Kāpēc māja jātur tīrībā

Advertisement
Advertisement

Nekārtība laiku pa laikam apmeklē katra dzīvokli. Dažreiz šī parādība ir īslaicīga, bet gadās arī tā, ka tā paliek dzīvoklī pastāvīgi. Vispirms tu to sauc par radošu nekārtību, bet pēc tam, bāc un tad vienreiz – un tavs dzīvoklis jau izskatās pēc izgāztuves. Nevajadzīgās vecās lietas, kuras vienkārši žēl izmest, pārvēršas drazu kalnā. Tas nozog ne tikai vietu tavā dzīvoklī, bet arī tavu dzīvi.


Tieši tā notika ar Fumio Sasaki. Iepriekš viņa dzīvoklī nevarēja ne paiet nevajadzīgu lietu dēļ. Viņa dzīve bija piepildīta ar nevajadzīgām lietām un nodarbībām. Viņš nevarēja atrast laiku un enerģiju sev, savam hobijam un pat savai dzīvei. Bet viss kardināli mainījās, kad Fumio dzīvē parādījās minimālisms.


Puiša stāsts iedvesmoja fotogrāfu Tomasu Pīteru, kurš, izmantojot foto projektu Mazāk ir mazāks, parādīja Sasaki dzīvi pirms un pēc pārmaiņām un ilustrēja arī citus satriecošus minimālisma piemērus japāņu ikdienā. Šīs bildes vienkārši aizrauj!

Raksta turpinājums
Japāņu minimālisms

Tagad Fumiko dzīvoklī nav pat 200 priekšmetu, lai gan agrāk viņa dzīvoklis bija piebāzts ar mantām. Grāmatas, kuras viņš pat nelasīja, vairojās plauktos. Kompaktdisku un DVD disku kolekcija aizņēma gandrīz visu brīvo vietu. Skapji bija piebāzti ar šķietami iecienītāko apģērbu, lai gan viņš to uzvilka ne vairāk kā vienu reizi gadā. Velosipēds, ģitāra, pastiprinātāji ir Sasaki hobiji, kuri stūrī pārklājās ar putekļiem.
Sasaki atceras: “Es turpināju domāt par to, kā man vēl nav. Man pastāvīgi kaut kas pietrūka. ” Katru vakaru viņš apsēdās pie televizora, dzēra alu un tad devās gulēt. No rīta viņš tik tikko pamodās un devās uz darbu, ienīstot visus un visu. Pastāvīgi nepietika naudas, tāpēc viņš pat izšķīrās ar meiteni.
Dzīve lēnām ritēja lejup. Tieši tad viņš saskārās ar rakstu par minimālismu un cilvēkiem, kuri dzīvo šādu dzīvesveidu. Viņš saprata, ka nekārtība ap viņu kaitina, taču ir pārāk daudz lietu, tāpēc nav viegli rast spēkus ieviest kārtību. Tad viņš nolēma atbrīvoties no visa liekā.
Tam viņam bija vajadzīgs gads. Fumio daļu savu mantu izdalīja draugiem, bet pārējo nodeva sekond preču veikaliem. Vīrietis skenēja piemiņas vēstules vai fotogrāfijas, lai saglabātu tos digitāli. Tagad viņa dzīvojamā platība ir tikai 20 kvadrātmetri un tā vienkārši izskatās daudz ietilpīgāka. Un uzkopšanai viņš tērē ne vairāk kā divas minūtes.
Tālāk būs video, kurā vīrietis demonstrē visas lietas, kas viņam ir un ved nelielā ekskursijā pa māju. Tur var redzēt, ka Sasaki skapī ir 3 krekli, 4 zeķu pāri, 2 jakas un pāris nepieciešamās lietas. Vannas istabas skapītī viņam ir tikai skuveklis, šķēres un visiem gadījumiem trauks ziepju.
Un runa vispār nav par naudu. Cilvēks nopelna labu naudu, tikai labprātāk tērē naudu nevis par drazām, bet gan ceļojumiem, kvalitatīvam ēdienam, draugu satikšanai un sevis pilnveidošanai. Viņam vairs nav vajadzīgas daudzas lietas, tās neatņem ne viņa naudu, ne laiku. Un kas ir haoss dzīvoklī, kuru viņš jau sen aizmirsis.
Kopā ar dzīvokli pārvērtās arī pats Sasaki. Viņš mainīja savu pasaules uzskatu un viņa dzīve kļuva pavisam citāda. Viņš saka: “Pavadot mazāk laika tīrīšanai vai lietu pirkšanai, es ieguvu laiku tam, kas man tiešām patīk. Es sāku vairāk kustēties, iet ārā un ceļot. ” Sasaki uzskata, ka lietu lielā skaita dēļ mēs aizmirstam, ka no mājām var un vajag iziet.
Šajā video tu varēsi apskatīt Fumio Sasaki dzīvokli pirms un pēc viņa aizraušanās ar minimālismu.

Kopumā visa tradicionālā japāņu kultūra tiecas pēc vienkāršības: dzenbudisms, melnbaltā kaligrāfija, sumie, haiku. Šāds dzīvesveids paredz atteikšanos no neapdomīga patēriņa un tikai visnepieciešamāko lietu iegādāšanos. Arvien vairāk japāņu kļūst par minimālistiem. Un mēs dalāmies ar tevi visspilgtākajiem japāņu minimālisma piemēriem interjerā.
1. Neliels, balts gaismeklis masīvu lustru vietā
2. Un vannasistaba bez pārmērības
3. Paskaties uz savu atvilktni virtuvē, bet tagad šeit
4. Garderobe var izskatīties tā
5. Bet gulta viegli aizvietojama ar ērtu futonu vai tatami, kuri no rīta viegli saliekami skapī
6. Мinimālisms ne tikai vientuļniekiem
7. Тikai pats nepieciešamākais
8. Un nekā lieka
Kā redzi, laimei absolūti nav vajadzīgs pirkt dārgas mantas un ar tām piebāzt visu māju. Drazas laupa tavu dzīves enerģiju. Kamēr nekārtība valda tavās mājās, tā eksistēs arī tavās domās un dzīvē kopumā. Vienkārši pamēģini kārtīgi visu sakopt.
Nav jāatbrīvojas no visām mantām, kā to izdarīja Sasaki, tikai izmet laukā visu patiesi lieko. Un ne tikai no dzīvokļa, bet arī no dzīves un domām. Sāc ar mazumu un tu redzēsi, kā tava dzīve mainīsies uz labo pusi! Bet tev patīk minimālisms?
Ko tu domā par tādu dzīvesveidu?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024