Kāpēc mācīties šūt drēbes savai figūrai

Advertisement
Advertisement

Ir četri galvenie figūru tipi: ābols, bumbieris, smilšu pulkstenis un kvadrāts. Un tie visi ir vienādi labi. Bet jaunas meitenes un pat pieaugušas sievietes joprojām turpina līdzināties garām un kārnām modelēm.


Un tas ir tāpēc, ka viņām pielāgojas modes industrija. Izcili dizaineri veido savus meistardarbus manekenēm. Un tad tie tiek kopēti un šūti masām.

Raksta turpinājums
Sieviešu formu tipi

Krievu sievietēm evolucionāri izveidojās sava tipa figūras. Formāli to var nosaukt par “taisnstūri ar vidukli”. Ne visiem viņš, protams, ir raksturīgs, bet vairumam. Kāpēc lai mēs nešūtu drēbes tieši savai figūrai?
Kas ir forma “taisnstūris ar vidukli”? Iegurņa forma pāriet no kvadrātveida uz rombveidu, torss garāks par kājām. Pleci un gurni ir apmēram vienādi, bet viduklis vāji izteikts.
Visbiežāk sastopamās izmēru attiecības “krūtis - viduklis - gurni” ir apmēram tādas: viduklis par 20 centimetriem šaurāks aptvērienā nekā krūtis, gurni par 8 centimetriem platāki aptvērienā nekā krūtis, viduklis par 28 centimetriem šaurāks aptvērienā, nekā gurni.

Šis figūras tips ļoti atgādina sengrieķu figūras. Grieķu statujām ir apmēram tādas pašas proporcijas. Tas atšķiras no modeļu tipa. Tāpēc ir nepieciešama īpaša pieeja.
Kā piemērot apģērbus šāda veida figūrai? Var izmantot vienkāršu, bet iedarbīgu paņēmienu. Tāpat kā bērnībā mēs uzlaikojām apģērbu papīra lellei, var uzlaikot drēbes shematiska papīra formā.
Ņem šo paraugu un sagatavo dažas kopijas. Izvēlies internetā dažādu apģērbu modeļus, kuri ir iepatikušies. Tad uzzīmē to pāris silueta kontūrai, neko negriežot.

Tā tu varēsi redzēt sevi no malas. Un, ieskicējot savu ideālo sieviešu figūru, iemācies saprast, kāda garuma, fasona un faktūras apģērbs derēs tieši tev. Kā tāds vai cits apģērba modelis piestāvēs tieši tev.
Tas ir labāk nekā pāršūt. Šādu problēmu apliecina arī mūsu sievietes: „Man ir “smilšu pulksteņa” figūra manos 57 gados: 118 –90 –118 (starpība 28) – 168. Visu mūžu esmu bijusi pārliecināta, ka nevaru sev atrast piemērotas drēbes. Jaunībā vienmēr bija tāda pati atšķirība: ja nopirku kleitu vadoties no krūšu izmēra, tā karājās kā maiss, viduklis nebija redzams. Tāpēc es šuju pati sev.”
„Dzīvoju atbilstoši standartam: tā pati vecā ģitāra 90 –60 –90. “Treknajos” gados “uzēdu” izmērus līdz 95-66-95, tad atkal līdz sākotnējam izmēram. Un es teiktu, ka tā ir nelaime. Šuju šādai figūrai, nākas iešūt viduklī aptuveni 30 centimetrus.”
”Augums160, proporcijas:110 –85 –112, pleci vidēji, nedaudz slīpi. Viss karājas kā maiss. Jakā vai nu krūtis nelien, vai pleci ir neticami lieli, vai gurnos ir šaurs. Kad ņem lielāku izmēru, tu stāvi spoguļa priekšā un nezini, vai smieties par sevi, vai raudāt. Nopirku šujmašīnu, mācos šūt, sanāk ne pārāk, pavisam nav laika ar četriem bērniem, bet, arī skraidīt pa veikaliem, meklējot laimi, nav laika. Pārdod nevis gatavas drēbes, bet gan konstruktoru “Dari pats ”.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024