nācās augt ģimenēs, kur vecāki izšķīrušies, ka arī bija liels iespaids uz ģimenes dzīves redzējumu.

Viena no spožajām mileniāļu pārstāvēm aktrise Emma Votsone, intervijā britu Vogue, runājot par savu personisko dzīvi, lietojusi terminu self-partnered. To var pārtulkot kā “attiecībās ar sevi” - lielisks piemērs Y paaudzes uzvedībai.
3. Vientulība palielina darba ražīgumu un iedarbina radošu potenciālu

Radošums plaukst vientulībā. Cilvēki patiesībā tiecas izdomāt savas labākās idejas patstāvīgi, nevis grupveida smadzeņu vētras laikā. Turklāt katrs ir jutīgs pret kritiku no citiem, kas ir viens no iemesliem, kāpēc daudzi no mums spēj domāt daudz brīvāk, kad paliek vieni.

Paaudzei, kurai ir svarīgi realizēt sevi darbā un kļūt par labāko savā lietā, ir nepieciešams vairāk laika, lai koncentrētos uz darbu. Uzmanību novērsošie faktori var traucēt to, tāpēc ir daudz vieglāk atteikties no sociāliem kontaktiem profesionālās izaugsmes labā.
4. Vientulība tiek uztverta nevis kā sods, bet kā stimulācija

Notiek pārvērtējums “vientulība”. Patstāvīgai izvēlei pavadīt laiku vienatnē ar sevi var būt mentālas, emocionālas un sociālās priekšrocības. Tomēr atslēga šo plusu iegūšanai ir jāmeklē tieši savā apdomīgajā vientulībā.

Cilvēki sāk labāk saprast, kad viņiem ir jāpaliek viens. Lai noskaidrotu tādus momentus, kas nepieciešami, lai uzlādētos ar enerģiju un pārdomātu, cilvēks var labāk tikt galā ar negatīvajām emocijām un pārdzīvojumiem, piemēram, stresu un izdegšanu.
5. Mileniāļu paaudze ilgāk “nobriest”.

Tolaik, kad mātes un tēvi 25 gadu vecumā jau bija uzskatījuši sevi par pastāvīgu sabiedrības daļu ar tai uzliktajiem reproduktīvajiem pienākumiem, viņu pieaugušās atvases šajā pašā vecumā joprojām paliek bērni. Y paaudzei vajag vairāk laika, lai nonāktu pie domas: „Jā, man ir vajadzīgs dzīvesbiedrs un ģimene, tas ir tieši tas, ko es vēlos.”

Kopumā vecuma ietvari ir mainījušies, tāpēc “apzināta izvēle” var tikt mainīta atbilstoši nodzīvotajiem gadiem. Laulība nav tas, kam ir derīguma termiņš. Tāpēc nav nekā briesmīga, ja nosaka partnera izvēli uz visu atlikušo dzīvi gan 30, gan 40, un varbūt 50 gadu vecumā. Pat visradikālāk noskaņotie mileniāļi var galu galā gribēt ģimeni.
6. Būt vientuļam vairs nav kauns

Cilvēki vairs nevēlas un nevar ignorēt savas vēlmes, lai izpatiktu citiem. Stereotipi kļūst par ierasto stāvokli. Vairs nav iemesla, kas varētu aizkavēt precēties steidzamā kārtā šeit un tagad.

Neviens neliek mileniāļiemvnoteikt partnera izvēli, tāpēc viņi nesteidzas brīvprātīgi sašaurināt savas iespējas. Turklāt, ja agrāk neprecētas sievietes dēvēja par vecmeitām, bet vientuļos vīriešus uzskatīja par veselo saprātu zaudējušiem, tad tagad šādi spriedumi tiek uztverti kā slikts tonis.
Foto: adme.ru
Kā jūs domājat, kāpēc arvien vairāk cilvēku negrib precēties? Vai jums ir viedoklis par to? Dalieties komentāros.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024