-
- 5722 x
-
https://torno.lv/rw8TeE
Katrs no mums savā atmiņā glabā savas bērnības notikumus, tomēr pat pie lielākās vēlmes mēs nespējam atcerēties visu. Neviens no pieaugušiem cilvēkiem nespēj atcerēties savas piedzimšanas momentu un arī pirmā gada dzīves brīžus. Mūsu atmiņas apraujas apmēram no 3 līdz 7 gadiem. Pēc Freida domām, pieaugušie nav spējīgi atcerēties savas dzīves pirmos 3-5 gadus. Psihologi šo parādību sauc par bērnības amnēziju.
Avots
Raksta turpinājums
Terminu `bērnības amnēzija` izdomāja Zigmunds Freids 1899. gadā. Pēc Freida vārdiem, pieaugušie nav spējīgi atcerēties pirmo 3-5 gadu notikumus, jo bērns pirmos dzīves gadus izjūt agresīvu uzbudinājumu attiecībās ar saviem vecākiem. Bet šī ideja netika pierādīta.
Iespējams, galvenais iemesls bērnības amnēzijai ir atšķirīga informācijas uzņemšana bērniem un pieaugušajiem. Ja pieaudzis cilvēks ir spējīgs atmiņā glabāt daudz informācijas, tad bērnam šīs atmiņas periodiski pazūd.
Par atmiņas formēšanās procesu ir atbildīga nervu šūnu sistēma, kura attīstās tikai pirmo dzīves 6-18 mēnešos. Šajā etapā parādās īsa un ilga atmiņa. Bet, ja mūsu atmiņa jau ir sasniegusi vajadzīgo līmeni, tad kāpēc mēs aizmirstām savu bērnību? Izrādās, ka tas notiek dēļ notikumu apvienošanas ar vārdiem, tā kā mēs vēl neprotam runāt un nezinām vārdus ar, kuriem varētu aprakstīt kādu notikumu.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts