-
- 2753 x
-
https://torno.lv/xFwim9J
Neskatoties uz atšķirīgo viedokli, kaķu dzimtas pārstāvjiem veidojas ciešas attiecības ar saviem īpašniekiem. Tāpat kā citi mājas dzīvnieki, kaķi kļūst piesaistīti cilvēkiem. Viņi, tāpat kā bērns, uztver mūs kā vecākus, izjūtot milzīgu pieķeršanos.
Raksta turpinājums
KAĶI UN CILVĒKI
Vai jūs jau sen jūtat, ka mīļais kaķis Muris jums ir kā mazulis? Tagad jūs precīzi zināsiet, ka tā ir patiesība. Zinātnieki vēroja dzīvniekus un pierādīja: mūsu pūkainās ķepiņas un astīte mūs redz kā mammu un tēti. Mēs pastāstīsim par to, ko kaķi domā par saviem īpašniekiem un kā veidojas attiecības.
Viņi ir sociāli dzīvnieki
Mūsu mājas kaķiem ir liela vēlme socializēties. Viņi ir ļoti jūtīgi un vēlas draudzēties, komunicēt ar citiem dzīvniekiem. Viņiem nav sveša pat pieķeršanās vai zaudējuma sajūta. Daba ir izdarījusi tā, ka mājdzīvnieki tiecas izveidot saikni ar cilvēkiem. Kaķi mūs uztver kā citus kaķus, tikai lielākus. Mēs viņiem esam kā ģimene.
Kaķi izjūt pieķeršanos mums
Tavs mīļais pūkainis meklē tuvību ar tevi. Mazie viltnieki prasmīgi slēpjas un sevi nenodod. Patiesībā viņi vēlas piedalīties īpašnieku darīšanās, dažreiz pat atdarina uzvedību, attīstot stabilu komunikācijas ieradumu. Šādi rīkojas ne tikai kaķēni, bet arī pieauguši kaķi. Tā ir laba zīme: tas nozīmē, ka mājdzīvnieks redz tevi kā ģimenes galvu.
Viņi izjūt stresu, kad saimnieks nav blakus
Cilvēki, kuri pētīja kaķu uzvedību, veica pārbaudi: ja īpašnieks atstāj savu kaķi vienatnē tikai 2 minūtes, viņš sāk justies saspringti un nedroši. Visbiežāk šādās situācijās mājdzīvnieki tiek pakļauti stresam, aizbēg un slēpjas. Bet, tiklīdz īpašnieks atgriežas, sprieguma līmenis ievērojami samazinās.
Тavs plecs – viņu komforta zona
Mājās kaķis spēj justies drošībā. Zinātnieki veica pētījumus un atklāja, ka liels procents kaķēnu uzreiz jūtas komforta zonā, ja viņi nonāk īpašnieka rokās. Kaķim cilvēks ir galvenais drošības avots. Šajā sakarā var vilkt paralēli vecāku un bērnu attiecībām.
Viņi pa īstam rūpējas par tevi
Rūpējas ne tikai cilvēks. Jaukās astītes un ķepiņas arī spēj mīlēt. Viņi izpaužas dažādos veidos: murrā, samiedz acis, ņaud, baksta ar galvu un laiza tevi. Bieži vien mājas kaķis mazgā savu saimnieku, tā viņš vēlas parādīt, ka pilnībā uzticas viņam. Šajos brīžos pūkainīši jūtas atvieglināti un laimīgi.
Cilvēkiem ir jāieklausās viņu mazākajos brāļos, jo ”mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinājām”. Tavam kaķim tu neesat tikai saimnieks vai tas, kurš atnes pārtiku. Viņi mūsos redz sirsnīgu mammu un tēti, ģimenes galvu. Pūkainās ķepiņas un astītes no mums gaida siltumu un mīlestību, viņi vēlas, lai par viņiem parūpējas kā par īstiem bērniem.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts