Kāpēc maksāt par īri, ja ciemos ir lētāk. Jeb kā sadzīvot ar radiņiem...

Advertisement
Advertisement

Ko darīt ar vīra radiem? Domāju, šo jautājumu uzdod katra sieviete, kura ir precējusies.

 

No vienas puses - viņi ir sastāvdaļa tādai dzīves vērtībai, kā ģimene, kura ideālā situācijā bāzējas uz mīlestību, savstarpējo sapratni un palīdzību. Bet, ko darīt, ja tie paši radinieki, kuriem būtu jākļūst par atbalstu un palīdzību, to nedara, uzvedas ne visai korekti, un atklāti sakot, kāpj uz galvas?

Raksta turpinājums
Izstāstīšu tev savas draudzenes stāstu. Viņa atradās līdzīgā situācijā un atrada veidu, kā no tās izkļūt.

VĪRA RADI

Draudzene ar vīru dzīvoja dzīvoklī ar četrām istabām. Dzīvoklis pieder viņai, jo vīrs ir iebraucējs. Drīz pēc kāzām viņiem pievienojās viņas māsa ar mazu bērnu, kurai bija bailīgi un vientuļi vienai pēc šķiršanās. Katram bija pa istabai, nekas neliecināja par nelaimes tuvošanos.
Pāris iepazinās ar viens otra radiem un uzturēja ar tiem siltas attiecības. Un pateicoties tam, ka dzīvoja viņi viens no otra diezgan patālu, tad attiecības bija vienkārši lieliskas. Visu izmainīja viens zvans.

Vecāku draugs palūdza viņu izmitināt uz vienu dienu, viņš plānoja braukt uz pilsētu darba vizītē. Mana draudzene viņu praktiski nezināja, bija redzējusi tikai lielos ģimeniskos pasākumos, bet neatteica, jo negribēja sarūgtināt tuvu vīra vecāku ģimenes draugu.
Zvani no šī vīrieša kļuva ar vien biežāki un ne vienmēr laicīgi. Izrādījās, ka vīrieti paaugstināja amatā un komandējumi nu bija ierasta lieta. Divreiz mēnesī viņš ciemojās pie manas draudzenes mājās un nejuta nekādu diskomfortu. ”Ģimenes draugs” saņēma komandējuma naudu, kura tika iedalīta par ēdienu un viesnīcu, bet viņš izvēlējās to netērēt.

Lūk, tādi ”nabaga radiņi”, un patiešām - kamdēļ tērēties un satraukties, ja var saņemt visu bezmaksas? Es izmantoju pēdiņas rakstot vārdu ”draugs”, jo šis cilvēks uzvedās gluži pretēji šī vārda nozīmei. No savas puses šis cilvēks nekādi neiesaistījās to cilvēku dzīvēs, kuriem bija jābūt pateicīgam par viesmīlību.
Mana draudzene - labsirdīgs cilvēks, atsaucīga, bez kompleksiem un stereotipiem, un sākumā par to neaizdomājās, vai ir jāizpilda viss, ko šis cilvēks prasa. Bet pakāpeniski viņai radās sajūta, ka viņu vienkārši izmanto.

Viesis vienmēr ieradās piektdienas vakaros, laikā, kuru pēc garas darba nedēļas gribas veltīt tuviniekiem. Vīrietis nekad to neņēma vērā un uzvedās kā egoists. Viņš pieprasīja uzmanību brīvdienu laikā, apelējot uz tuvo draudzību ar vecākiem. Arī radi nesaprata, cik viss ir nepareizi. Likt to saprast neļāva audzināšana.
Pārrāva šo loku viens dīvains apstāklis. Reiz viesis ieradās nevis viens, bet kopā ar sievu un diviem pieaugušiem bērniem, turklāt bez brīdinājuma. Naivie saimnieki padomāji, ka viņus vēlas apsveikt ar neseniem svētkiem - dienu iepriekš bija draudzenes vīra dzimšanas diena. Viesi apsveica cilvēkus pie kuriem ir atbraukuši uz nakšņošanu tikai mutiski, un stipri saskuma, kad ieraudzīja, ka nav palicis nekas gards no svētku galda, jo svinības notika ārpus mājas. Bet viņi bija rēķinājušies ar pretējo.
Cilvēki bija atbraukuši padzīvot uz citu rēķina un beidzot notērēt ieekonomēto komandējuma naudu - iepirkties pilsētas veikalos. Plāns nenostrādāja, viesi bija stipri sašutuši un pirmo reizi aizbrauca neapmierināti un vairs nekad neatgriezās.

Pēc šī notikuma, manas draudzenes reputācijas ģimenes lokā pasliktinājās. Kaut gan viņas vainas notikušajā nebija. Bet viņa izdarīja secinājumus.
REDAKCIJAS IETEIKUMS

Iemācies ieturēt distanci. Ja tev nav komfortabli attiecībās, ir jāmaina to formāts.

Izvēlas tikai vīru, bet viņa draugi un radi nāk komplektā. Un tur neko nevar padarīt. Izturies pret viņiem laipni. Bet, ja viņi pret tevi izturas slikti, nekautrējies viņiem to pateikt, ka šāda tipa attiecības tev nav pieņemamas. Jo visam ir jābūt abpusēji.
Tici, ja tu kaut ko izdarīsi sev kaitējot, tas būs lieki un lielu cieņu ģimenes lokā tu neiegūsi. Tava izvēle - iet uz to vai nē. Mūs redakcijas galvenais ieteikums - iemācies pateikt ”Nē”!
Bez radiem, protams, ir slikti. Bet, kad viņi ir, tad ir jācenšas ar viņiem izveidot harmoniskas attiecības. Pastāsti, kāda atmosfēra ir tavā ģimenē, un kā tev izdodas to noturēt. Dalies ar izlasīto ar draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024